Portugal
Marco

Goodbye Portugal!

March 31, 2022 in Portugal ⋅ 🌙 12 °C

Danes je zadnji dan Portugalske, zato sem se malo "pocrkljal" z malo boljso namestitvijo. Poleg tega sem zelel enkrat prespati v preurejeni portugalski Quinti, kakor imenujejo vecje kmetijske posesti, ki se ukvarjajo s pridelavo vina, citrusov, olja, itd.

Blizu spanske meje, do kjer sem splaniral priti danes mi je uspelo najti idealno in za ceno 65EUR na noc dobiti prekrasno namestitev. V ceni je vkljucen tudi zajtrk, bazen, savne in pa lepo urejena posest, kjer si lahko sam naberes tudi nekaj sadja in malo ponagajas zivalim, ki jih vzrejajo. Vse to s pogledom na Atlantik. Skratka, dostojen zakljucek Portugalske odiseje.

Vceraj sem bil delezen se prijaznega sprejema Nemskega para v kampu blizu Portimao-a, ki s kombijem, dvema motorjema in prikolico za nedolocen cas potujeta po tem delu sveta. Dejansko ju krasen kamp z nekim ACSI popustom pride 16EUR na dan, torej dve osebi, kombi, prikolica, velika parcela, krasni WCji in tusi, WIFI, itd. Matr je Hrvaska postala draga!!
      Skratka, na forumu sta videla, da potujem po istih krajih in smo dogovorili v kampu, kjer sta me lepo pogostila s par pivi in super druzbo, da se ne pogovarjam samo z Jasmino cele dneve... :) Nemcija lepo skrbi za svoje zaposlene, madona majo pa urejeno socialo, svaka cast.

Danes sem se sicer maksimalno drzal TETa, vreme je bilo lepo, offroada veliko, parkrat sem racionalno obrnil, ker je teren postal nevarno strm, preckal nesteto potokov in recic, seveda s premocenimi skornji, ki so vodotestnost izgubili ze nekje v Albaniji leta nazaj. Se en razlog za dobro namestitev, da posusim skornje in operem eno rundo cunj.
      Fascinantno je kakna obsezna pogozdovanja delajo Portugalci, delno verjetno tudi zaradi pogostih pozarov, ki jim unicijo cela podrocja. Zelo sistematsko se lotijo ogromnih in strmih pobocij, speljejo ceste, naredijo terase, nasadijo, postavijo celo table in prometne znake na najbolj odrocne makadamske ceste (pozorno poglej zadnjo sliko), svasta.

In se nazadnje, mislim, da bodo storklje zamenjale moje dosedanje najljubse ptice kanje, ker jih na poti skoz gledam in jih je RES veliko tu. Se mi zdi, da jim lokalci namenoma postavljajo drogove in nosilce za gnezda, da jim posledicno skodljivce s polj pojedo. Res so simpaticne.

Marco