• Hosshimon-oji > Kumano Hongu Taisha

    28 Jun 2024, Jepun ⋅ 🌧 24 °C

    Het plan voor vandaag hebben we ook helemaal omgegooid. Oorspronkelijk zouden we 25 km lopen van Chikatsuyu naar Kumano Hongu Taisha, wat 9 tot 12 uur zou duren. Maar door het super slechte weer besloten we pas vanaf Hosshimon-oji te beginnen en te eindigen bij Hongu Taisha, een wandeling van 7km. Op deze manier kon ik alsnog een dual pilgrim worden, de hele reden dat ik deze wandeling wilde doen. We pakten de bus naar ons beginpunt en waren opgelucht te zien dat het pad nu wel makkelijker begaanbaar was. Na een paar leuke stopjes onderweg (en super lieve mensen die een poncho doneerde aan Lissa) kwamen we aan bij Hongu Taisha.

    We keken ook nog even bij de Hongu Taisha Otorii (34 meter hoog, 42 meter breed), een torii gate vlakbij de tempel. Het is daarmee de grootste torii gate van Japan.

    Daarna gingen we naar het Heritage Center voor de completion stamp en het certificaat. Wel moet ik nog even langs Nachi Taisha en Hayatama Taisha zodat ik echt aan de eisen voldoe om dual pilgrim te worden, maar dit wordt niet meer gecontroleerd (maar ga er natuurlijk wel nog even heen).

    Toen was er nog een kleine ceremonie bij de tempel Hongu Taisha, waar ik met 2 Tsjechen op de drum mocht slaan en nog een goodie bag kreeg. Ik ben niet een dual pilgrim geworden op de manier waarop ik wilde (de 38km route ipv de 7km, de makkelijkste weg waardoor ik niet echt gevoel van voldoening heb) maar was het even niet anders. Ik kom zeker nog een keertje terug om de Kumano Kodo helemaal te lopen!

    Morgen lopen we ook nog maar een stukje van de originele route die we voor die dag gepland hadden, en dan is ons avontuur op het Kii schiereiland alweer voorbij.
    Baca lagi