Satellitt
Vis på kartet
  • Dag 13

Pärlifarm

5. desember 2021, Mexico ⋅ ⛅ 27 °C

Lõpuks õnnestus ära käia pärlifarmis. Eile ei saanud minna, kuna lained olid liiga suured, aga täna pidavat olema rahulikum. Kell 11 algas sadamast tuur ning peale meie oli paadis veel üks paar Hispaaniast, siis pärlifarmi omanikud ning nende kaks labradori 😀.
    Ütleme nii, et ei tea mis lained veel eile olid, aga ka täna hüppas paat lainete peal päris hästi. Sõit pärlifarmi kestis 40 minutit, sinna ei ole võimalik muudmoodi minna kui siis ainult paadiga, sest ümberringi looduskaitseala, olimegi seal täiesti privaatselt, mitte ühtegi teist inimest . Pärlifarm on perefirma, kus peale pereliikmete veel ainult 1 abiline. Kõige muuga majandavad nad ise. Ja tuur oli üliäge. Esiteks kui hästi suutsid nad lahti seletada ja näidata kõik selle kuidas neil seal kõik toimub ja toimib. Teiseks kui palju tööd kõik see nõuab ja kui leidlikud need inimesed on. Kolmandaks avardasime oma teadmisi merekarpide maailmas ja kuidas pärlid siis üldse sinna tekivad ja kuidas nad oma farmis neid kasvatavad. Neljandaks, saime proovida ka kiirsnorgeldamist. Kuna me polnud varem snorgeldanud, siis oli see juba elamus omaette ja milline vaade meile põhjast avanes, nagu ujuks akvaariumis. Kõik erinevad ja värvilised kalad, korallid jne.
    Veetsime seal terve päeva, kella 18 ajal jõudsime tagasi sadamasse. Peale õhtusööki linnas läheme pakime asjad kokku, sest homme on meil lend Cancunist Mexico Citysse ja juba ülehomme algab sõit tagasi koju.