February 2016

Ski Loser

March 1, 2016 in Austria ⋅ ☁️ -1 °C

Utolso napi sielesunk Loser nevu helyen volt, itt meg mi sem voltunk. Jo magasan van a hely, ahova nagyon szep kis hegyi ut visz fel es vegig havazott. A palyak jok voltal, var amikor felmentunk a tetejere nem igazan lattunk a felhotol, de a havazas ellenere lejjebb mar jok voltak a latasi viszonyok. A palyak inkabb kemenyek voltak igy legalabb nem buckasodtak, viszont jegesek voltak kisse. Annyira hideg volt, hogy Kingaval, Dorival, Konczival es Ulival elobb be kellett ulnunk huttezni, mert majdnem szetfagytunk. Huttezes utan meg csuszkaltunk egy kicsit, aztan utnak indultunk haza. Mi kb fel 10re erkeztunk Szentendrere, szerencsere kalandmentes volt az utunk, Tomiek viszont a haznal is hagytak valami csavar keszletet illetvr izzot is kellett cserelniuk. De vegul mindenki szerencsesen hazaert.Read more

Ski Russbach

February 29, 2016 in Austria ⋅ ⛅ 2 °C

A tegnapi huzos nap utan kisse visszafogtuk magunkat, foleg hogy reggel meg esett az eso is, ami sajnos napkozben tobbszor is megerosodott. A palyak eleg latyakosak voltak, kicsit vizisi feeling, de azert csuszkaltunk ma is. Ebed a go-gosau nevu helyen volt, nagyon kis fasza hely, finomak voltak a kajak, es biztos eleg jo hutte partykat is tartanak.Read more

Hallstatt esti varosnezes

February 29, 2016 in Austria ⋅ 🌙 6 °C

Si utan viszonylag gyors osszkeszules es irany Hallstatt esti varisnezesre. Nagyon szep kis varos, igazi kis ekszerdoboz, csak sajnos a seta felenel elkezdett szakadni az eso, igy teljesen szetaztunk. Raadasul minden normalisabb etterem zarva volt, mert errefele a hetfo a ruhetag, ugyhogy ott eldontottuk hogy megyunk a höllwirtbe vissza vacsizni. Ismet nagyon finomat ettunk es kozben lefalabb meg is szaradtunk. Sanyi eloetele fustolt szarvas volt, en ettem egy fokhagymakremlevest, majd feleztunk egy hatalmas adag kacsamellsalatat.Read more

Ski Krippenstein

February 28, 2016 in Austria ⋅ ⛅ 9 °C

Sikerult egeszen koran kierni a palyara, ennek meg is lett at eredmenye, mert tobb mint 50 km-t sieltunk, uh most hullanak is erzem magam, legalabbis a labaimat. Sajnos csak egyetlen palya volt nyitva, ez a 11 kmesnek hirdetett palya, ahol nekunk sehogy nem jott ki a 11, mert atlagosan 8 es 9 km kozottieket mertunk. Szoval vagy az iphone-ok vagy az osztrakok mero rendszere bem stimmel. 😊 a palyanak egyebkent 3 szakasza volt, a fenti, rettento szeles es kisse jeges, a szuper kozepso es a meleg es latyakos also szakasz. De legalabb nem volt unalmas hatszor megtenni. Kozben tartottunk egy ebed szunetet, ahol a fenti hutteben sikerult rendesen bekajalni, majd holnap jobban kell figyelni es kevesbe ehesen menni enni. 😊Read more

Höllwirt

February 27, 2016 in Austria ⋅ ☀️ 6 °C

Mivel a pizzeriaban mar nem volt hely, igy egy uj helyen vacsiztunk, Höllwirt restaurant a neve. Sok tipusu kaja volt, es finomak is voltak. Mi Sanyival feleztunk egy octopus carpacciot es saibling file-t ami zoldsegekkel volt parolva. Dori es Konczi ettek sutotokkremlevest, amihez rantott vert vagy valami ahhoz hasonlot adtak, bar ez inkabb a fiuk koreben volt nepszeru. 😊 A tobbi kaji nem volt igazan extra, de jo a konyha.Read more

Ski Zwieselalm/Gosau

February 27, 2016 in Austria ⋅ ⛅ 5 °C

Ma Dachstein westen sieltunk, szep kenyelmesen kb 11tol. Az elejen meg egesz jok voltak a palyak, de kb deltol a jeges es a buckas/kasas kozul lehetett valasztani. Olyan volt, mintha egy keso marciusi sielesen lennenk. De a vegere azert osszehoztunk 27 km-t, es vegul a leceket is be tudtuk adni szervizbe itt obertraunban, mert a jeges palyakon nen igazan fogtak uh muszaj megcsinaltatni oket.Read more

Bemelegites

February 26, 2016 in Austria ⋅ ❄️ 3 °C

Sanyival kitalaltuk, hogy mar penteken szabin leszunk, igy a reggeli fodraszatot kovetoen indultunk bad ischlbe, a salzkammergut therme. Kb 3-4 evvel ezelott mar voltunk itt, de most ismet szuper jo volt. A furdo es a szauna welt resze is. A keringetos furdo szuper volt, a szauna weltben pedig egy sos szeanszon voltunk, ami remek volt. Utana nagyon puha lett a borunk, de jo hosszu is volt. Aztan atugettunk obertraunba hogy elfoglaljuk a szallast. A szallas Haus Veronika, egy nagyon kedves brit pasi a gondnok szeruseg, hatalmas haz, 10 fonek szuper kenyelmes. Egyelore csak ajanlani tudom barkinek. Es nagyon vicces, amikor beleptunk a faluba, akkor realizalodott bennunk hogy 3-4 eve pont ebben a faluban szalltunk meg, uh ennek oromere elmentunk ugyanabba a pizzeriaba, ahol akkor kajaltunk minden este es ettunk egy jo schnitzelt. 😊Read more