Slovenia
Lipsenj

Nedelja

May 28, 2023 in Slovenia ⋅ 🌙 14 °C

Že prejšnji dan sem naredila načrt, da se odpeljem s kolesom do Gornjega Jezera. Tam pri mostu so vedno najlepši razgledi na jezero. Vožnja je potekala v hladnem (12 stC), poživljajočem jutru. Lipsenj, Goričice, G.Jezero.

Pogledi, da ti zastane dih! Kakšne barve! Šla sem počasi po mostu gor in dol, slikala in si vtiskala motive in barve v spomin. Malo sem posedela na klopci. Tako kot vsako jutro sem poklicala Nedo, ki je povedala, da je v Štanjelu 15 stC, le malo topleje od tu. Pot nazaj še vedno v jopi.

Kmalu po prihodu domov, kliče Matej, če lahko pridejo na čaj. Seveda, le čaj prinesite s seboj. Zabavamo se ob Borovem poročanju z rugby gostovanja v Zenici in Matejevem poročanju s sobotnega traila Ribnica. Ura srečanja s prijatelji se hitro bliža. Fantje se opoldne odpravijo domov.

Midva sva se malo uredila in odšla v "domačo" gostilno na srečanje. Midva, najbližja sva prišla zadnja.

Zelo prisrčno srečanje. Z enimi se videvamo bolj pogosto, z drugimi se nismo videli že desetletje. Ogrooomno si imamo povedati! Vsi se staramo in večina nas to (vsaj zaenkrat!?) doživlja s humorjem. Najbolj duhovit je spet Jože Obreza. Pa Mitjeva svakinja z Radleka tudi. Kosilo dobro, torta tudi. Veseli smo se poslovili ob 7.h.

Še malo sva sedela zunaj. Oblečena v jope! In spat. Me je kar hitro zmanjkalo .

Lipsenj