Csodaszállás Toscanaban

September 17, 2019 in Italy ⋅ ⛅ 26 °C

Szóval nem sokkal később (kb 15 perc) megérkeztünk a Toscanai szállásunkra ahol péntek reggelig fogunk megszállni. A helyet is pontosan leírom mert eddig csak ajánlani tudom mindenkinek: Boccioleto Resort&Spa (Via Collegalli, 50050 Montaione FI, Olaszország, https://www.boccioletoresortspa.it/en/index.php )
    A helyet amúgy bónusz brigádon találtuk, 4 nap 3 éjszaka kevesebb mint 60.000 Ft-ért. Már az időpont egyeztetés során tök rugalmasnak és kedvesnek tűntek, gyors reakcióidővel. Annyit tudtunk, hogy fotókon teljesen rendben van, és Toscana szívében, szóval még ha nem is annyira fullos, akkor is könnyű lesz innen kirándulni.

Ahogy közeledtünk az már látszott hogy klasszikus toszkán környéken vagyunk. Dimbes-dombos, mindenhol elszórtan kis villák, kúriák a dombtetőn.
    Aztán mikor Corazzanoba értünk gondoltam szép kis falu, jó lesz itt sétálni este, mert már mindjárt a hotelnél vagyunk a Waze szerint. Erre nem kiértünk a faluból? És nem befordultunk egy kavicsos alléra, oldalt ciprusokkal-cédrusokkal? Hát de... aztán pár száz méter elhagyatott kavicsos ösvény után (mert útnak azért mégsem hívnám) egy tábla hogy parkoló balra. Mintha láttam volna a parkoló előtt valami épületet, de annyira azt néztem hogy nem jön e senki hogy fel se fogtam.
    Parkolóba be, ablakon kinéz, szájat kitát, úgymarad... Kb ez volt a reakció.

Klasszikus olasz kúria melléképületekkel, mint ha a Keneth Branagh féle rendezésű Sok hűhó semmiértbe csöppentem volna. Esküszöm vártam hogy mindjárt belovagol Benedetto és elkezd élcelődni Emma Thompsonnal.
    Aztán a következő meglepetés, amikor az egyébként tök kedves személyzet bemutatta a szobánkat. Előtte gyorsan jelezte az ajtóban, hogy bàr két helyiséges szobát kértünk, ők kicsit felülírták a gyerek miatt, szóval kapunk egy apartmant. Ahogy beléptünk leesett az állunk. Vagyis esett volna ha már be tudtuk volna csukni az előző ámulatból. Egy kb 90m2-es, Konyha-nappalis, óriás hálós és hatalmas fürdőszobás lakosztály. A fürdő kb akkora mint Milánóban az egész szobánk.
    Persze jelezték hogy ha a hűtőt fel akarjuk tölteni, adnak közeli kisbolt elérhetőségeket, de eleget vezettem mára, maradunk a haciendán, és irány a medence... (sok kép lesz, szóval folyt.köv...)