February 2016

After the rain

February 16, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 12 °C

Azzal kezdem, hogy ma nem esett. Halleluja! Reggeli utan a kis csalad levonult a beachre. Amig apa uszott, anya tologatta a babakocsit, majd forditva. Hat ennyit a kozos strandolasrol :-). Viccet felreteve atusztam a kis oblot, ami onmagaban nem nagy szam, de nem voltam meg olyan tengerben, amiben ilyen lassan lehetne uszni. Lehet, hogy a folyamatos kis hullamzas teszi, de lassan ment. Az vigasztal, hogy ahogy neztem, masnak is. No nem csak a napi rutin miatt usztam, hanem mert kerestem a reagge bart, ahova tegnap nem jutottunk el az uton, mert az eso kedvunket szegte. Megtalaltam, de ertelemszeruen reggel meg nem duborgott a party time. Csak hogy mindenki furdizzen, mikor feljottunk, Dani a medenceben pancsizott egy jooo nagyot. A helyiek csak neztek, foleg amikor lenyomtam a viz ala... Nem ertettek, nem hiaba itt a tobbseg uszni sem tud. Van itt egy kedves holgy, mint kiderult o a masszor... olyan eszrevetlenul szervezett be egy masszazsra, hogy csak akkor eszmeltem ra, mikor mar a nyakamat nyomkodta. Nem volt gyenge! Ami a napi izgalmat illeti, az is meg volt, mikor raeszmeltem, hogy elhagytam a telefonomat... Hoppa!! Gyorsan felhivtam Andras telefonjarol magamat... szerencsemre rogton fel is vette egy kedves hangu angol ferfi, aki megtalalta a parton es magahoz vette. Ha jol ertettem, meg az anyukamat is felhivta, hatha eler engem... Este pedig egy kedves "kockas abroszos" helyen ettunk, ahol kimondottan organikus alapanyagokbol foznek hazias kosztot. Andras ujjongott, a vacsora pedig valoban finom volt... a haziak pedig hadd ne mondjam itt is mennyire kedvesek voltak. All in all, nem tudom Dani mennyire fog ezekre emlekezni, de en azt remelem, hogy ha minel tobbet tapasztal a vilagbol, talan annal nagyobb esellyel lesz belole jo ember.Read more

Unawatuna

February 15, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 7 °C

Azzal kezdem, hogy óriásit aludtunk, mind a hárman. Reggeli után elindultunk a beachre, Unawatunaba, ami egy kicsike üdülőváros a sziget dél-nyugati csücskében. Eredetileg vonatozni akartunk, de ukrán barátaink jól lebeszéltek róla: nem volt nehéz, felmérve az időjárási korulmenyeket...kocsiban legalább van légkondi. Előző este a házigazda nénivel fixáltuk, hogy a rokona Denis lehoz minket, ami annyiban változott, hogy ma reggelre kiderült a fiunak dolgozni kell, így a testvére vezet. Nem is lett volna ezzel semmi gond, ha a fiú tudta volna hova jövünk: Negomboból is alig talált ki, legalább hatszor megálltunk megkérdezni merre a főút. Aztán már András felbátorodott és próbálta navigálni sofőrünket, hiszen táblák azért voltak szép számmal az út mentén. Némi telefonos segítséggel is tértünk a nemrég megépült express highwayre, és így pikk-pakk leértünk, cirka két óra alatt. Autópálya kihalt volt, szerintem a gyerek még soha nem vezetett 120 km/h-val, hiszen a városban 20 km/h az átlagsebesség, valóban. Itt minden jobban néz ki, mint a képeken. A szállás ámulatba ejtő, óriási trópusi oázis pár méterre a parttol. Minden nagyon színes, főleg az európai turisták, meg a tukk-tukkok. Délután sétálni, fürödni indultunk. A séta meg is volt, meg az órányi ácsorgás egy eresz alatt, mikor leszakadt az ég... Mert itt persze minden nap(délután) esik. De ez sem zavaró. A tengerparton helyenként vörös a homok, a víz pedig jó langyi. Ezt a napot bónusznak éltem meg, mivel utazással terveztük tölteni, így nem zavar, hogy igazából csak tengtünk-lengtünk. Dani csúcs szuper, über cuki, nagyon jól van.Read more

Yolanda's guest house

February 14, 2016 in Sri Lanka ⋅ 🌙 27 °C