2. den

March 14, 2019 in Poland ⋅ ⛅ 5 °C

Den sme zacali neskorymi, ale o to vydatnejsimi ranajkami v malom bistre Gossip Cafe (https://m.facebook.com/gossipcafekrakow/). Nasledovala prehliadka historickej trznice Sukiennice na Hlavnom namesti a potom prehliadka Marianskeho kostola (http://mariacki.com/en/) s najvacsim drevenym oltarom v Europe od nemeckeho rezbara Veita Stossa - naozaj skvost. Este sme stihli vedlajsi jezuitsky kostol sv. Barbory (http://swietabarbara.jezuici.pl/) a uz nas cakala objednana Food Tour so sprievodkynou Kamilou. K tomuto ani neviem co napisat, iba ze to bolo super. Ochutnali sme v roznych lokalnych podnikoch vsetko od pirohov (pierogi - 4 druhy), 2 polskych polievok, 2 druhov vodiek s polskymi drobnostami na zajedanie, cez zemiakove placky s gulasom a smotanou, polske “holubky” (golabki - kapustove zavitky plnene hovadzim masom s ryzou), polske krokiety (take tenke slane palacinky plnene masovou zmesou) s cviklovym salatom, dusena sudova kapusta so slaninkou a ako bonus dezert - polske palacinky plnene jablkami poliate dressingom z lesneho ovocia. Toto sme nakoniec zapili 2 druhmi lokalneho craftoveho pivecka. Celkovo sme takto presli 5 lokalnych podnikov. Hned po rozlucke s Kamilou sme dali dlhsiu prechadzku, pocas ktorej sme stihli pozriet voskove figuriny v Polonia Wax Museum (http://www.poloniawaxmuseum.com/). Nasledovala siesta na izbe (u mna spojene s pokracovanim degustacie lokalneho vinka z predchadzajuceho dna). Ked sme nabrali sily, tak sme den zakoncili v Kamilou odporucanom podniku Miedzy Miastowa v nasom okoli (http://www.miastowa.com/), kde sme este kupodivu nasli sily na zdolanie mixu morskych potvoriek a focaccie. Ja som to este zapil zopar drinkami a spokojni sme isli na kute. Musim uznat, ze Krakov ma vyrazne prekvapil obrovskym mnozstvom super podnikov, ktore su vsade doslova jeden vedla druheho a ponukaju vyborne jedlo a pitim za skvele ceny. Klobuk dole!Read more