Poland
Chełm

Add to bucket listRemove from bucket list
Travelers at this place

Kopiec Kościuszki

June 23, 2022 in Poland ⋅ ⛅ 24 °C

Zwischen 1820 und 1823 wurde ein 34 Meter hoher Hügel zum Gedenken an Tadeusz Kosciuszko errichtet, der eine Bauernarmee in der Schlacht gegen die Russen bei Raclawice zum Sieg führte.

Später wurde um den Hügel herum eine österreichisch-ungarische Festung errichtet. Von der Spitze des Hügels hat man einen großartigen Blick auf die Stadt und obwohl die meisten Touristen nie hierher kommen, ist es ein Muss in Krakau.

Da wir direkt unterhalb einen Stellplatz gefunden haben (ohne P4N) ging es noch hier hoch. Ja super Aussicht, das angeschlossene Museum war allerdings etwas merkwürdig.

Angekommen und erstmal schlafen

June 3, 2021 in Poland ⋅ ☁️ 7 °C

Nach einer langen Fahrt sind wir nun in schönster Morgensonne angekommen. Da wir Gott sei Dank schon einchecken konnten, gab es noch eine Mütze Schlaf bevor wir unsere erste Trainingseinheit haben. 😴

Wir freuen uns alle riesig!

🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱

Traveler

Viel Erfolg bei den Wettkämpfen und gute Motive.

6/3/21Reply

Abendspaziergang

August 6, 2022 in Poland ⋅ ☁️ 19 °C

Eigentlich bin ich total erschöpft, aber ein Spaziergang ist noch drin.
      Vom Hotel aus sehe ich den 16 m hohen Krak-Hügel und nach ca. 4 km bin ich auch schon dort.

An bestimmten keltischen oder slawischen Feiertagen kann man die Sonne exakt über einem der Hügel auf, oder untergehen sehen während man auf dem anderen steht.

Oder ist es vielleicht doch das Grabmal von Krakau’s gleichnamigem, legendärem Gründer während der andere seiner Tochter Wanda gewidmet ist?
      Die Archäologen wissen nur, dass beide Erhebungen aus vorchristlicher Zeit stammen und künstlich aufgeschüttet wurden. Der Kosciuszko-Hügel - auf ihm stehe ich - stammt von 1820.

Der Blick auf Krakau ist besonders schön - und das Fort war die Überraschung dazu.

PS
      Am 3.12.2018 trat Sir Paul Mc Cartney erstmals in Polen, Krakau auf - daher das Schild!

Gemütlich

"Paula" :-))

Musste auch kurz schmunzeln

Ťažké ráno

September 21, 2019 in Poland ⋅ ⛅ 5 °C

Ráno sa budím na hluk pátracej akcie. Edovi totiž cez noc pes ukradol topánku, ktorú sa však nakoniec počas rannej čuracej akcie podarilo nájsť.
      Danka si minútu po zobudení buduje svoj kult osobnosti a s handrou v ruke už čuchá loď. Dve minúty po zobudení ma vyzlieka z periny, lebo tá sa vraj ide sušiť... Mňa sa nikto nepýtal, či som už hore!
      O chvíľu už suší závesy a cez otvorené okná útočí na moje oči vychádzajúce slnko s plnou intenzitou... Pri zapnutom ohrievači a páliacom slnku sa v našom sklenníku začínam cítiť ako v kremačnej peci a to je definitívny koniec môjho spánku...
      To sú moje rána... Do ružova sa tu nevyspím...

Výborné raňajky podávané na najväčšom parníčku našej výpravy naruší informácia, že dezert vo forme pudingošov už zožral Ňaňo.
      Nebyť toho, že ho Gabika bonzla, ani sa o tom nedozvieme a spokojne s pocitom plného bruška odchádzame.
      To zas naše studené vysušené pizza rožky nikto nechce. Danka zamysli sa nad tým koľko zbytočného času si tomu venovala a inšpiruj sa do budúcna.

Ráno končíme vzájomným párovaním sa - našťastie len cez bluetooth a preposielaním si fotiek.

Noc pod Kláštorom Tyniec

September 20, 2019 in Poland ⋅ ⛅ 11 °C

Plavbu končíme pod scénickou atrakciou kláštorom Tyniec, ktorý sa týči priamo na brehu Wisly na veľkom skalnom brale. Cestou ešte zo vzdialenosti len asi 10m pozorujeme na brehu líšku a plánujeme vplávať do úzkej romantickej riečky. Je tam však zákaz vjazdu a na brehu kopa bonzák-rybárov. To nechceme riskovať.
      Naša výprava hrdo zaberá celý a jediný prístavný pontón a ja sa kochám výhľadom cez moje panoramatické igelito-okná na západ slnka, po ktorom sa Wisla sfarbí do fialova. Úžasný romantický výhľad z tej našej lodičky.

P.S. večer sa na základe spáleného smradu a prepálenej šnúry na prádlo našťastie spamätáme dosť skoro, lebo už nám hrozilo prepálenie strechy našim ohrievačom, ktorý som "testoval" v novej pozícii... :)

Prvá plavebná komora

September 20, 2019 in Poland ⋅ ⛅ 11 °C

Po čase nás čaká najväčšia atrakcia dnešnej cesty najhlbšia plavebná komora v Poľsku. Keď sa konečne otvoria vstupné vráta vchádzame dnu vysporiadaní s tým, že budeme 45 minút rúčkovať po rebríku. Tak dlho sa totiž táto komora vypúšťa a čln sa drží rukami práve o rebrík pevne zabudovaný v stene.
      "Komorník" nás však najprv prekvapí tým, že za komoru sa platí a my máme v člne tak upratané, že Danka nevie nájsť ani zlotuvku...
      Potom nás pripraví o 45 minútový pôžitok a nejakou adrenalínovou rýchlosťou nás spustí v komore o 12 metrov nižšie za necelých 6 minút.
      Komora však bola extrémne bezpečná a veľmi čistá, takže žiadne extra zážitky pre tých, čo už preplavbu komorou zažili.

Konečne na vode

September 20, 2019 in Poland ⋅ ⛅ 13 °C

Ráno sa začína už po piatej zvukom bafkajúcej kompy, ktorá premáva tesne povedľa nás.
      Neskôr sú to už klasické raňajky ako inak na lodi a po jeden a pol hodinovej tortúre s presunom aút na nové stanovište sa naša plavba s ešte polozarosenými oknami začína plavbou po rieke Wisla.

Všetci sa smejú z výzoru nášho stano-člnku, ktorý zvonku vyzerá ako BVP (bojové vozidlo pechoty) avšak len do chvíle, kým Danka postupne zo seba nezačne zhadzovať všetky vrstvy.
      Zatiaľ čo oni oblečení vo vetrovkách a čiapkach bojujú s chladnou teplotou a vetrom, my sa vypekáme v tričkách v našom sklenníčku.

Ňaňo je so svojou veľkosťou jasne vedúci parník, ktorému zas závidíme ten komfort na palube. Predsa len variť si teplú polievočku počas plavby nemôže hocikto...

Po čase prechádzame na uzučký Lačnovský kanál, kde zakotvíme na brehu a vyberáme sa pešo poobdivovať lietadlo Jak-40 zaparkované v tráve s veľkým nápisom "Teren prywatny", čo však Eda neodradí.
      Po chvíli už pozorujeme slovensko-poľskú výmenu názorov Eda a nazúreného vlastníka pozemku...

V trávičke tiež objavujeme ježka, ktorý na nás pozeral malými očkami až kým sa s ním zas nerozhodol "skamarátiť" Edo... To už ježek nerozchodil a zvolil radšej obrannú pozíciu.

...bei den Paddlern zuhaus...

June 4, 2021 in Poland ⋅ ⛅ 20 °C

Heute war wieder der gleiche Tagesablauf. Frühstück und dann ging es um 9 Uhr schon aufs Wasser. (Heißt um 7:30 essen, das war schon die erste Herausforderung).🥱

Anschließend hatte das Training dann noch ein paar mehr Herausforderungen für sich aber die haben wir alle eig. Ganz gut gemeistert. In der zweiten Einheit dann genauso. Leider fangen jetzt langsam die Hände an zu leiden...aber wie sagt man so schön: Indianer kennen kein Schmerz! Da machen die paar Blasen nichts, außerdem kühlt das Wasser ja gut🤪

Da wir leider kaum Fotos gemacht haben heute mal eine kleine Frage zu unserem Hotelzimmer : Merkt man, dass hier Paddler wohnen?🧐🤔 glaub nicht oder?

🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱

Essen - Paddeln - Schlafen - Repeat

June 3, 2021 in Poland ⋅ ⛅ 21 °C

...so ist unser Tagesablauf hier. Nach unserer 1. Einheit die für alle ein super spaßiges eingrooven war, bekamen wir unser Mittagessen. Danach haben wir dann entspannt die Mittagspause in der Sonne „abgehangen“ und gewartet bis unsere Paddelklamotten wieder trocken waren für die 2. Einheit. (Da wir nicht die einzigen Paddler hier sind, muss man schon genau drauf achten wo man seine eigenes Sachen hinhängt und sein Boot hinlegt - das ist nur eine Stelle von vielen hier).

Später ging es dann in die 2. Einheit die auch super gut lief. War zwar zum Ende hin echt anstrengend aber es sind alle glücklich und stolz💪🏾🚣‍♀️

Jetzt heißt es nur noch bei einem Bierchen entspannen und dann müde ins Bett fallen. Morgen geht es um 9 Uhr schon aufs Wasser!😴

🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍🇵🇱🌍

V hotelíku na brehu Wisly

September 21, 2019 in Poland ⋅ 🌙 8 °C

Parkujeme priamo na Wisle len 2km od centra na móle priamo pred hotelom, kde si ešte v lodi dávame večeru a pomaly už začíname uvažovať nad budúcim lodným výletom.
      V hoteli, kde bývame to už je iný komfort. Dnes v teplúčku, po horúcej sprche a poniektoré izby (nie naša) dokonca s krásnym výhľadom na naše zaparkované lode.
      No a hlavne po dvoch dňoch civilizované WC-ko.
      Čo viac si človek môže priať...
      Snáď už len kľud...
      ...lebo práve my sme dostali izbu nad sálou, v ktorej sa organizuje svadba a hluk je to nenormálny.
      Do pol štvrtej tam hrajú a vreštia. Ku koncu to už Danka nezvláda a ako stará fúria (z pohľadu poliakov) im ide v pyžame vysvetliť, že okrem tej svadby je to aj hotel...
      No čo, zas som sa nevyspal, už sa to na tejto minidovolenke stáva pravidlom.

P.S. na foto ranný výhľad z izby, ktorým sa však môže kochať len Ňaňov team...

Chełm, Chelm

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android