• Faro de Anaga

May 2, 2019 in Spain ⋅ 🌬 14 °C

Dneska se kluci rozhodli zkusit jinou pláž, protože vlny jsou horší. Přejeli jsme do nejsevernější části ostrova, do vesnice Benijo. Opustili jsme kluky, kteří šli surfovat, a my se vydali na túru. Cesta vedla po úbočí kolem moře ve výšce asi 200 m. Procházeli jsme opunciovým sadem, opuncie tu dosahovaly výšky několika metrů a vypadaly jako vzrostlé stromy. Míjeli jsme zchátralé a opuštěné domečky, aspoň vypadaly opuštěně. Jedinými živáčky byly pasoucí se kozy.Turisty jsme začali potkávat až v druhé části výletu, dokonce i několik Čechů. V městečku Chamorga jsme se občerstvili (už jsme to tu znali, byli jsme tu podruhé) sýrem, nanukem a vínem. Když jsme si šli pro druhý džbáneček (měl asi 2dcl), baba obrátila oči v sloup, jako že to nemůžeme vypít :-).
    Pak jsme stoupali na hřeben do mraku, když jsme se blížili do Benije, zmokli jsme. Kluci akorát doobědvali v restauraci (v 17.00), tak jsme skočili do auta a jeli domů.
    Večer, spíš v noci jsme dlouze poseděli na terase. Spát jsme šli kolem 2.00 - to se moc nepovedlo, protože kluci chtěli další den jít na ranní surf. Ale posezení stálo za to.

14 km
    převýšení 1400m

Benijo - El Draguillo - Las Palmas - Faro de Anaga (maják) - Chamorga - sedlo Draguillo - Benijo