Satellit
Auf Karte anzeigen
  • Tag 115

Velikonoční ostrov - Santiago de Chile

2. Mai in Chile ⋅ ☁️ 9 °C

Poslední den na Velikonočním ostrově jsme se vyspali a zbylý čas před odjezdem strávili balením a úklidem. Jídlo, které jsme nesnědli, jsme nechali v lednici, protože se z Velikonočního ostrova nesmí nic vyvážet.

Když bylo vše hotovo, pustili jsme se do psaní textů a třídění fotek z předchozích dnů, než přijede Israel a Sari, aby nás odvezli na letiště. Po chvíli už jsme byli nervózní, protože bylo 13:00, oni nikde a letadlo odlétalo ve 14:35. Za pár minut však přijeli, omluvili se za zpoždění a jelo se.

Na letišti se s námi rozloučili a předali nám náhrdelníky z mušlí. My šli rychle odevzdat velké batohy, avšak po cestě nás zastavila ochranka a chtěla je prohledat. Nejdůležitější pro ně bylo, že nemáme žádné ovoce ani zeleninu a po krátké kontrole spreje proti komárům jsme mohli pokračovat dál.

Bezpečnostní kontrola byla trochu volnější. Nemohli jsme najít koš a tak jsme se rozhodli nechat naší vodu v 1,5l PET lahvi projít kontrolou a když něco řeknou, tak ať si ji rovnou sami vyhoděj. Jenže nic neřekli.

Na bráně to vypadalo spíš jako na terase restaurace. Lavičky, otevřené nebe a na konci zahrádky nás dělila půlmetrová zídka od odletové dráhy.

Let jsme si užili, stejně jako všechny ostatní lety s LATAM. Měli obří výběr filmů, dostali jsme jídlo a také pár piv zdarma. Koho by takový let nebavil. V Santiagu jsme akorát naskočili do autobusu a nechali se odvézt do centra, kde jsme přestoupili do taxíku. Na byt jsme dorazili ve 22:45, díky časovému posunu ale naše tělo zažívalo 20:45 a tím pádem byl přítomen i hlad.

Jít spát bez večeře nepřipadalo v úvahu a tak jsme se vydali hledat restauraci. Asi o tři bloky dál jsme jednu našli a objednali si hranolky a já k tomu navíc steak. Přinesli nám hromadu jídla a servírka si jako pomoc přinesla stoleček, aby nám to vše mohla dát na stůl. S plným pupkem jsme někdy po půlnoci spadli do postele a šli spát.