Lodny dennik spojenych pesibusistov 07

July 15, 2016 in the United States ⋅ ☀️ 24 °C

Do New Yorku sme prisli okolo 2:30 rano a ubytko sme mali dohovorene az od 10:00. Nezostavalo nam nic ako zvysny cas niekde preckat. Nakolko nas Megabus vyhodil na Manhatane, vyuzili sme ponuknutu prilezitost a po zlozeni sa pri nejakom obchode s kancelarskymi potrebami sme opat po dvojiciach prebrazdili hlboko-nocne jadro New Yorku. Mali sme moznost vidiet mesto v dobe, ked okrem smetiarov a zasobovacov vsetci spali. Ked sme prisli na najrusnejsiu cast mesta Time Square tak tam okrem mna a Eda bol iba policajt a upratovac :) Stihli sme sa letmo pozriet do Central parku, obist zname mrakodrapy a zazit postupne prebudzanie sa mesta k zivotu. Okolo 6:00 sa pred nasim stanovistom rozlozil chlap s velikym vozikom, v ktorom si porozkladal cerstve pecivo, dal varit kavu a caj a celkovo sa pripravil na prud rannych pracujucich. Ked dorozkladal svoj tovar, tak sa nam prihovoril co a ako a ked zistil ze z nas zisk mat nebude a ze planujeme tam este par hodin vyckavat tak nas pekne poprosil aby sme sa presunuli niekam inam, ze mu nasa pritomnost bude kazit ksefty. Presunuli sme sa o dve ulice dalej (kam nas predavac poslal) do malinkeho parku, kde uz malo svoje miesta obsadene niekolko lokalnych patriotov :) Okolo 8:00 sme sa peso presunuli ku lodnej kyvadlovej doprave, ktora zadarmo v polhodinovych intervaloch preplavuje ludi z Manhatanu na Staten Island priamo okolo sochy slobody. Po vystupeni z lode sme sa museli este asi 15 minut po dost kopcovitych uliciach cernoskej stvrte presunut k Malcolmovi, u ktoreho sme mali cez airbnb zahovorene ubytovanie. Cesta k nemu bola pre mna mensim utrpenim, nakolko sa mi urvalo na 20 kilovom kufri koliesko, takze som musel kufor celu cestu niest. Niesol som ho snad vsetkymi sposobmi akymi sa dalo, ako dieta v naruci, na hlave ako africanka kybel s vodou, na pleci ako cernoch z Bronxu svoje radio... :) Malcolm nas privital v troj-poschodovom dome, ktory ma spravene prizemie/garaz ako samostatnu cast v ktorom sme sa ubytovali mi. Malcolm je sympaticky cernoch povolanim vodic metra, ktoreho sme po prvotnom zvitani uz viac nevideli :) Vsetci sme si dopriali po par dnoch prvu sprchu a na par hodiniek zalahli. Na 16:15 sme sa museli dostat naspat do Manhatanu, nakolko sa nam rano pocas potuliek po meste podarilo ziskat zdarma listky na natacanie televiznej show The Late Show with Stephen Colbert. Na show sme si obliekli nase najmenej pokrcene a prepotene oblecenie a vyrazili opat lodou a metrom na Brodway :) Dorazili sme nacas, ale pri asi 100 metrovom presune z metra na miesto natacania sme zmokli ako mysi. Nastastie sme sa po nasom prichode len vonku zaregistrovali a mali dalsiu hodinu do zaciatku natacania (realne to mohli byt dve hodiny, dokym sme sa dostali dnu). Vnutri sa nemohlo fotit takze nam zostanu len zazitky, ale bola to asi jedna z najlepsich veci pocas celeho zajazdu. Po skonceni natacania sme este pochodili vecerny Manhatan, poriadne sme preliezli Central Park (nevravim ze sme opakovane zabludili, len sme tam nachodili viacej kilometrov ako sme chceli : D) a v noci sme sa opat lodou vratili k Malcolmovi.Read more