• Ontmoetingen op weg naar Krakau

    12 września 2024, Słowacja ⋅ ☁️ 12 °C

    Vandaag hebben we de lange reis van 6 uur van Bratislava naar Krakau gemaakt
    .
    We gingen met de inmiddels vertrouwde Bolt Taxi naar het station. Het station is in alle opzichten rommelig. Bijna een uit de kluiten gegroeide dorpszaal.
    We hadden gedurende de wachttijd daar een aller plezierigste ontmoeting met vier zusters van de orde van moeder Theresa, de Missionarissen van Naastenliefde Ze vertelden van hun werk en van de wijze waarop zij in de voetsporen van Theresa hun werk verrichten op verschillende plekken in de wereld, Een van hen had ook in Amsterdam in de Jordaan gewerkt.

    De treinreis was lang maar toch ook weer niet vervelend. En zoals gebruikelijk als wij met de trein reizen, was het miezerig weer buiten met af en toe nog een beetje zon.

    We hadden een alleraardigst gesprek met een jongeman uit Nederland die ook een Interrail reis naar een aantal steden in Oost-Europa aan het maken was. Hij vond het belangrijk dat we in West-Europa ook het oosten van ons continent beter leerde kennen. Net als wij wilde hij ook Auschwitz bezoeken. We passeerden vandaag trouwens al het station daarvan: Oświeçim.

    Zo klein het station van Bratislava was, zo gigantisch is dat van Krakau. We verdwaalden er enkele keren om de uitgang te vinden. We moesten namelijk met een taxi naar een kantoor om onze treintickets voor over een paar dagen op te gaan halen. Daar maakten we voor het eerst de vroegere klant-onvrijdelijkheid van ambtenaren mee.
    Het deed ons in die stationswijk heel erg denken aan Hong Kong. Wat een dynamiek, met grote shopping malls met alle beroemde internationale merken, grote kantoorreuzen en hotels.

    We hadden wat problemen om in ons hotel te komen. Het gaat tegenwoordig in Polen meestal namelijk heel digitaal en elektronisch. Er moest ons een code en het kamernummer toegestuurd zijn, maar die hadden we op onze app niet kunnen vinden. Gelukkig maakte een student die daar logeerden voor ons de deur open. Voordat we wisten in welke kamer we terecht konden waren we drie kwartier verder. Toen verscheen de eigenaresse met een rood hoofd en maakte alles weer goed (ze had oons ook naar een verkeerde kamer gediigeerd) en maakte met een grote fles Poolse wijn alles weer goed.. Verder ziet dit B&B er mooi uit.

    Ons hotel in de oude stad (aan de rand van de Joodse wijk) doet ons aan de buitenkant denken aan een oud Chinees huis. We kijken vanuit onze kamer op een grote tuin met daarachter een oude kerk - de Corpus Christi - die in de avond prachtig wordt verlicht en gemaakt is van bakstenen.

    Na al die uren waren we toen wel toe aan een heerlijke maaltijd in een echt Amerikaans restaurant.
    Czytaj więcej