KIWI ADVENTURE, New Zealand

October 2014 - December 2015
October 2014 - December 2015

Auckland International Airport

December 14, 2015 in New Zealand ⋅ ⛅ 18 °C

A je to tady. Posledni 3 hodiny na Novem Zelandu. Po 14 mesicich (s 3tydennim intermezzem v Tasmanii). Skoro na den presne. Pred 14 mesici, 14. rijna 2014, jsme s Helcou opoustely CR. Ze to uteklo. Mozna cas zabilancovat?
    Trochu smutek :-(. Ale cas posunout se dal. Cas na dalsi dobrodruzstvi ;-).

Pozn. V Aucklandu konci moje Kiwi Adventure. A zaroven tu zacina Trip to Indonesia. Pokud se mi bude chtit, mozna budu v blogu pokracovat:-).

December 13, 2015 in New Zealand ⋅ 🌙 2 °C

Prodala jsem auto, juchuuuu! Par hodin pred odletem. Vcera v 7 vecer mi dosla SMS od Honzy z Ceska, ze pry by meli s pritelkyni zajem o moji Toyotu. A tak jsme se jeste vecer sesli, podivali se na ni, projeli se... a placli jsme si ;-)!
    Rano jsme zaridili na poste prepis, predala jsem klicky, odpustila sympatickym krajanum 100$ (me to nevytrhne a oni budou mit aspon na prvni nadrz :-)) a sla si uzit posledni volny pulden do mesta.
    Koncert v Aotea Parku byl super a na oslavu jsem si koupila velke kafco a muffina. V Art Gallery (free) bylo spousta vystav, krome modernistickych patlanin i par zajimavych kousku - napr. vystava maleb na motivy Ramajany nebo kratke filmy alternativniho japonskeho rezisera, jehoz jmeno si nepamatuju. A taky jsem netusila, ze i Zelandani maji sve kubisty.
    Pred vlakovym nadrazim Britomart dole na Queen Street jsem chytila konec predstaveni sympatickeho cirkusaka (pro ty, co pry nevi, co je to "koha", tak je to maorsky vyraz pro 50dolarovku ;-)), na pristavisti ferry na Queen Wharf jsem se podivala na "The Cloud", zajimavou budovu ve tvaru mraku (maorsky vyraz pro Novy Zeland je Aotearoa - zeme dlouheho bileho mraku) a vsechno zakoncila v Auckland Domain, nejvetsim aucklandskem parku. Vcera tam byla velka predvanocni party, ktere jsem se nemohla zucastnit, protoze jsem prodavala to stupidni auto :-(.

December 12, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 23 °C

V 8 jsem byla naklusana na West Street na sobotnim car marketu. Zaplatila jsem 30 dolaru, stravila tu na parkovisti celou vecnost, spalila se na slunci, nudila se k smrti... a auto neprodala :-(.
    Odpoledne jsem se sla podivat na predvanocni Crafts Market v Eden Village a pro zmenu si jeste jednou vylezla na Mt Eden (Rozumej: porad jeste mam auto, co bych uz nemela mit, tak se od neho nemuzu hnout na krok. Cesta do centra mesta je pro me tedy zapovezenym uzemim :-(.)
    Na veceri objednal Grant indickou kuchyni. Mnam :-).

December 11, 2015 in New Zealand ⋅ ☁️ 18 °C

Vcera jsme to se Samem trochu protahli. Diskutovali jsme a diskutovali a najednou bylo pul 2 :-(. Spala jsem na gauci, co mi z neho couhala pulka hlavy a trictvrte nohou. Ale jinak vse v poho ;-).
    Pul dne jsem stravila "papirovanim" v knihovne, a pak uz jsem toho mela dost a sla se aspon na chvili projit po Mission Bay. Nemohla jsem se pohnout od auta - v pripade, ze by snad mel nekdo o tu starou damu zajem :-(.
    Vecer jsem se prestehovala ke couchsurferovi Grantovi. Mam vlastni pokoj s dvouluzkem... a pan domu spi na gauci v obyvaku. Moc nechapu, proc na gauci nespim ja-couchsurfer, ale drzim pusu a krok. Postel je totiz docela pohodlna :-). Uvarila jsem ze zbytku vynikajici veceri a pak jsme s Grantem debatovali o zivote. Napr. o jeho prvni zene, co mu pred 6 lety zemrela na rakovinu a co se o ni po 7 letech vztahu nahodou dozvedel, ze ji neni 33, ale 40. A ze je tedy nikoli o 7, ale o 14 let starsi nez on!!!

Mount Eden (196 m)

December 9, 2015 in New Zealand ⋅ ⛅ 19 °C

Tak je to tady. Jsem v Aucklandu. Poslednich par dni na NZ a pak frrr pryc. Smutek.
    Vyjeli jsme s Tomem na vrchol Mt Eden, nejvyssiho z vulkanuckych kopecku, co je na nich postaven Auckland, poobedvali, pak jsem ho vyhodila u hostelu a jela se "ubytovat".

Muriwai

December 9, 2015 in New Zealand ⋅ ☁️ 16 °C

Prespali jsme v hezkem (jedinem) kempiku u cerno-pisecne plaze Muriwai. Na utesech nad morem hnizdi jedna z nejvetsich kolonii gannetu (tereju) na Zelandu. Pry pres 1000 paru. Ted tu meli spoustu chundelatych mladych. A fotila si je tu spousta chundelatych Asiatu. Nevim, kdo byl hlucnejsi... :-(

Mount Auckland (302 m)

December 8, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 15 °C

Z vysky 302 metru nad morem jsou docela hezke vyhledy. Dnes jsme stravili spoustu casu v aute, tak jsem byla vdecna, ze jsme si na vecer trochu protahli nohy. Walkway klasicky netrva 3 hod. return. Nahore jsme byli za 50 minut a dole za 40. Pro zmenu nebahnitou dzungli se spoustou dalsich kauri.
    U trigonometrickeho bodu jsem cvakla Toma s jeho Guernsey vlajkou a valili jsme dolu.Read more

Waipoua Kauri Forest

December 8, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 18 °C

Tane Mahuta, prezdivany take God of the forest (Buh lesa), je 17,68 m vysoky a jeho kmen ma obvod 13,77 m. Veri se, ze je 2000 let stary. Je to nejvetsi kauri strom na Zelandu. Kauri kdysi pokryvaly skoro celou zemi, pak prisli Evropani... no klasika.
    V lese Waipoua je kauri stromu porad spousta. Krom "Boha" napr. taky Four sisters, 4 sestry, kauri stromy, co rostou neobvykle blizko sebe (ve skutecnoati je to jeden strom se 4 kmeny).
    Turisticka zalezitost se spoustou fotaky cvakajicich Asiatu a nevrlym dobrovolnikem, co tu hlida auta proti vykradeni. Oloupala jsem si pomeranc a nechala jsem slupky u kola auta, abych je, az se vratime, dala do igelitaku a odnesla si hezky s sebou. Obvinil me, ze odhazuju odpadky. A to jsem den predtim posbirala na miste, kde jsme spali, asi 5 kelimku od coffee to go. Dost me namichl. Ale stromy impresivni.

Rawene

December 8, 2015 in New Zealand ⋅ ☀️ 18 °C

Rawene je male typicke mestecko na brehu more. Pristava tu trajekt, co za 20$ prevazi auta a pasazery z druhe strany zatoky. My jsme si ji poctive objeli v aute a v Rawene se podivali na kratickou Mangrowe Walkway.
    Dva chlapici tu zrovna opravovali drevene mostky nad mangrovovou bazinou, pulka prken tu chybela, vsude ostre pilky a dalsi nastroje... proste health&safety vzdy na prvnim miste ;-).Read more