March 2018 - October 2019 Read more
  • 390kilometers

A dilemma...

March 19, 2018 in Slovenia ⋅ ☁️ -1 °C

... már régóta fentem a fogam rá, hogy legközelebb én lennék a díszkíséret Arezzoba (ha menni kell munkaügyben), de a közelgő alkalomnál már jó előre lehűtött Viktor, hogy ez bizony most sem fog összejönni, mert Imikével megy. Bakker.
    Na, legalább majd egy jó kis csajpartyt rendezek akkorra - gondoltam. 😉

De - mert mindig szokott lenni egy "de" (vagy "ellenben", esetleg "ámbátor" 😉 ) Imike részéről családi okok miatt súlyos érdekeletlenségbe fulladt a dolog, így mégis nekem kínálta magát az alkalom.
    Azonban kezdeti lelkesedés rögtön parába váltott át, hiszen a márciusi tortadömping kellős közepén voltam, továbbá 😲😲😲 MI LESZ ZSERBÓVAL 😲😲😲 ?!?!?!?!?!?!? - csapott belém hirtelen a vélt (vagy valós?) "anyai aggodalom" 😊 pindúr kölyökkutyánkkal kapcsolatban, akivel még csak pár hete ismerkedünk egymással közös otthonunkban.

Jó, a tortákat megoldom... valahogy megoldom.... Max kevesebbet alszom, valahogy lesz... Még olyan sosem volt, hogy valahogy ne lett volna! 😃
    Rendben, de Zseeeeerbóóó!!!? Vele mi lesz??? 😮
    ... jó, hát akkor ez van, most sem megyek.
    Ugyanis végigvettem a lehetőségeket, és konstatáltam, hogy minden egyes szóba jöhető személynél halálos veszedelemben lenne... 🤓
    Ekkor pattant ki az isteni szikra az agyamból, hogy nem őt kell elvinni, hanem ide kell hívni a lehetséges kutyapecért! Arról nem is beszélve, hogy szerény gazdaságunk egyéb jószágai os ellátásra szorulnak 😊 (Oszimacska, a tyúkocskák és a kerti énekesmadarak)
    Végül anyu nyerte meg a nemes feladatot! Gondoltam, ha a gyerekekre tud vigyázni... 🤣😃😄😅
    Azért Icára is osztottam szerepet, nehogy mellőzve érezze magát! 😉
    (Amiből tuti az lesz, hogy ott fognak götyézni, meg partyizni nálunk 😃 )

Pompás, minden leszervezve, vasárnap megbeszélés, korán lefekvés és hajnalban indulás.
    Anyu meg Ica megérkezett du., addig rendben is volt. Aztán betoppant Anita a 3 sráccal, majd G. Bence Barbarával... szóval minden eddigi tervem dugába dőlt, helyette volt ház- és kertvizit, kutyázás, vaskályha mozgatás, mi szem-szájnak ingere 😨

Mindezek ellenére sikerült másnap 5kor elindulni némileg álmosan, és kicsit fájó szívvel Zserbó tekintetét látva 😯

Az út nagyon-nagyon hosszú volt köszönhetően a márciusi télnek (volt minden, hó, eső, havaseső... ) és egy balesetnek.
    De Mikszáth és Csányi Vilmos hangoskönyveknek némi szunyókálásnak és pár Hubabubbának köszönhetően túléltük. Épphogy.
    Szerencsére még épp odaértünk a gyárba, és pikkpakk este 6ra már a hotelben is voltunk. Uff...

Arezzo

March 19, 2018 in Italy ⋅ ☁️ 5 °C

A szálloda (Hotel Minerva - ahol van logózott tusfürdő + sampon 😉 ) szusszantunk egyet, letöröltük az út porát, és nekivágtunk a városnak.

Már sötét volt, és enyhén szemerkélt az eső, így inkább busszal mentünk, és az óvárosban sétáltunk egy egészen keveset. Éhesek voltunk, de nekem mindenképpen látnom kellett azt a bizonyos főteret és utcácskát, ahol a hajdani kedvenc filmem, Az élet szép egyes jeleneteit forgatták. 😊 Nem mellesleg ez volt II. Jánós Pál pápa kedvenc filme is!
    Megállapítottam, hogy nagyon helyes város Arezzo, és megérdemel majd egy rendes napot is egyszer, mert igen hangulatos. Most sajna ennyi jutott 😕

A rövid séta után kerestünk egy jóképű ristorantét 😉 , ahol a bőség zavarában szenvedve órákig válogattunk, hogy mit együnk, majd megkérdeztük a pincérlányt, hogy mit ajánl, majd tök mást rendeltünk. 😃 Utána pedig Viktor egy jól sikerült mozdulatával felborította a vörösbort úgy, hogy annak egy része rajtam között ki, a többi az abroszon és a hófehér falon csorgott lefelé. Mint valami modern mű, akit senki sem ért. ☺
    Na igen, itt már tényleg beloptuk magunkat a csaj szívébe... És a jó vörösért is kár volt, de talán bevonzunk egy keresztelőt... És a Laciéké nem ér, amire vasárnap megyünk! 😄

Aztán hazakolbászoltunk.
    Ja igen, és még szelfiztünk az ijesztő etruszk kori bronzszoborral, Chimaera-val is, aki egy oroszlán, amiből kijön egy kecske /mint a 8. utas a halálban, csak itt épp a hátából/, a farka meg egy kígyó 😮 )

Firenze_a kezdetek

March 20, 2018 in Italy ⋅ ⛅ 8 °C

Kicsit nehezen keltünk, inkább maradtunk volna még az ágyban... de el kellett érni a vonatot, ugyanis kitaláltuk, hogy átzakatolunk Firenzébe. Erős volt a kísértés, hogy maradjunk, mert csak egy nagy rohanás volt kilátásban, de Arezzóban esőt mondott egész napra, így nem volt kérdés.

Fincsi reggeli után siettünk a pályaudvarra, még Viktor haja is lobogott ☺ úgy hajtottam szegényt, erre 3/4 órát késett a vonat... utána a csatlakozások miatt még állt is, szóval nem voltunk boldogok, mert kb. délre értünk Firenzébe.

Az első néznivaló az aranyművesek hídja, a Ponte Vecchio volt, ami a 14. században épült, de már az etruszkok idejében is állt híd a helyén, szóval jó régi. 😊 Az oldalára "tapadva" kis ötvös-, ill. aranyműves műhelyek-üzletek helyezkednek el, ahol csilliókért kínálják portékájukat a kereskedők.

Firenze folyt.köv.

March 20, 2018 in Italy ⋅ ⛅ 9 °C

Innen mindenféle elvárás nélkül indultunk tovább az időszűke miatt, míg el nem értünk egy cifrangos épülethez, mire kiböktem, hogy ez olyan, mint egy templom pizsomában! 😊 Na persze ez volt a dóm! 😂🤣😃😄😅 Amiről annyit tudtam meg, hogy gótikus stílusban épült, és a világ 4. legnagyobb temploma. Ennél nagyobb már csak a sor volt a bejáratnál 🤤 Szóval jól megnéztük KÍVÜLRŐL! 😉 (A Szent János keresztelőkápolnával egyetemben, ami azért izgis, mert Dantét is itt keresztelték meg!)

Ekkor már épp elég éhesek voltunk, így becéloztuk a piacot. Némileg hátráltatták a dolgot a bőrárusok, mert persze jól meg kellett néznem mindent... 2x-3x 😄 Ki is lőttem egy türkiz pénztárcát, de nagyon agyalni sem volt alkalmam, mert Viktor rögtön alkudozni kezdett rá. Csak azt láttam, hogy fő az árus feje, ingatja nagyon, de csak rááll arra, hogy 30 € helyett 20-ért adja... és ezek után 100assal fizettünk... 😂🤣😃😄 Épphogy nem küldött el a jó édes anyukánkba minket! 😃

Firenze_piac

March 20, 2018 in Italy ⋅ ☀️ 9 °C

Nem az a klasszikus piac volt, amire számítottam, hanem modern; nagy épület, alul a vásári portékák tömege, fent meg a kaja-pia részleg.
    Csurgattuk egy kicsit a nyálunk lent, majd felmentünk és adtunk az élvezetnek! 😉Read more