• Hiroshima is in de annalen van de wereldgeschiedenis bijgeschreven vanwege de eerste inzet van een atoombom.

    Op 6 augustus 1945 liet de B-29 met bijnaam Enola Gay hier ‘little boy’ vallen. Met als gevolg de verwoesting van een groot deel van Hiroshima. De bom is afgegaan vlak boven de toenmalige Prefectural Industrial Promotion Hall maar dit is vanwege het pad van de drukgolf het enige bouwwerk wat enigszins is blijven staan.

    Tegenwoordig is het een Unesco World Heritage Site en ook wel bekend als Atomic Bomb Dome.

    Het is een vreemde sensatie om hier te lopen wetende wat er bijna 80 jaar geleden gebeurd is. Ook bij het bezoek aan het museum lopen geregeld de koude rillingen over je rug. Ik zal de foto’s hier beperken tot kindvriendelijk.

    Wel goed te zien dat de vele schoolklassen die hier op bezoek komen in ieder geval discipline geleerd krijgen en netjes in rijen van twee de geschiedenis ervaren.
    Als oud militair helemaal goed om te zien dat ze ook het netjes afhangen van hun rugzak hebben geleerd. Houd het bijna niet droog 👍.

    Sommige van die kinderen hebben opdrachten gekregen. Één daarvan is het interviewen in het Engels van buitenlanders. Hoe heet je, waar kom je vandaan enzovoort. Natuurlijk wordt ik er uitgepikt maar krijg als bedankje een papieren kraanvogel.

    Het vouwen van die kraanvogels door schoolklassen is een traditie die te maken heeft met een jong meisje genaamd Sadako Sasaki. En bij elkaar resulteert dit in ontelbare kraanvogels bij haar monument.
    Czytaj więcej