Przez paprocie - ścieżki małooznaczone

August 28, 2021 in Wales ⋅ ☀️ 16 °C

Poranek budzi nas pełnym słońcem. W zasadzie wyspaliśmy się nieźle, mimo niecodziennego ułożenia na spadku zbocza. Ale woli na zdobywanie szczytów w ekipie brak, decydujemy się więc na spacer wokół jeziora, z założeniem, że może się uda uzupełnić prowiant, i zakupić stolik turystyczny, który jakimś cudem został w garażu.
    Jak się okazuje, ścieżki widoczne na mapie da widoczne...na mapie... Ale kierunek wzdłuż jeziora nie jest trudny do utrzymania. Bez problemu docietamy do Capel Curig, gdzie można się zaopatrzeć w sprzęt himalaistyczny za ciężkie pieniądze, gdyby ktoś akurat miał ochotę wybrać się na K2. Natomiast po prozaiczne artykuły typu chleb, mleko czy stolik turystyczny trzeba się wybrać dalej w kierunku cywilizacji. Ciekawe jak raki i czekany smakują na śniadanie???
    Wracamy nieobciążeni zupełnie, przez piękny las, i wzdłuż brzegu jeziora, oglądając kajakarzy, deskarzy (wyjątkowo popularne paddle boards). Po drodze wspólnie dochodzimy do wniosku, że dzień jest idealny na sporty wodne, a nie wspinaczkę. Żeby wcielić myśl w czyn odkrywamy, że nasz kemping ma własne, dostępne tylko dla mieszkańców, zejście do jeziora, po czym.... Przenosimy namiot na miejsce bardziej płaskie, za to z widokiem na jezioro i ..... zalegamy z książkami (kindlami) przed namiotem. Przegania nas dopiero wieczorny chłód - bynajmniej nie na plażę, tylko do namiotu!
    Najwyraźniej głód przygód został przyćmiony przez potrzebę relaksu, ale na pewno już jutro ruszymy na szlak. Glyders czekają, podobnie jak kilka innych szczytów i podejść odkrytych w czasie spaceru (czyli, dla potomności, zwiadu rozpoznającego teren przed właściwym uderzeniem).