- Exibir viagem
- Adicionar à lista de metasRemover da lista de metas
- Compartilhar
- Dia 2
- quarta-feira, 27 de agosto de 2025 19:15
- ⛅ 20 °C
- Altitude: 51 m
EscóciaArgyll and Bute56°20’30” N 5°8’53” W
Culross | Loch Lommond | Portsonachan

Ik heb prima geslapen in de camper. Als ik wegrijd van de kampeerplek komt er net een cruiseboot achter een eiland vandaan. Rond 6 uur rij ik naar de landingsbaan om nog wat te spotten. De overige kampeerders liggen nog op een oor. Esther landt rond 8 uur, de Blauwe Zwaan is mooi op tijd 😄. Ik haal haar bij de terminal op en we kunnen beginnen aan onze road trip door Schotland.
We rijden eerst over de Queensferry Crossing, een imposante brug over de monding van de Forth rivier. Daarna volgen we de kustlijn naar Culross, een klein en lieflijk plaatsje aan het water. Deze handelsplaats werd in de 16e eeuw belangrijk door steenkoolmijnen, waarbij verticaal een gat werd gegraven en vervolgens een stuk horizontaal werd gegraven.
Door de rijkdom kreeg de stad koninklijke status en werd er een kleine burcht gebouwd.Tegenwoordig staat de geel geverfde burcht aan het centrale plein. We lopen omhoog tussen de witte huisjes door naar de abdij, deze staat te koop en is niet meer open.
We vervolgens onze weg door het glooiende landschap, waarbij het graan op de akkers is geoogst. Bij Stirling staat het kasteel prominent op een heuvel en daar gaan we noordwaarts naar loch Lommond. Dit is een van de grotere meren waar Schotland om bekend staat, met aan beide oevers steile bergen (in het Schots Ben genoemd). Waar Schotland ook om bekend staat is regen, en dat komt nu veelvuldig naar beneden. Veel van het meer en de bergen is er helaas niet te zien.
In Luss is het druk met toeristen, die een boottochtje over het nu troosteloze meer maken. Wij lunchen en eten een pie van bladerdeeg en heerlijk stoofvlees. Via een bergpas komen we uit in Inveraray. Het kasteel is helaas dicht, maar het is droog en we lopen langs de statige witte huizen die aan het water liggen.
Vanuit Inveraray rijden we nog een stukje door en nemen dan een heel smal weggetje welke langs het lange Loch Awe loopt. Onze bus past er net op en onderweg komen we een nieuwsgierige Schotse Hooglander tegen. En een oude rode telefooncel en postbus. In Portsonachan zetten we de camper naast de weg voor de overnachting. We kijken uit over Loch Awe en de daarachter gelegen bergen.
Nadat we wat hebben gegeten lopen we een stukje door over het weggetje waaraan we staan. Deze is dicht begroeid met oude bomen, welke onder het mos zitten en varens. Hier en daar staat een (vakantie)huis en wat verderop een hotel dat zo te zien vol zit. Sommige huizen zijn prachtig, andere erg vervallen. Nu het weer is opgeknapt zien we ook wat mee van het Loch en de bergen.Leia mais
ViajanteWat een prachtige, oude gebouwen en huisjes!
Viajante
Ah, de telefooncel is er dus ook nog
Viajante
Smal weggetje, hopelijk weinig verkeer.