Canada

Travelers at this place
    • Day 241

WCT Day 3: Camper Bay - Bonilla Point

May 27 in Canada ⋅ ☁️ 12 °C

Neprší! Dokonce nám odpoledne vysvitlo sluníčko a mohli jsme si při svačince u řeky vysušit věci, opláchnout se a dát si tortilly s paštikou. 🌮

Prvních 11 km vedlo lesem, čímž jsme ukončili nejnáročnější část WCT 💪 Ovšem jsme si opět promáčeli boty (a T i kalhoty, protože 2x sklouznula na kládě, Petra zase zradil dřevěný krokodýl v kaluži a schlamstnul mi jednu botu).
      Náhlá změna prostředí nastala v oblasti The Bog, kde byly stromy najednou nízké, rostliny jiné - to z důvodu kyselého prostředí.

Po cestě jsme překonali několik roklí, což obvykle znamenalo dlouhou soustavu žebříků dolů a zase zpátky nahoru. Jen přes Logan Creek nám pomohl visutý most, postavený roku 2021 z důvodu drolení pískovcových svahů.

Poslední tři km znamenaly pohodovou procházku po pláži. Došli jsme utahaní kolem deváté večer, ohýnek se bohužel nekonal, protože všechno bylo promáčené... Zato nás uspával nejen zvuk šumícího oceánu, ale také krásného vodopádu v kempu na Bonilla Point.

Bilance dne: 14 km, 11 h, 39 žebříků
      Zvěř dne: různé druhy slimáků, veverka, mořská vydra, mini sýkorky, stovky malých krabů na pláži (živých i mrtvých) 🦀

Camper Bay

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android