El Jadida Plage

September 10, 2019 in Morocco ⋅ ☀️ 24 °C

Dobro jutro. Najprej zajtrk potem pa vse ostalo. Ob 9:50 se dobimo v lobbyju in se odpravimo na back stage priprave :)
    Druženje in seminar z TOP Artistom Aubrey Loots. Res smo imeli privilegij, saj smo bili izbrani med 700 frizerji.
    Na koncu nam pove da pripravlja fashion week, ki še ni znano kje bo (London, Paris, LA, New York ali pa Južnoafriška Republika?)
    Med vsemi prisotnimi, bo to deležno za samo 20 srečnežev, ki bo sestavljala delovno ekipo v zaoderju. Pod stoli kjer smo sedeli, so nastavili V. I. P. akreditacije, a redki so ga bodili. Slovenijo, ki itak težko kam pride, je srečnež, ki je imel listek pod svojim stolom....... Faking Nejc Radolič!!! Meni se je skoraj zmešalo. Še vedno sem v šoku. Pustim podatke, da me kontaktirajo in v tresočem stanju odhotim v sobo po Camperke, saj so me naši čakali, da odidemo v mesto...

Tržnica, kaj reči? Smrdi, umazano revščina. Groza. V tem trenutku ozavestim hvaležnost za to da živim v naši prelepi Sloveniji!
    ..... Po parih urah, grozno,kaj takega. Smrdi, vesnici prodajajo meso, ki je ogabnega vonja plus muhe. Glede na to da omam velik prag, tega nisem mogel. Res fuj od fuj. Ljudje so nas opazovali kot da smo bogovi, mislim da še niso videli tako urejene skupine turistov.
    Ker se nam pridruži kr en x človek, se odlpčimo da zapustimo tržniso, saj smo se ppčutili zelo ne prijetno in nevarno. Hodil je z nami, ter v Arabščini nagovarjal domačine in s prstom kazal na nas. Ful grozno.
    Odpravimo se v osrednji del mesta El Jadida ter se sprehodimo po obzidju.
    V lični ulici nas pričakajo nadvse prijazni in ustrežljivi domačini. Ustregli bi nam z vsem, za vsako stvar so se nam zahvalili Thank you for you!
    Na ulici popijemo kavo, ki ni bila ne vem kaj, ampak da smo malo počili noge je bilo kar ok.
    V trgovinici kupim magnetek in Maroške copate za po stanovanju. Z barantanjem dosežem kar nisko ceno, nato pa prodajalcu, ki je predvajal glasbo preko youtube kar na ulici, postrežem z Avsenikovo Golico in naenkrat plešemo na ulici. Vrhunslo doživetje. Z prsti nam je kazal srce in govoril You are my Slovenian friend. Posebno doživetje, ki nam je pričaralo super trenutek.
    Odpravimo se nazaj na bus in do hotela, saj nujno potrebujemo osvežitev, mimogrede na 29 ga kuri pa fuuuul je vlaga. Večer zaključimo z zadnjo prireditvijo v slogu gala tradicionalne Maroške večerje.
    Nato pa spat aferparty in žuranje dolgo v noč.
    Ura je 3:18, ne zmorem več tako da lahko noč.