Kanada
Bonilla Point

Entdecke Destinationen von Reisenden, die auf FindPenguins ein Reisetagebuch schreiben.
Reisende an diesem Ort
    • Tag 242

WCT Day 4: Bonilla Point - Crabshack

28. Mai in Kanada ⋅ ⛅ 11 °C

Zdržel nás ranní déšť, proto jsme vyrazili až před jedenáctou a hned zrána přešli k území kmene Pacheedaht k Ditidahtům. Po zbytek dne bylo krásné počasí a sluníčko, večer přeháňky. Cesta vedla převážně po písečných plážích a útesech. Až na posledních prý 3,5 km (tipujeme dvojnásobek) to byla příjemná procházka.

Po cestě jsme potkali bývalou hospůdku Chez Monique, kterou až do své nedávné smrti provozovali dva manželé indiáni. O kousek dál jsme navštívili maják Carmanah. Žijí tam celoročně dva strážci majáku, každý má svou chatičku, zahrádku, nakupují online a jednou měsíčně jim to přiveze vrtulník. Palivo vozí 2x ročně po moři a barely tahají starou lanovkou. Kromě správy majáku například pomáhají s údržbou cest, sledují wildlife a podávají statistiky, nebo asistují s evakuací turistů.

Lachtani žijí ve velkých koloniích na skaliskách, cítíte a slyšíte je dlouho dopředu. Jejich hlavní zábavou je zjevně skákat do vody a lozit zase zpátky.

Jako cílový bod jsme zvolili Crabshack, známou (a jedinou) hospůdku na trase. Kromě lákavé vyhlídky teplé večeře a studeného piva jsme se těšili i na zastřešený dok, kde si můžete postavit stan, a tedy konečně vysušit všechny věci. Překvapil nás ale školní výlet maturantů z Britské Kolumbie (18 studentů +4 učitelé), který zabral veškerá místa pod střechou a sušení se nekonalo. Navíc jsme dorazili pozdě, takže kuchyně byla zavřená (ale pivečko dali). Nakonec z toho bylo příjemné večerní posezení u krbu jak se studenty a učiteli, sympatickým starším párem z Edmontonu, trojicí otec + dvě dcery vysokoškolačky (se kterými putujeme od prvního dne), tak s indiánskou rodinou, které Crabshack patří. Carl, veselá kopa, tam žije už 49 let! Ovšem pouze v létě, na zimu musí celý dok i s domkem odvézt do blízké osady. Na nákup musí trajektem a pak autem, jedna cesta trvá sedm hodin.
      Za Covidu, když na trase nikdo nebyl, se tam vrátilo hodně divoké zvěře. Vlkům za řekou svítily oči, vyli o sto šest a pronásledovali medvědy. Proto mají na doku dva psy, aby zvěř odháněli.

Kromě této rodiny z kmene Ditidaht s údržbou Crabshack po desetiletí pomáhá Hippie Doug; a koukněte na fotky, kdo je jeho kamarád! Jak jsme řekli, že jsme z Czech Republic, hned přispěchali s fotkou.

Bilance dne: 16 km, 8 h, 23 žebříků
      Zvěř dne: krabíci, lachtani, had (černý se žlutým pruhem), orel 🦅 + těsně jsme se vyhnuli s medvědem - parta hodinu po nás ho viděla na pláži a na cestě měli čerstvé medvědí stopy. My měli zatím "smůlu".

Möglicherweise kennst du auch folgende Namen für diesen Ort:

Bonilla Point