Katerina Modra

Joined September 2018
 • Day234

  Park Peneda Geres

  May 18 in Portugal ⋅ ⛅ 14 °C

  Národní park, úplně zapomenutý a zelený misto. Žulový domky, rozeklatý polorozbořený uličky, některý vesnice vážně na konci světa, dozrávající pomeranče (zase?), starý cesty, mosty a samy vodopády.
  Nachomítáme se na místní hody na kterých hraje zaručeně nejhorší a nekončící hudba světa (desgarrada).
  Jedeme po dlouhé době lézt na místní žulový skály.
  Read more

 • Explore, what other travelers do in:
 • Day231

  Městská kultura

  May 15 in Portugal ⋅ ⛅ 17 °C

  Místo pláži se na chvíli vydáváme za městskou kulturou ( Costa Nova, Aveiro, Porto). V Costa Nova barevné pruhované domy a první vysoký červenobílý maják. V Aveiru největší koncentrace kachličkových domu a secesní mestske domy, večeře v opravdu místní restauraci, všichni panove chodí napřed do kuchyně nakouknout pod pokličku,celkem hnusné,ale za málo peněz :-) Portugalská kuchyně nás zatím nenadchla. Do Porta se budeme muset vypravit ještě jednou, spousta barevných osoupanych domu,trocha kachliček,milion kaváren,hrozný vítr,skvělá atmosféra, dobré parkování.Read more

 • Day228

  Odeceixe a Alentejo

  May 12 in Portugal ⋅ ☀️ 26 °C

  Dalších pár dní u moře, nekonečné pláže, hrozné horko, další namalovaný patník, Ondřej zachraňuje tonoucího plavce (skoro jako pobřežní hlídka, ale s velkým plovákem), klasický večer u hokeje, Ondřej se úplně oserfoval, místní trh s hromadou sýra, slepicema a podprsenkama, v Odeceixe řvou ptáci celou noc.
  Konáme pouť do surfařské vesnice Nazaré známé gigantickýma vlnama, voda jak zrcadlo.
  Nekonečně dlouhé ohořelé pobřeží.
  Read more

 • Day216

  Sagres (pobřeží Algarve)

  April 30 in Portugal ⋅ ☀️ 17 °C

  Středobod evropskýho vanlifu i surfování. Všude je víc obytných aut než normálních. Každý místo kam dojedeme je ještě lepší na kempování než to předchozí.
  Úchvatný opuštěný pláže a cesty podél útesů mají atmosféru. Lítání nad mořem, juchu.

 • Day209

  Aljezur a okolí

  April 23 in Portugal ⋅ ☀️ 14 °C

  Projíždíme podél pobřeží parkem Vicentine. Jen pár vesnic (všechny modro-bílý), obří vlny a cesty podél útesů.
  Nachomýtneme se na věhlasný mejdan Pizza Party a potkáme tolik německých hipíků jako v životě ne.

 • Day206

  Lisabon a Sintra

  April 20 in Portugal ⋅ ☀️ 17 °C

  Rychlej přesun do Lisabonu, kde vyzvedáváme drahou návštěvu Adama s Hankou. Kupujeme surf a předvádime místním floutkům jak se to dělá. Boží kafe, hezkej Lisabon, pohlednicový pláže, žraloci v akváriu, zlý vlny, hrady v Sintře prej pěkný.

 • Day200

  Seville

  April 14 in Spain ⋅ ⛅ 20 °C

  Ať máme něco i z té kultury, udělali jsme s výlet do Seville. Poklidné nedělní odpoledne, že tam strávíme a pojedeme dál. Náhodou jsme se trefili na jeden z nejvýznamějšch místních svátků - předvelikonoční procesí. Hodně pěkný historický centrum a nekonečný průvod tradičních kápí dlouho do noci udělal hodně hutnou atmosféru.Read more

 • Day193

  Grazalema+Algodonales

  April 7 in Spain ⋅ ⛅ 7 °C

  Po náročném týdnu s rodinou jsme se jeli zašít do kopců kolem Grazalemy. Strávili jsme víkend ve společnosti Honzy a rodinky, který nám ukázal místní bomba lezení. Nekonečně zelený pláně, krávy a jezera. Za rohem světoznámá paraglidová oblast Algodonales, kde jsem ale nechytli zrovna dobrý podmínky.

Never miss updates of Katerina Modra with our app:

FindPenguins for iOS FindPenguins for Android