- Show trip
- Add to bucket listRemove from bucket list
- Share
- Day 27
- Saturday, October 5, 2024 at 10:00 AM
- ☁️ 8 °C
- Altitude: 121 m
LithuaniaUniversity of Vilnius54°40’47” N 25°17’15” E
Vilnius, de groene stad
October 5, 2024 in Lithuania ⋅ ☁️ 8 °C
Fris wakker geworden in het Urbihotel. Een heel uitgebreid ontbijt stond ons op te wachten. Klaar om naar Vilnius te wandelen, vanaf de gratis parking is het dan ook 3 km. Het is zaterdag dus we verwachten wel wat drukte. Maar dat viel goed mee. Met de buggy geraken we overal gemakkelijk. De oude stad geeft ons rust, tussen de gebouwen is heel veel groen. (als je vergelijkt met de andere 2 hoofdsteden). We wandelen langs de St-Annakerk, de kathedraal met een kloktoren ernaast. Op dat moment luidt ook juist de klok. Iedereen werd stil en het geluid spreidde uit over het gehele plein. Fenomenaal!
Sam is alleen de Gediminaheuvel opgewandeld, veel te veel trappen. Wij kon de toren ook van beneden bewonderen. Terwijl een leuke foto met Lara en Auri gemaakt met standbeeldhonden.
Dan werd het tijd iets om te eten te zoeken. Een leuk pubje binnengestapt. Met Lara uit de buggy te halen, merkte ik dat Nini er niet meer in zat 😱. Ik had haar nog mee in de buggy gelegd bij de honden. Sam stelde voor om terug te "lopen" en onderweg goed rond te zien. Ondertussen had ik al wat drinken besteld. Sam kwam terug zonder Nini. Eerst eten en dan samen nog is kijken, met meer ogen mss meer chance. We keken ook goed op de banken of op paaltjes, wie weet had iemand haar ergens anders gelegd. Maar nee, we besluiten onze trip verder zetten, toen we de hoop hadden opgegeven omdat we bijna terug aan de pub waren zag ik ze (dacht ik) liggen. Lekker op een blokje te zonnen.
Opgelucht stappen we verder. het stadsplein, de poort van Morgenrood met de maagd Maria in het goud achter het glas, moeilijk te zien op foto. En zoveel meer, Vilnius is mijn favoriet van de 3 hoofdsteden die we nu bezocht hebben. In de namiddag eten we een vieruurtje aan het Modern Arts museum. Verschillende kunstwerken staan buiten met een 'riviertje' dat er tussen loopt. Lara vind het leuk om blaadjes in het water te gooien. Aan het einde werd het water in een spiraal gevormd. Ze was mooi aan het balanceren op de randen en dan gebeurde het geen wat in mijn hoofd al aan het afspelen was. SPLASH, met de volle poep in het water. Sam stond er een metertje van maar kon haar niet op tijd tegenhouden. Geen reservekleren bij. Haar jasje moest uit (3 spatten op), maar haar broek daar had ze geen probleem mee. Die was zeikesnat, algoed een outdoorbroek dat snel zou opdrogen. Ze heeft zich flink gehouden tijdens de rest van de wandeling. (In totaal 15k)
Terug in de auto zoeken we iets snel om te eten (Hesburger) en slaapplek in de natuur.Read more



















Traveler
Prachtig!
Traveler
Amai das wel grappig
TravelerMooi Hanne! Ocharme ons Lara'ke. Nat nat!