Katerina Modra

Joined September 2018

Park Peneda Geres

May 18 in Portugal ⋅ ⛅ 14 °C

Národní park, úplně zapomenutý a zelený misto. Žulový domky, rozeklatý polorozbořený uličky, některý vesnice vážně na konci světa, dozrávající pomeranče (zase?), starý cesty, mosty a samy vodopády.
    Nachomítáme se na místní hody na kterých hraje zaručeně nejhorší a nekončící hudba světa (desgarrada).
    Jedeme po dlouhé době lézt na místní žulový skály.

Městská kultura

May 15 in Portugal ⋅ ⛅ 17 °C

Místo pláži se na chvíli vydáváme za městskou kulturou ( Costa Nova, Aveiro, Porto). V Costa Nova barevné pruhované domy a první vysoký červenobílý maják. V Aveiru největší koncentrace kachličkových domu a secesní mestske domy, večeře v opravdu místní restauraci, všichni panove chodí napřed do kuchyně nakouknout pod pokličku,celkem hnusné,ale za málo peněz :-) Portugalská kuchyně nás zatím nenadchla. Do Porta se budeme muset vypravit ještě jednou, spousta barevných osoupanych domu,trocha kachliček,milion kaváren,hrozný vítr,skvělá atmosféra, dobré parkování.Read more

Odeceixe a Alentejo

May 12 in Portugal ⋅ ☀️ 26 °C

Dalších pár dní u moře, nekonečné pláže, hrozné horko, další namalovaný patník, Ondřej zachraňuje tonoucího plavce (skoro jako pobřežní hlídka, ale s velkým plovákem), klasický večer u hokeje, Ondřej se úplně oserfoval, místní trh s hromadou sýra, slepicema a podprsenkama, v Odeceixe řvou ptáci celou noc.
    Konáme pouť do surfařské vesnice Nazaré známé gigantickýma vlnama, voda jak zrcadlo.
    Nekonečně dlouhé ohořelé pobřeží.

Sagres (pobřeží Algarve)

April 30 in Portugal ⋅ ☀️ 17 °C

Středobod evropskýho vanlifu i surfování. Všude je víc obytných aut než normálních. Každý místo kam dojedeme je ještě lepší na kempování než to předchozí.
    Úchvatný opuštěný pláže a cesty podél útesů mají atmosféru. Lítání nad mořem, juchu.

Aljezur a okolí

April 23 in Portugal ⋅ ☀️ 14 °C

Projíždíme podél pobřeží parkem Vicentine. Jen pár vesnic (všechny modro-bílý), obří vlny a cesty podél útesů.
    Nachomýtneme se na věhlasný mejdan Pizza Party a potkáme tolik německých hipíků jako v životě ne.

Lisabon a Sintra

April 20 in Portugal ⋅ ☀️ 17 °C

Rychlej přesun do Lisabonu, kde vyzvedáváme drahou návštěvu Adama s Hankou. Kupujeme surf a předvádime místním floutkům jak se to dělá. Boží kafe, hezkej Lisabon, pohlednicový pláže, žraloci v akváriu, zlý vlny, hrady v Sintře prej pěkný.

Seville

April 14 in Spain ⋅ ⛅ 20 °C

Ať máme něco i z té kultury, udělali jsme s výlet do Seville. Poklidné nedělní odpoledne, že tam strávíme a pojedeme dál. Náhodou jsme se trefili na jeden z nejvýznamějšch místních svátků - předvelikonoční procesí. Hodně pěkný historický centrum a nekonečný průvod tradičních kápí dlouho do noci udělal hodně hutnou atmosféru.Read more

Grazalema+Algodonales

April 7 in Spain ⋅ ⛅ 7 °C

Po náročném týdnu s rodinou jsme se jeli zašít do kopců kolem Grazalemy. Strávili jsme víkend ve společnosti Honzy a rodinky, který nám ukázal místní bomba lezení. Nekonečně zelený pláně, krávy a jezera. Za rohem světoznámá paraglidová oblast Algodonales, kde jsem ale nechytli zrovna dobrý podmínky.

Never miss updates of Katerina Modra with our app: