• Stadswandeling Budapest 1

    20. september, Ungarn ⋅ ☀️ 15 °C

    Het beloofde een lange en warme dag te worden in Budapest. En dus ben ik weer voor dag en dauw opgestaan om vroeg de stad in te trekken. Zo hoop ik al veel gezien te hebben vóór het echt warm wordt. En dat niet alleen, ook mijn COPD wordt erger naarmate de dag vordert, mijn beste uren liggen in de ochtend.

    Ik had een stadswandeling gedownload, maar helaas vergeten te printen. Dus alleen op pad met de route in mijn GPS. Is niet zo erg, ik heb veel op mijn phone op kunnen zoeken en voor de rest vind ik het niet zo belangrijk of iets nou pietje of klaasje heet, als ik het maar mooi vind!

    En mooi was het! Zoals gehoopt had ik de stad de eerste uurtjes nog bijna voor mezelf en heb ik volop lopen genieten. Budapest bestaat uit twee gedeelten, aan de ene kant van de Donau ligt het heuvelachtige Buda en aan de andere kant het vlakke Pest. Mijn wandeling startte in Pest en hoogtepunt daarvan was wel de schitterende Szent István Bazilika. Na de bezichtiging van deze basiliek heb ik mijn eerste latte van vandaag gedronken bij Platz, the place to be!
    Les mer