- 旅行を表示する
- 死ぬまでにやっておきたいことリストに追加死ぬまでにやっておきたいことリストから削除
- 共有
- 日16
- 2024年6月11日火曜日 11:02
- 海抜: 14 m
韓国Dokgae37°53’24” N 126°44’29” E
Imjingak (임진각)
2024年6月11日, 韓国
Voor de tweede Wereldoorlog was Korea in 1905 gekoloniseerd door Japan. Het was onder andere ook bekend onder de naam Chosŏn.
Na de tweede Wereldoorlog werd Korea onafhankelijk maar verdeeld op de 38e breedtegraad.
Net zoals bijvoorbeeld Duitsland na de oorlog werd opgedeeld. Het is alleen de vraag waarom Korea en niet Japan werd opgedeeld?
Toen de Koreaanse oorlog uitbrak omdat Kim Il Sung, gesteund door Stalin, wenste te regeren over het gehele Koreaanse schiereiland was Zuid-Korea hier niet op voorbereid. Binnen een aantal dagen had het Noord-Koreaanse leger het grootste deel van Korea bezet.
Het duurde drie maanden voor de nog relatief jonge Verenigde Naties om een troepenmacht te verzamelen samengesteld uit 22 landen. Onder leiding van generaal Douglas A. MacArthur wordt er een luchtlanding uitgevoerd in Incheon en al snel is Seoul veroverd en breekt men door tot Pyonjang. China die nu atoommacht USA liever niet aan hun grens zien besluit in de oorlog te stappen en het conflict gaat een nieuwe fase in.
De VN troepen worden door het 300.000 sterke Chinees Communistische leger snel teruggedrongen tot de 38e breedtegraad waar men stand houd. In de volgende jaren wordt er hard gestreden om elke vierkante meter en berg wat resulteert in de kronkelende grens die we nu kennen.
Imingjak is het meest noordelijke puntje van Zuid-Korea. Hier moeten we ook onze toegang aanvragen voor toegang tot de DMZ. Er staan hier verschillende monumenten, gedenktekens en herinneringen aan het verleden. Maar ook de nog steeds lopende zaak van de troostmeisjes heeft hier een monument. Één voor het zuiden en er staat er één klaar voor het noorden. Dat is voor na de hereniging.
In schril contrast staat hier letterlijk een kermis tegenover de monumenten en gedenktekens. Dat zal wel de prijs zijn van kapitalisme. Want vrijheid is niet gratis. In het noorden hebben ze iets van 38.000 standbeelden van de gevreesde leiders met, kunnen we met grote zekerheid wel aannemen, geen kermis in de buurt. Dus dan liever dit.
Heb hier ook net toestemming gekregen voor toegang tot de DMZ. Zag hier ook een nationaal gedenkteken voor ontvoerden. Dus maar snel even Noord-Koreaans geld gehaald, want je weet maar nooit.もっと詳しく

































