Nacionalni park Krka

August 21, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 30 °C

Hejla, hejla. Smo na poti v Nacionani park Krka. Ob 6:30 nam zvonijo budilke. Spijemo kavo kar po vrstnem redu. 7:20 štartamo iz Ugljana. Roman se prbudi in nas pozdravi 😆.

Usedemo se v avto ter se odpeljemo čez cel otok Ugljan pa vse do konca Pašmana v vasico tkon, kjer nas 8:30 čaka trajekt. Seveda ostanemo zadnji v vrsti, saj je trajekt premajhen.
    V lokalu si naročimo coffe to go in počakamo na naslednjo trajekt, ki je čez 15 minu. Vkrcamo se prvi in po slabih 20 minutah pruplujemo v Biograd n/M.

Nadaljujemo pot po avtocesti in se ustavimo na razgledni točki Gospa od puta. Posnamemo par fotografij ter se odpraviml dalje.

Ob cca 10:00 prispemo v Krko. GUŽVA!!. Kupimo karte, ki mimo grede stanejo 30 eur na osebo. Matastrofa. Sicer je res, da je vključen prevoz z avtobusom, ampak vseeno zelo drago.

Sprehodimo se skozi park in po čudovitem sprehodu počijemo ob glavnem slapu. Privoščimo si sendvič in osvežilno ledeno kavo, ki pa je bila mimo grede, odlična!

Povzpnemo se nazaj do avtobusne postaje, kjer nas pobere avtobus in nas zapelje do parkirišča, ki je pred samim parkom.
    Na avtobusu katastrofa. Napito ljudi, slab zrak in ja, tukaj Covida ne poznajo. Presrečni iztopimo iz busa, saj smo skoraj izdahnili v maskah. Groza.....
    V glavnem, gremo dalje. Gremo na lov za prostor, kjer se bomo osvežili v sami Krki...