- Pokaż wyprawę
- Dodaj do listy postanowieńUsuń z listy postanowień
- Dzielić
- Dzień 167
- niedziela, 12 marca 2017
- ⛅ 26 °C
- Wysokość: 548 m
PeruMaria Reiche Neuman Airport14°51’17” S 74°57’38” W
Flight over the Nazca Lines
12 marca 2017, Peru ⋅ ⛅ 26 °C
Vanochtend werd ik al om 8:00 opgehaald bij het hostel voor een vlucht over de Nazca Lines. Het vliegveld is erg dichtbij en het inchecken ging ook razend snel. Rond 8:45 zaten we al in de Cessna. Ik had nog nooit in zo'n klein vliegtuigje gezeten. Het maakt een hoop herrie maar ik vond het schommelen en de bochten wel mee vallen. Sommigen worden erg snel misselijk in zo'n Cessna.
Pas vanuit de lucht kun je goed zien hoe groot het gebied is. Het is veel meer dan een paar tekeningen op de grond. Het is een enorm stelsel van brede en smalle lijnen en hier en daar een afbeelding van voornamelijk dieren. Sommige lijnen zijn kilometers lang!
Na een half uur vliegen over de bekendste afbeeldingen (o.a. hummingbird, monkey, astronaut en the condor) landden we weer veilig op de grond en nog geen half uur later was ik weer in het hostel.
Na een rondje door het stadje (o.a. over een markt en het centrale plein gelopen) ben ik 's avonds naar het planetarium gegaan. Voor zo'n € 7,- geven ze daar een interessante presentatie over de lijnen. De lijnen zijn zo'n 2000 jaar oud. Ze zijn vooral zo goed bewaard gebleven doordat het hier maar ongeveer 1-2 uur per jaar regent!
Hier ligt ook direct het vermoedelijke antwoord op wat de betekenis is van de lijnen. Veel afbeeldingen hebben te maken met leven/water. Ze vermoeden dat het een vorm van verafgoding was om de goden gunstig te stemmen om het hier te laten regenen. Aan het begin van sommige lijnen hebben ze ook offerlocaties gevonden die dit vermoeden ondersteund.
Een van oorsprong Duitse vrouw, Maria Reiche, heeft hier een groot gedeelte van haar leven onderzoek gedaan naar de lijnen. Vooral door haar werk is men het belang van de lijnen gaan inzien en heeft de regering van Peru er voor gezorgd dat de lijnen beschermt werden. Ze heeft naast de regen-theorie ook ontdekt dat sommige lijnen perfect aangeven waar de zon op 21/6 (de langste dag van het jaar) en op 21/12 (de kortste dag van het jaar) opkomt. Dit kan uiteraard geen toeval zijn en sommige lijnen dienden dus ook als een soort kalender. Czytaj więcej






