Noemi Szoke

Joined October 2014

Bodega El Grifo

October 25, 2017 in Spain ⋅ ☀️ 24 °C

A vulkán látogatás után elmentünk Lanzarote leghíresebb és legrégibb boraszatahoz is, bár ekkor már tudtuk h meg vissza kell mennünk Playa Blancara mert egyrészt nálunk maradt a kulcs és Sanyi ott hagyta az egyik polojat. De ha már ilyen közel voltunk, akkor nem hagyhattuk ki. Volt ott egy helyes kis bor múzeum is és befizettunk egy 6soros borkostolora. Ami a legmeglepobb volt h a csaj megkérdezte h honnan valók vagyunk, odahívta az egyik kolléganőjet, aki magyarul szolt hozzánk... nagyon meglepő volt hirtelen, de jó fej volt a csaj. 😊kiderült h 2 éve el Lanzarote és anyukája pont azzal a géppel erkezik, amivel mi megyünk vissza. O is megerősítette h a két legjobb hónap Lanzarote latogatasara a szeptember és október.
    Először megnéztük a bor múzeumot, majd ki lehetett menni a szőlőbe is. Nagyon érdekesen ültetik, kofallal vedik be az uralkodo szél elől, amely ÉK-rol fúj DNy fele. Régen tőkénként felkorivesen védtek őket, de ma mar több helyen áttértek a soronkenti falra, egyrészt helykihasználás miatt, másrészt így egyszerűbb szedni. A kóstoló is nagyon jó volt, a borkinalatbol lehetett valasztani h melyik hatot szeretnénk kóstolni. Ez annyira jol sikerült h rendeltünk is haza egy kartonnal belőle, persze csak Martiakekhoz tudtunk, mert Bécsig szallitanak de Mo-ra már nem. Így meg tovább elvezhetjuk majd Lanzarote ízeit 😉

La Caldera de Los Cuervos

October 25, 2017 in Spain ⋅ ☀️ 21 °C

Utolsó nap eleg felhős és szeles időre ebredtunk (legalább az időjárás jó fej volt és könnyebbé tette az indulást) és pakolas és Pacotol való búcsú után elindultunk a Los Cuervos vulkanhoz. Paco ajánlotta a helyet h ha vulkant akarunk nézni szerinte ez legyen és tenyleg jó döntés volt. Körbe lehetett menni, kis turautvonal információkkal megtűzdelve, majd a végén be lehetett menni a kráterbe is, ami azért eleg nagy elmeny volt, hiszen vulkán kratereben meg soha nem voltunk. Így ez is pipa... amit meg erről a vulkanrol lehet tudni, hogy 1730. Szeptember 1-én ez tört ki először megkezdve azt a 6 éves vulkáni periódust, amely során az összes a Timanfaya nemzeti parkban található vulkán megkezdte tevékenységét, és amelyeknek végére kialakult a jelenlegi felszíne Lanzarote-nak. A vulkán korul körbe mindenhol a megszilárdult láva tenger, nagyon szép így egyben.Read more

El Chiringuito

October 24, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 23 °C

Mikor atertunk Papagayora már jócskán ebédidőn túl voltunk Uh gondoltunk eszünk egy jót mielőtt lelepcsozunk a strandra. Persze sajnos megint sor volt az etteremnel, voltak várakozók is előttünk, így hat bediktaltam a nevet és a létszámot a főnöknek. Majd amikor megérkezett Sanyi is a parkolásbol és jött a fonok, felismerte az előző napi foglalas miatt és mint visszatero vendégeket előre vett bennünket, így kaptunk egybil asztalt. Jó döntés volt hogy tegnap a tömeg előtt odament hozza foglalni 😂 azt mondta, visszatérő vendegeknek ez jár 😉 a három alkalom közül most ettuk a lefinomabbat, grillezett limpit-et kertünk és hozza egy ceklas quino salátát zöldségekkel. Mennyei volt... a limpitet egyébként a vendeglatonk mondta h kostoljuk meg mert tipikus kanari kaja. És tényleg nagyon fini. Meg magyarul nem találtuk meg az igazán jó nevet, de kis kagyló féleség, de nem dupla oldalú, hanem csak az egyik felén van a vazbol így kinézetre is nagyon jól néz ki talalva.Read more

Playa Mujeres

October 24, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 23 °C

Mivel már reggel hétágra sütött a nap, így ismét a partot celoztuk meg, elindultunk Papagayo fele, de ahol elagazik az ut, most elmentünk Playa Mujeres fele. Szép hosszú partszakasz volt itt is, leparkoltunk és irány a strand. Észrevettem messziről h amerre tartunk mintha egy bacsin nem lenne nadrág... megkérdeztem Sanyitol is h jól látom e elvégre O a sasszem, és valóban a strand egyik fele nudista szekció volt Uh gyorsan irányt is valtottunk és elmentünk a feloltozottebb részek fele. Szep volt itt is a strand de sajnos eléggé fújta a homokot a szél, kevésbé volt védett mint a Papagayo, Uh furcsi utan nem is birtuk túl sokáig, szedtük a satorfat és atkocsikaztunk a megszokott kis oblunkhoz.Read more

Playa Papagayo ismet

October 23, 2017 in Spain ⋅ ☀️ 23 °C

Hogy kipihenjuk az elmúlt napokat beiktattunk egy strand napot Papagayon... tényleg ez a legszebb strand itt a környéken. Ragyogó szép idő, elviselhető meleg, snorkell, úszás... plusz levittunk egy jól behutott uveg bort, ha már nyaralunk 😉 délután 6ra pedig felmentunk a strand feletti étterembe ismét, és ott estebedeltunk egyet... szuper kis pihenos nap volt.Read more

Castillo de San Jose

October 22, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 25 °C

A kaktusz park után elmentünk meg a San Jose erodhoz, ahol jelenleg a 60-as/70es évek művészeinek kiállítása van. Érdekes a kiállítás bár néhány festményt akar én is készíthettem volna, de biztosan megvan a művészi értéke a 2 paca 1 keresztvonalnak. Vagy egy masik eleg nagy kép, ami 5 éven keresztül készült, szerintem nagyjabol bármelyik ovis egy óra alatt megcsinalna ugyanezt. Így elkezdtük értékelni az alapján h mennyi volt a belefektetett meló 😊 a víz szinttel majdnem egy vonalban kialakítottak egy étterem részt teljes panorámával az óceánra és kikotore, Uh el is dontottuk h itt iszom meg a délutáni kávét, Sanyi pedig egy pohár bort ivott. Rettentően tűzött a nap az üvegen keresztul. Bár szerintem a legmenőbb a mosdó volt, ahonnan hasonlóan a saját fürdőszobájahoz nagyablakos kilátás a szabadra, ami itt ezúttal az óceán volt... eleg menő, jó, hogy elmentünk pisilni 😂😂Read more

Casa Pedro

October 22, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 22 °C

A strand után szettet váltottunk az autónál 😂 és elindultunk a vendeglatonk által ajánlott Casa Pedro-ba hal vacsorára. A kaja nagyon finom volt, de minden más azért kívánni valót hagy maga után. A kiszolgálás eleg unott volt, ami sokat levesz az élvezeti értekbol és cseppet sem voltak kedvesek, plusz a bort se igazán tudtuk kiválasztani csak a “színét”, hiába kertünk egy uveggel és eddig mindenhol jobbat ittunk... persze azért elfogyott, de akkor is. A kaji viszont tényleg szuper volt, de azért 5/5-os értékelést az egyebek miatt nem adnék nekik. De legalább jól laktunk 😃Read more

Playa Dorada

October 22, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 24 °C

Az elmúlt 3 nap folytonos meneteletol már nagyon vágytunk egy kis pihenésre így Playa Blanca-ra érve megkerestük az egyik központi strandot és kifeküdtünk meg h elcsipjuk a késői nap sugarait. Közben volt alkalmunk meg egy helyi strand röplabda meccset is megnezni 😉

Jardin de Cactus

October 22, 2017 in Spain ⋅ ⛅ 23 °C

A piac és ebéd után elmentünk megnezni a kaktusz parkot amely szinten Manrique tervezett. Az útról egyáltalán nem látni be, csak a szélmalmot, a kaktuszok egy amfiteátrum szeru rendszerben vannak telepitve. Rengeteg fele, forma kaktusz, nem is gondoltuk korabban hogy ennyi fele kaktusz van a világon. 1100 kaktusz fajta található meg a kertben, És a vilag minden tájáról vannak kaktuszok, a legtöbbnel meg is van jelölve hogy honnan származnak. Nagyon szép hely szinten és érdekes.Read more

Never miss updates of Noemi Szoke with our app: