San Juan

February 7, 2023 in Puerto Rico

Ostatni dzień na Vieques.Tak naprawdę to już tylko logistyczne działania nie dające za dużo przyjemności. Pakowanie, jedzenie na drogę, sprzątanie,oddanie samochodu itd.
    Sprawdziliśmy jeszcze tylko małą plaże koło domu, ale była dość zaniedbana.
    Ferry w bardzo łagodny sposób zaniosła nas do Ceiba, a stamtąd Henry zabrał nas do starego miasta San Juan.
    Urokliwe miejsce zbudowane przez Hiszpanów w tysiąc sześćsetnym którymś po splądrowaniu miasta przez Duńczyków.
    Chodząc jego ulicami można łatwo przenieść się do tamtych czasów, a jeśli nie w czasie, to przynajmniej do miast europejskich, które powstały w podobnym okresie.
    Odwiedziliśmy miejsce gdzie narodziła się Pina colada - bar Barachina oczywiście próbując tego napoju, następnie nasze ulubione miejsce na mojito bar Marlin Place,
    potem włóczyliśmy się uliczkami odwiedzając fort, patrząc z daleka na groźna dzielnicę La Perla i skończyliśmy dzień w La Factoria przy drinkach i tańcach.
    Również odwiedziliśmy dość specyficzny, ale pamiątkowy dla nas, bo byliśmy tu razem z dziećmi 10 lat temu, bar El Batey, pełen różnorakich graffiti.