Svata Coupkova

Joined October 2014

Letiste Vaclava Havla, Praha

March 1, 2016 in Czech Republic ⋅ ☁️ -1 °C

V Praze je deset cisel snehu. No to me p...r! Mam flisku a svetr a prijizdim ze 40tek. Asi zmrznu. Ale jsem doma. Snad me mamka rozmrazi ;-).

Pariz, Francie

March 1, 2016 in France ⋅ ⛅ 0 °C

No tak to neuhodnete, co se mi prihodilo za stesti! Vedle meho sedadla byla 2 volna, a tak jsem mela 3 mista jen pro sebe a skoro celych 14 hodin letu jsem prospala na "opravdove" posteli! Hned ten svet vypada lip. Dorazili jsme opet nacas. V Parizi je minus 1. Kosa jak z nosa. Posledni let a jsem doma!Read more

Guangzhou, Cina

February 29, 2016 in China ⋅ 🌙 16 °C

Po 3 hodinach letu jsem od domova dal, nez jsem byla predtim. Hloupi Cinani. A navod na pripojeni k wifine maji v cinstine. No kdo to kdy na mezinarodnim letisti videl! Kdyz me jakysi Cinan konecne pripojil, tak to stejne nejelo. A pak ze technicka velmoc.
    Po 4 hodinach cekani jsem nastoupila do letadka Air France. Konecne zavan Evropy!! Dlooouhy let prede mnou :-(.Read more

February 29, 2016 in Vietnam ⋅ ⛅ 33 °C

A je to tady. Jedu domu. Na letiste jsem se po poslednim dohadovani s neochotnymi a anglictinou spore vybavenymi Vietnamci dopravila komfortne mistnim autobusem za 5 000 dongu. Za zbylych 30 000 jsem si pak v Domino Pizza koupila cesnekovy chleba. Stal 31 000, ale pani se nade mnou slitovala. Cau Vietname!Read more

February 28, 2016 in Vietnam ⋅ 🌙 26 °C

V Saigonu nuda jak parek. A navic silene vedro a dusno. Zarnym okamzikem dne byla az vecerni tour po lokalnich pochutinach, kterou nas provedli Jurkova vietnamska kamaradka Quin a jeji nemecky manzel Jonathan. Nekteri si dali vajicko se skoro vyvinutym kuratkem uvnitr. Ostatni se spokojili s klasikami typu papajovy salat. Ja jsem se trapne pridrzela klasiky - smazeneho trivrstveho tofu s houbami, ktere bylo naprosto vynikajici.
    Posledni vecere pane. Zitra letime domu.

Can Tho

February 27, 2016 in Vietnam ⋅ ⛅ 31 °C

Mesto lezi na majestatni rece Mekongu, kolem ktere - a na ktere - se tady toci cely zivot jeho obyvatel. Pronajali jsme si lodku a od 6 rano brazdili hladinu hlavniho toku i bocnich kanalu. Nekteri tu ve spinave vode teprve pachali ranni hygienu, jini uz vesele obchodovali na floating marketu, plovoucim trhu.
    Asi tak 80leta babca na prastarem voru se k nam pripnula prakticky hakem a uz nam zacala servirovat horkou polivku. Pak jsme si koupili vynikajici melouny a zbastili je primo na lodi. V tovarne na ryzove nudle jsme se podivali, jak se tady po ryzi nejoblibenejsi pochoutka pripravuje. A v ovocnem sadu se pokochali cerstvym ovocem vseho druhu - nejzajimavejsi byl jednoznacne dragon fruit, draci ovoce.
    Zajimavych 6 hodin vodni exkurze jsme zakoncili podstatne mene zajimavou autobusovou jizdou zpet do Saigonu.

Can Tho

February 26, 2016 in Vietnam ⋅ ☀️ 24 °C

V autobuse ze Saigonu na jih jsem potkala mlady parecek Nemec-Rumunka. Nabidli mi, ze me z busove stanice do centra svezou taxikem - a za nic na svete si nechteli nic vzit. Pry je priste pozvu na kafe. Tak jo ;-).
    Hotytek pro sebe i celou turistickou skupinku, co dorazi vecer, jsem sehnala hned. Motorky jsem nesehnala nikdy. Vsichni tu na nich jezdi, ale krome jakesi mafianske skupiny je tu nikdo nepujcuje. Ceny silene, a tak jsem misto toho zorganizovala puldenni trip na lodce po plovoucich marketech a nudlove farme. Tak snad se to bude expedici libit, pac ja toho behani a domlouvani mam uz dnes po krk :-(.Read more

February 25, 2016 in Vietnam ⋅ ⛅ 31 °C

Prvni zastavkou bylo War Remnants Museum, muzeum zachycujici udalosti - predevsim vietnamsko-americke (ale taky vietnamsko-francouzske) valky. Je hlavne o fotkach, vetsina z nich moc hezka neni. Hlavne pak ne snimky postizenych lidi - deti klidne i v treti generaci se rodi mentalne i fyzicky degenerovane vinou agenta orange, chemikalie s vysokym obsahem dioxinu, kterou tu Americani zabijeli dzungli, aby v ni lepe videli ukryvajici se nepratele.
    V Palaci nezavislosti se dnes uz nic nedeje. Jsou tu 3 ruzne velke reprezentacni mistnosti, ve kterych se psaly dejiny. Abdikovalo tu nekolik vlad a v roce 1975 tu mistni branu prorazil tank armady Vietkongu ze severu a sesadil loutkovy jihovietnamsky rezim. To byl konec vietnamske valky.
    Katedrala Notre Dame byla stejne jako vcera zavrena. Chudaci krestani. To buddhisti jsou na tom lip. V jedne z pagod, kam jsem se podivala, jich k obeti prisly snad desitky.
    Posledni zastavkou me saigonske exkurze bylo muzeum Ho Chi Minhova mesta. Nadherna budova z druhe poloviny 19. stoleti byla stavena uz za ucelem muzejnim, ovsem prvni expozice se do ni nastehovala az po roce 1975. Do te doby se tu stridali politicti papalasi. Sbirky jsou vsehochut - od historie (opet spousta valecnych fotek), pres remesla, po vycisleni uspechu Saigonu ve vsemoznych disciplinach. Zaprasene a docela nuda :-(.

February 24, 2016 in Vietnam ⋅ ⛅ 29 °C

Po strastiplnych skoro 8 hodinach jsem o pul 4 odpoledne dorazila do byvaleho Saigonu, dnesniho Ho Chi Minhova mesta. Stredem velkomesta plneho modernich vyskovych mrakodrapu (vesmes sidel financnich spolecnosti, bank nebo hotelu) je siroky bulvar, na jehoz konci se tyci socha vsemi milovaneho strycka osvoboditele. Hned za nim stoji pekna budova radnice a pak uz jen ocelova prosklena monstra.
    Katedrala Notre Dame byla postavena v 70. letech 19. stoleti v neo-romanskem stylu a patri tu evidentne k tem starsim.
    U Saigon river jsem pri veceri prohodila par slov s Vietnamcem, co mi tvrdil, ze od roku 1975 zije v Americe (to by snad trochu umel anglicky, ne :-/?). A pak me na namesticku po ceste zpet neony osvetlenymi ulicemi odchytli 2 mistni studenti, ze pry si chteji procvicit anglictinu. Unavny den... ;-)

Never miss updates of Svata Coupkova with our app: