SriMal

February 2016
A 17-day adventure by Katalin Read more

Ramboda waterfalls and tea lands

February 25, 2016 in Sri Lanka ⋅ ☀️ 24 °C

Nagyon szerettünk volna látni tea földeket, így egy kicsit délebbre vettük az irányt Kandytől. Sisira javaslatára kihagytuk Matale füves kertet és felkerestük Ramboda vízesést, mely 40km-re, bő egy órás autóútra van a királyi várostól. A fotók magukért beszélnek... Útközben megálltunk a Rotchield ültetvény mellett, ahol munkásasszonyok várták az arra járó turistakat, hogy nemi rupiaert cserebe egyutt pozoljanak. Hat en ezzel a lehetoseggel nem eltem. Megtudtam, hogy atlagosan 5 USD-t keresnek egy nap, ami havi szinten nezve nem is olyan rossz kereset. A hazvezetono Negomboban 40,000 HUF-t keres, csak ugy, mint Unawatunaban Zsoltnal az alkalmazott. A klima a hegyvideken valoban kellemesebb: Kandy 600 meterrel, a vizeses kb. 1000 meterrel a tengerszint felett van. Csodalatos panorama, amerre a szem ellat...
    Uton Negombo fele betertunk egy spice garden-be Andras kivansagra, ahol az oshonos novenyek gyogyhatasainak bemutatasa utan sokkoltuk magunkat nemi gyogyhatasu szerek vasarlasaval. Jol atbasztak, nem kerdes :-). Zaraskeppen Negomboban ukran ismeroseinknel varjuk (sweet lanka negombo), hogy tovabb indulhassunk a Maldivra. Dani itt nagyon boldog, oriasi helye van maszkalni.

Maafushi

February 26, 2016, Laccadive Sea ⋅ ⛅ 29 °C

Megérkeztünk, több mint két órás késés után. Dani nagyon jó kedvu volt egesz nap, orom volt latni.
    Minden repuloternek megvan a sajatos hangulata, foldrajzi elhelyezkedesetol fuggoen. A colomboi repteren jellegzetesen keverednek az ocean menti nepek es az arab vilag. Szomszedos kapunal Szaud-arabiaba utaztak az emberek, lathatoan zarandoklatra (hadzs), talpig feherben. A repulogepunk Mihinlanka-helyi fapados tarsasag-tele volt vendegmunkasokkal. Nem is volt ezzel semmi gond, de lathatoan a legiutaskiseroknek nem volt egyszeru a helyzete, mivel a legtobben nem a szamukra kijelolt helyekre ultek. Es itt tudtam meg, hogy a repulotarsasag a sri lankai kosarlabda csapatbol szerzodteti alkalmazottait, mert ezek a fiuk olyan magasak(es szepek es erosek) voltak, amilyeneket en 11 nap alatt egyet sem lattam.
    Szallasunk bo felorara van gyorshajoval a fovarostol. Nagyon szuper volt hajozni, meg akkor is, ha nem lattunk semmit, mivel sotet volt, csak erezni lehetett, hogy mennyire mas videken vagyunk. Ahogy elhaladt a motorcsonak a fovaros szigete mellett, tavolbol latszottak elfatyolozott asszonyok, az oriasi cargo hajok, a kivilagitott mecsetek es irodahazak. Furcsa lehet egy ilyen apro szigeten elni, ahol nincs egy talpalatnyi szabad terulet. Lehet csak en erzem igy, de van valami hatborzongatoan titokzatos ebben a muzulman vilagban...

The beach

February 26, 2016, Laccadive Sea ⋅ ☀️ 32 °C

Nehéz az élet :-)! ... Ma azért ledöbbentem. Csak álltam a parton, lábam a vízben, és nehezen hittem a szememnek. Engem lenyugoz ez a szinvilag, pedig evekkel ezelott nem szerettem a keket. Aztan osszeszedtem minden eromet es megmartoztam a türkisz-vízben. Hadd ne mondjam, csodalatosan selymes es oleloen meleg a tenger errefelé... Ami a Maldivot illeti, fontos megjegyezni, hogy par evvel ezelottig csak resort szallodakban lehetett megszallni, viszont 2009 utan engedelyeztek, hogy a lakott szigeteken vendeghazakat/hoteleket mukodtessenek, igy gyakorlatilag megfizetheto aron lehet itt nyaralni. Maafushi az uttoroje ennek, itt van a legtobb vendeghaz, es ahogy a pelda is mutatja, folyamatosak a tovabbi epitkezesek. A szigeten ugyanakkor be kell tartani helyi oltozkodesi szabalyokat es alkoholt sem lehet fogyasztani. Persze kivetelek mindig vannak, itt is all a part mellett egy etterem hajo, ahol mereg dragan lehet fogyasztani barmit, amire a kedves vendeg megszomjazik. Ami pedig a ruhazkodast illeti, bikiniben csak az arra kijelolt strandon lehet lenni, egyebkent pedig keretik nem kihivoan oltozkodni... persze nemelyik orosz kolleginanak ez itt sem jon ossze. A sziget alapvetoen azert egyszeru es szegenyes, helyenkent komolyan szemetes is, de sajnos ez a problema a legtobb forro eghajlatovi paradicsomra jellemzo. Azert kivancsi lennek, hogy a szemet hany szazalekat okozzuk mi, turistak es mennyit a helyiek. Ami a a programlehetosegeket illeti, par oras vagy egesz napos sznorizasra, halaszasra, buvarkodasra, resort latogatasra el lehet kirandulni, tok jo arakon. Talan mi is elemgyunk uszkalni a capakkal holnap.
    A parti uton van egy nagy vizisport bazis. A helyi arcok hatalmas hangfalakbol nyomatjak a modern elektronikus zeneket, megjelenesukben pedig leginkabb Bob Marleyt idezik... erdekes keveredes ez is. A nok itt tenyleg fejkendot viselnek, de tobbseguk csinos, ekszert hord es okos telefonnal jarkal. Tobb izben lattunk ferfit- feltehetoen- tobb feleseg tarsasagaban... en ezt nem ertem, de ha nekik jo!... Szoval nem ugy tunnek, mint akinek nagyon rossz lenne, vagy arra vagynanak, hogy minden aron emancipalodjanak.