Ahoj!

August 31, 2022 in Austria ⋅ 🌧 15 °C

17. septembra bo minilo 5 let, kar so slovenski košarkaši praktično pojedli vse ostale in zmagali na Evropskem prvenstvu. Finale so igrali v Istanbulu. Vreščali in jokali smo in komot bi se znalo zgoditi, da bomo letos ponovno.

Tudi tokrat prvenstvo gostijo 4 države - Češka, Gruzija, Italija in Nemčija. Nas si je zaželela Nemčija, zato prvi del igramo v Kölnu, nato pa se prvenstvo v celoti seli v Berlin, kjer bodo potekali zaključni boji. Midva se bova udeležila prvega dela, kjer Slovenijo čaka 5 tekem. V naši skupini so se poleg Nemčije znašle še Madžarska, Litva, Bosna in Hercegovina ter Francija. No pressure, Slovenci :)

Domačim v slovo sva pomahala 5:20, kar pomeni, da sva bila spet pozna. Plan je bil namreč kreniti ob 5:00. Nič ne de, morda bi pa na cesti do Ljubljane nabasala kakšno srno, če bi štartala po planu, in bi imela problem. Greva s svojim avtom, iz voznega parka sva tokrat izbrala Škodo Octavio RS. Pišem, kot da bi imela doma hangar, notri pa parkiranih še vsaj 20 avtomobilov. Nein :) Anyway, čaka naju 1030 km in dobrih 10 ur vožnje. Planirava, da bova s postanki in morebitnimi gnečami potrebovala okoli 12 ur, tako da bova v rezerviranem apartmaju verjetno okoli 17h.

Sva na polno vznemirjena in že komaj čakava prvo tekmo, ki bo jutri, proti nikomer drugemu, kot Litvi. Kdor spremlja košarko, ve, da z njimi igramo praktično na vsakem prvenstvu. Če ne že v prvem delu, pa potem v izločilnih bojih. Če me spomin ne vara, smo jih nazadnje premagali :)

Toliko za uvod.

Tankala sva, avstrijsko vinjeto imava, gume so napumpane. Idemo! :) Sva pa trenutno malo pred Salzburgom.