Ugljan Avgust 2021

• 703kilometers

Slovenske Konjice - Ugljan

August 14, 2021 in Slovenia ⋅ 🌙 19 °C

Moooooorjeeeeeee 😄
    Končno je prišel čas najinega dopusta. Ja, greva na Ugljan kot vsako leto. Moj otok, kjer sem preživel prelepe otroške dni. Spomini so živi in ostajajo.
    Ob 3:30 se prebudima, no jaz še malo poležim, Dejan pa med tem skuha kavo ter izpolni dokumente za prehod meje (Covid potrdilo,lokacija dopusta, itd...)
    Pripraviva še zadnje stvari ter odideva na pot. Ob 4:50 štartama proti mejnemu prehodu Hum na Sutli.
    Prečkama mejo brez dokazovanja PCT.
    No.... cez 10 monut me zmanjka 😄.

Ponovno dobro jutro. Ura je 8:10 in midva pijema kavo in se sladkama z rogljički. Najina prva postojanka je blizu Gospića.
    Na cesti je kar gneča, nisva pricakovala, tako da se pot podaljša vsaj za 30 minut.
    Še cca 150 km do Zadra. Komaj cakam da vdihnem morski zrak.

Ugljan

August 14, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 30 °C

Po napornih 6 urah, prispema na otok. Nikoli se še nisva tako dolgo cijazla sem, tako kot sva se danes. Gužva,kolone, zastoji,itd...
    Uglavnem, tukaj sva.

Razpakirava, pri sosedih popijema pravo Hrvaško Bevando, ter z omotico odideva nazaj do hiše. Dejan si privošči počitek, jaz pa odidem v trgovino, da pripravim kosilo.
    Matejka nama je dala kar nekaj zelenjave, tako da danes jema domače
    Tople murke in hrenovke.

Nato pa spanje, saj nama ga pošteno manjka. Zato pa sva na dopustu.
    Nekje ob 18:00 ustanema, ter si skuhama kavo. Dejan napolni sup, tako da bom lahko jutri zjutraj opravil 1 uro rekreacije. 😄.

Spakirava za na plažo in že sva v morju. 28°C morje, zrak še vedno 30. Super je. Malo je gužve, pričakovano.

Po 15.8. folk oddide, ampak vseeno je nemoteče.

Šćah

August 16, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 26 °C

Dobro jutro. 5:20 me prebudi budilka. Ustanem, Dejan pa spi dalje.
    Spakiram stvari, voda, fotoaparat, kamera in zvočnik, ter se z Majo odpravima na najvišji vrh na otoku Ugljan - Šćah. 6:00 štartama in pricnema z jutranjim pohodom. Sveze jutro, mir in tišina.
    Sama pot no bila zahteva, je bilo pa prekrasno, saj sva ujela prelep sončni vzhod. Čidovito!
    Ob 7:10 prispema na vrh. Rahel vetrič in prelep panlramski razgled na Zadar, Velebit in ostale otoke, ki plavajo po Jadranskem morju, celo Kornati so se videli.
    Res prijeten začetek dneva.

Odideva nazaj, posnameva par fotografij, ter se odpravima na kavo v Lukoran. Kopalk nisva imela, zato jutranje osvežitve ni bilo.

Sedaj pa zajtrk in plaža.

Ugljan - pod morjem

August 16, 2021 in Croatia ⋅ ⛅ 30 °C

Hejla. Včeraj nisem več pisal kaj se je dogajalo, zato bom osvežil stran danes. Po jutranjem pohodu na Šćah, je sledilo kopanje in raziskovanke morskega dna, ob samem križu.
    Z Supom se odpravim do samostanskega zaliva im zvežem sup na bojo. Nadenem masko ter se odpravim potapljat.
    Morje ponuja veliko. Ribice, rastline, zanoliko morsko dno in še in še. Glede na to, da je morje valovito, ni bilo dosti za videt. Ampal vseeno je bilo lepo.
    Dan je bil dokaj intenziven, zato popoldan preživima na plaži. Popoldansko pozno kosilo, nato pa ponovno morje.

Zvečer se z Majo in Rebeko odpravimo na pijačo v Kukljico in seveda tudi na sladoled :)

Ugljan

August 17, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 29 °C

Danes piha burja. Morje je dobro premešalo, kar pomeni da se je ohladilo. Ampak ni neke sile, prav prijetno je.
    Valovi so kar veliki in ob enem otežujejo plavanje. Nič za to, midva se ne dama 😊.
    Kasneje kot po navadi, odideva na plažo. Grem v vodo s supom in hitro ugotovim, da iz te moke kruha ne bo. Osvežima se.

Dejan ostane na plaži, jaz pa se podam na raziskovanje. Grem zavsamostan, kjer je bolj natur vse skupaj. Valovi bučijo, piha in sonce sije. Super. Posnamem par fotografij ter se vrnem nazaj k Dejanu, saj je čas za kosilo.

Kaneloni polnjeni z šunko in sirom ter paradižnikova solata. Njami!

Plaža Suha

August 17, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 27 °C

Po kosilu se odpraviva na kolo, na Dejanovo željo seveda 😀.
    Napolnima gume, namestima GoPro in spakirava brisače.
    Na poti do kampa, se ustavima pri Anne Rose in Jaki, da jih pozdravima. Z veseljem bo poklepetala ampak se nama mudi dalje, saj bi rada ujela sončni zahod.
    Prispema v kamp ter si ob vodi privošcima kavo in Coca colo. Osvežujoče.
    Na severni strani otoka piha, tukaj na južnem delu pa je mirno in brez sapice. Odlično 😋

Po kratki osvežitvi odideva do starega zapuščenega pomola, namestima zvočnik in glasbo ter opazujema lepote sončnega zahoda. Zelo lepo❤.
    Mine skoraj 40 minut, nakar ugotovima da nimama luči na kolesih zato sva mogle oditi nazaj.
    Ker sva se nazaj grede dobro spotil, se zapeljema do Kalete in se osvežima v morju. Glede na to da je morje razburkano, je vseeno osvežujoče in prijetno.

Večer zaključima v dvoje, na sprehodu v Čeprljandi.

Se beremo jutri 🤗

Zadar

August 18, 2021 in Croatia ⋅ 🌙 26 °C

Hoj! Dopoldne je kar hitro minilo. Ni se zgodilo nič kaj drastičnega, zato tudi nisem nič zapisal.
    Plaža, kosilo, počitek, itd....
    Pozno popoldne in večer, sva preživela v Zadru.
    Ko prispeva, se sprehodiva po rivi in občudujeva sončni zahod. Ko sonce potone, se odpravima na pijačo. Dejan uživa v Zadrskem utripu, jaz pa se odpravim na vrh turna Sv.Donata.
    Posnamem par fotografij, ter odidem nazaj do Dejana. Vmes pa situacija. Že tako ali tako so stopnice ozke in strme vmes pa še vklop zvonov s katerimi smo si gledali iz oči v oči. Skoraj sem se POSRAL!!!

Kakorkoli, ko pridem do Dejana, me čaka kava in Coca cola, da pridem malo k sebi. Malo poklepetama in se odpravima na lov za hrano.
    V konobi, ki nisem uspel prebrati kako se imenuje, čakama ko dva lačna psa na hrano, vmes pa gledama na uro in si povzročama skrbi, kako boma zamudila na trajekt, ki je mimogrede zadnji. Hvala bogu dobima hrano, zmečema v sebe in šibama proti trajektru, ki ga vsekakor ulovima.

Nisva mogla mimo Preka, da si nebi privoščila sladoled. Uglavnem ja.....
    Jutri je nov dan. K nama prideta Klara in Matejka, s katerimi bomo pisali nove spomine 😊.

Šćah

August 20, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 22 °C

Jutrooooooo.
    Danes se nisva prebudila sama, prispele sta Matjejka in Klara. Itak vstanemo ob 5:20, saj je prva destinacija Šćah.
    Zjutraj je bilo svežih 17°C. Nič za to, vsaj vroče nam ni bilo.
    55 minut smo potrebovali da smo osvojili vrh. Vmes pa smeha in radosti polna pot. Imeli smo se super. Pa še kaco smo srečali na poti 😆

Ko prispemo na vrh občudujemo panoramski pogled, ki sega na otoke, Zadar in daleč daleč naokoli. Res vrhunsko. Prijetna sapica vetra poskrbi, da nam ni vroče. Res božansko!
    Po cca 30 minutah uzivanja v pogledu in fotkanju, se odpravimo nazaj v ristmu Salse. Bluetooth zvočnik je res zakon.
    Po spustu pa osvežitev.

Lukoran

August 20, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 26 °C

Prispemo v Lukoran. Ob morju si privoščimo kavo in hladno Cedevito.
    Sedimo ob morju in se naužijemo jutranje morske energije.
    Morje vabi zato se po počitku osvežimo v morju. Paše! Na proti nam pride Dejan, nakar se skupaj odpravimo proti Ugljanu. Privošcimo si skupni zajtrk.

V sodelovanju pripravimo in pospravimo vse skupaj.

Sedaj pa čas za plažo. Malo morja, malo kavic, malu supa skratka vsega po malo. Vmes celo malo zaspimo, saj se je dan hitro pričel.

Po spanju, se odpravimo peš po gozdu do Batalaže, vmes pa fotkanja 100 na uro. Uspe nam ogromno lepih fotografij, katere bomo uporabili za SOME.

Ker se dan počasi isteka, se napotimo nazaj do hiše, kjer si pripravimo čufte, katere je s sabo prinesla Matejka. Skuhamo še krompir in že smo za mizo.

Po večerji, si popetrimo večer s petjem in plesom, nakar nas doleti presenečenje dneva, naenkrat se pojavita Rozi In Roman. Noro lepo presenečenje.

Odidemo na sladoled v Preko in preživimo lep skupni večer.

Jutri nas caka celodnevni izlet. Kam? Izveste jutri.

Nacionalni park Krka

August 21, 2021 in Croatia ⋅ ☀️ 30 °C

Hejla, hejla. Smo na poti v Nacionani park Krka. Ob 6:30 nam zvonijo budilke. Spijemo kavo kar po vrstnem redu. 7:20 štartamo iz Ugljana. Roman se prbudi in nas pozdravi 😆.

Usedemo se v avto ter se odpeljemo čez cel otok Ugljan pa vse do konca Pašmana v vasico tkon, kjer nas 8:30 čaka trajekt. Seveda ostanemo zadnji v vrsti, saj je trajekt premajhen.
    V lokalu si naročimo coffe to go in počakamo na naslednjo trajekt, ki je čez 15 minu. Vkrcamo se prvi in po slabih 20 minutah pruplujemo v Biograd n/M.

Nadaljujemo pot po avtocesti in se ustavimo na razgledni točki Gospa od puta. Posnamemo par fotografij ter se odpraviml dalje.

Ob cca 10:00 prispemo v Krko. GUŽVA!!. Kupimo karte, ki mimo grede stanejo 30 eur na osebo. Matastrofa. Sicer je res, da je vključen prevoz z avtobusom, ampak vseeno zelo drago.

Sprehodimo se skozi park in po čudovitem sprehodu počijemo ob glavnem slapu. Privoščimo si sendvič in osvežilno ledeno kavo, ki pa je bila mimo grede, odlična!

Povzpnemo se nazaj do avtobusne postaje, kjer nas pobere avtobus in nas zapelje do parkirišča, ki je pred samim parkom.
    Na avtobusu katastrofa. Napito ljudi, slab zrak in ja, tukaj Covida ne poznajo. Presrečni iztopimo iz busa, saj smo skoraj izdahnili v maskah. Groza.....
    V glavnem, gremo dalje. Gremo na lov za prostor, kjer se bomo osvežili v sami Krki...