July - August 2018

Všude dobře, doma nejlíp

August 14, 2018 in Czech Republic ⋅ ⛅ 24 °C

Tak jsme po 20 dnech doma! Děkujeme našim věrným čtenářům, že sdíleli naše zážitky s námi a těšíme se na další dobrodružství 😉.

Cesta ke stánku a zase zpátky :-D

August 13, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 28 °C

V pondělí Laďa odlétal, nás čekalo vrácení auta, měli jsme zamluvenou poslední noc v Barceloně a návštěvu Sagrady Familie. Po cestě z Vilafrancy nás však zlákala možnost vykoupat se v moři v přímořském gayi oblíbeném městě Sitges. Takže jasně, čas máme, plavky zabalené bokem také, tak jdeme na to 😀. Už první překážka, kterou jsme museli překonat, bylo parkování. Po půl hodině se jako jediná možnost jevil parkovací dům v supermarketu, který musel být postaven pro Pandy, ale ne pro Golfy. Všichni jsme se modlili a nakonec Golf obstál bez ztráty věnečku, ale nervy jsme měli vyšponované pěkně. No co, nedáme se odradit, místo 2,5 hodin máme ještě 1,5 hodiny, tak šup k moři. Ale co s tím hladem. No ejhle, po návštěvě dvou obchodů a nákupu pouze jedné vody a coly je tu lákavý plážový stánek s nabídkou nanuků, burgerů a obložených housek. Naprosto vyřízení a hladoví jsme si objednali nanuka (nic jiného bez lepku nebylo), hamburgera (koho to proboha napadlo 🙉) a bagetu a zabili tím pouze dalších 30 minut. Hamburger měl kvalitu mražených porevolučních výrobků, nanuk roztál dříve, než ho bylo možné snít, pláže byly narvané k prasknutí, převlékárny chyběly a moře bylo špinavé, takže naše expedice skončila u stánku. Ve městě jsme si dali už jen kafe (aby ne, když jsme byli tak příjemně najedení 😀), v modlitbách vyjeli z parkovacího domu, v pořádku vrátili auto, dali si společně poslední drink a vyprovodili Laďu v Barceloně na bus na letiště 👋.Read more

Katalánská tradice: Lidské věže

August 11, 2018 in Spain ⋅ ☀️ 26 °C

Tato zvláštní tradice vznikla před staletími v Katalánsku a dokonce patří do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO. My jsme na lidské věže náhodou natrefili v ulicích Vilafrancy a bylo to opravdu působivé...

Přizvali jsme experta z Moravy :-)

August 11, 2018 in Spain ⋅ ☀️ 28 °C

Na víkend jsme se rozhodli zůstat ve vinařské oblasti Penedès, konkrétně ve městě Vilafranca del Penedès. Dorazil za námi kamarád Laďa a společně jsme se vrhli do víru degustací. V sobotu jsme navštívili vinařství Torres a v neděli předního producenta cavy vinařství Freixenet ve vedlejším městečku Sant Sadurní d'Anoia, kam jsme se vypravili vlakem. Ochutnávka byla skvělá, ale jinak bylo vše zavřené. Naštěstí jsme na náměstí narazili na fajn bar, kde nás pohostili cavou a domácí paellou s mořskými plody, kterou si pro sebe uvařili číšníci, takže jsme jedli a pili opravdu jako místní 👍.Read more

Jejda! Turisté z Československa :-)

August 10, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 23 °C

Lleida (výslovnost Jejda) vypadala jako skrytá perla, ale nakonec zas až takovou perlou nebyla. Výslovnost je pro město příznačná... Nomen omen 🙊. Je to město, které mělo prostě smůlu, protože se vždy postavilo na špatnou stranu a to se na něm i podepsalo. Černochů je tu víc než v Bronxu, protože sem jezdí sklízet ovoce a snít o lepší budoucnosti. Mají tu zajímavý hrad, ale to je asi tak vše. Navíc si o nás v Paradoru mysleli, že jsme přijeli z Československa 😀.Read more

Poprvé v Paradoru

August 10, 2018 in Spain ⋅ ⛅ 21 °C

V Lleidě se nám poprvé podařilo ubytovat za rozumnou cenu v tzv. Paradores. Jde o řetězec hotelů založený státem na překrásných místech (velmi často památkách), v našem případě se jednalo o bývalý klášter 😍. Historie Paradores sahá do roku 1928, kdy vznikl první Parador. Letos Paradores slaví 90 let a existuje jich už 97.Read more

Nádherná rio Noguera Pallaresa

August 9, 2018 in Spain ⋅ 🌧 25 °C