Satelit
Tunjukkan pada peta
  • Hari 9

Sapporo dzień restowy

4 Februari, Jepun ⋅ ☁️ -2 °C

Po kilku dniach upalania puchu postanowiliśmy zrobić dzień odpoczynku i pozwiedzać stolicę wyspy hokkaido które jest 2 mln metropolia więc całkiem sporym molochem. Samo miasto nic szczególnego, betonoza która potwierdza że Japończycy stawiaj na to że cos ma być praktyczne a nie praktyczne i cieszyć oko. Z ciekawszych rzeczy w mieście rozpoczął się festiwal śniegu gdzie mogliśmy sobie pooglądać rzeźby wykonane z śniegu.
    Od ciekawych i skomplikowanych po całkiem brzydkie i proste, większość z nich raczej była formą reklamy sponsora.
    Generalnie na samym festiwalu było dość tłoczno więc poruszaliśmy się ślimaczym tempem i dość mocno wymarzyliśmy co skierowało nas do restauracji gdzie wszystko podawane jest w tempurze, jedzenie ujdzie ale obsługa mocno geriatryczna. Od zamówienia do skończenia zeszło nam gdzieś 2h gdzie średnio dostawaliśmy jakąś zamówioną rzecz co 15 minut.
    Dzień zakończyliśmy w onsenie wygrzewając zmarznięte tyłeczki i oglądając japońskie kiełbachy.
    Z ciekawostek w ten dzień udaliśmy się do lokalnej castoramy w celu nabycia przetykaczki do WC i spirali żeby stoczyć ostateczną bitwę z naszą toaletą.
    Baca lagi