• Day 2–4

Colombo - prvi dojmovi

February 5 in Sri Lanka ⋅ ⛅ 28 °C

Prvi dan odmora uz veliku dozu umora. Meni je sve bilo privikavanje ali najveći šok sam doživjela na ručku, curry pot s dodatkom suza od boli 🙈 svaki put kad sam se okrenula gledali su me i smijali se…ne znam jesu li bili ponosni kaj sam izdržala ili je blijeda plava ženska koja se bori s ljutom rižom bila prava komedija.
    Ostalo je bilo samo prihvatiti pravila kaosa 😄 Promet koji nisam nigdje doživila, prve 2-3 vožnje sam mislila da ćemo se ziher sudariti ali ovdje sve nekak ide, kao da prednost ima onaj koji je centimetar ispred tebe pa se prilagodiš kud god skrene ili ne skrene 😂 Pješaci doslovno kao da igraju neku igricu, prijeđi cestu da te ne udari auto, ali tu nemaš 3 života.
    Highlight dana je market, što zamisliš tu ćeš moć kupit, ima specijaliziranih štandova samo za cjedila, pa samo za lokote pa za šerafcigere…

Ja, mesto kot pravo azijsko velemesto z nekaj milijoni prebivalcev. Povsod kaos ampak kar nekako gre. Je pa precej manj street fooda kot sem ga bil navajen na Tajskem. Night marketov sploh ni, vsaj midva ga nisva našla, je pa ena ulica kjer je cel kup hrane tudi zvečer. Tam sem našel tudi moj najljubši sok iz sladkornega trsa, ki je dober samo takrat ko ti ga stisne kar naredi z mašino na posnetku.
    Dobiš pa seveda, kot v vsakem velemestu, kar želiš, od najcenejšega street fooda, do finega sušija v krasni japonski restavraciji, kjer je bilo čist fino, je pa ambient presegel okuse, ki niso bili nič posebnega.
    Tako da danes zajtrk evropsko-srilanski, kosilo indijsko, večerja pa japonska. Vsega po malo :)