Dingboche - Tengboche - Pengboche

October 25, 2022 in Nepal ⋅ ☀️ 0 °C

Po paru dniach niedyspozycji spowodowanej miksem przeziębienia z choroba wysokościowa ( najwyraźniej jedno drugiemu chciało udowodnić które może doje... mocniej) musiałem odpuścić główny plan jaki był założony czyli EBC i island peak . Zeszliśmy razem z Magda niżej żebym doszedł do jako takiej dyspozycji, jest poprawa bo saturacja na 4tys zrobiła się już na poziomie 91% niestety zmęczenie jest dalej i pewnie musiał bym posiedzieć na dupie z 2-3 dni i oglądać jakiś klan albo m jak miłość dla zabicia czasu.
    W miedzy czasie dowiedzieliśmy się ze minisi w tengboche przebierają się za rzymian z nachosami na głowach i zamiast ukrzyżować Jezusa to go pala ( chyba chcieli uniknąć późniejszych problemów) przy okazji stwierdzam ze lodge w tengboche ma iście obleśne połączenie zimna z wilgocią. Dzisiaj skierowaliśmy się spowrotem w górę z przystankiem w pangboche gdzie znaleźliśmy całkiem przyjemne lodge oraz odkryliśmy kawiarnie w której puszczają w tle europejskie disco grane na keyboard a wystrój maja jak z NRD( sugestia możliwa stara para Niemców za plecami) na ścianach była okleina imitująca boazerie a zasilanie wi fi było połączone z oświetleniem lodówki z ciastkami( brak oświetlenia ciastek = brak wi fi) na jutro mamy plan z Magda podejscie do Ama Dablam base camp, tak na otarcie łez.