Dumaguete - Twin Lakes - day 16

May 5, 2016 on the Philippines ⋅ ⛅ 23 °C

Rano po filipinske snidani vyrazim sam na motorce na Twin lakes, ktere jsou relativne vysoko v horach. Cestou zastavuji v marketu koupit nejaky mango a smazeny banany, fotim si rybky na marketu, platim a kdyz prijdu k motorce, zjistuju, ze nemam klice...nevim proc, ale jsem fakt v klidu, nepredstavuju si vubec nic jak to dopadne, beru to jako vyzvu. Jdu zpet, vsechny v marketu informuju o tom, ze jsem tam asi ztratil klice a jestli se mrknou, jestli v tom bordelu nekam nezapadly. Takze celej market ted vi, ze nejakej bilej magor nema klice a hledaj, jako uzasnej zazitek. Po asi 20 minutach hledani na to myslenkove kaslu a neresim pricinu, ale dusledek. Nemam samozrejme cislo na chlapka, je zamceny pod sedackou. Ok, nemam ale kredit na volani, jen na data na celej mesic. Mijel jsem pani, co mi chtela prodat kartu, jdu za ni. Kupuju za 20 peso neomezene volani a texting na dva dny. 10 korun:-) Zkousim najit cislo na Harolds, tam mi utcite reknou, kam zavolat. Nakonec po uspesnem zvladnuti zadani cisla mi recepcni prislibi poslani cisla. Volam motorkarovi a ten mi jen naprosto v klidu sdeluje, ze tam typek bude za 20 minut s klicem a ze zaplatim 350 peso. Jo vsak jsem idiot, tak platim. Mnoo prijizdi asi za 50 minut a platim 450,ale to uz je takova zdejsi realita:-) Mezitim si povidam s filipinkou, kde si kupuju colu a cigaro.... kusovku. Pak jedu na Twin lakes, parada, pujcuju kajak a padluju proti vlnam. Dojedu k mistu kde je vodopad a vystupuju z lodi. Breh vypada jako pisek, ale ejhle je to bahno, do kteryho se zaborim az nad kolena. Znicim keen sandal, protoze ten tlak pretrhne uchyt. No co uz. Krasny vodopadek, kde se pekne nahy svlazim a padluju zase zpet abych to stihl do hodiny a nemusel platit dalsi 150 peso. Pak v restauraci potkavam Paula amika, co tu je uz pul roku a uziva si svoji armadni penzi. Vypravi mi, jak bali filipinky a tak jsem zase o zkusennost bohatsi. Jedu zpet do Harolds a davam si Carbonara spagety, pivo, pokecame s Jumbem, dame si particku poolu a jdu spat. Krasny den, krasna zkusennost. Parada.Read more