Japan Katsushika

Discover travel destinations of travelers writing a travel journal on FindPenguins.
Travelers at this place
  • Day 12

    CHILLEN EN VRETEN

    April 17 in Japan ⋅ ⛅ 17 °C

    Wat leuk om te zien dat zóveel mensen met smart zitten te wachten op onze avonturen. Zelfs als ik een dagje niks post, krijg ik al berichten met: “En? Waar blijft de update?!” — jullie zijn top, echt! Ik hoop dat ik de beleving een beetje over weet te brengen zoals wij ‘m hier meemaken. (Al ruik je gelukkig het zweet van de metro niet mee… je mist niks.)

    Vandaag een chill verhaal — want ik sliep uit! Uitslapen jongens, wat een traktatie! Na dagen vroeg uit de veren, hop met een bak aanmaak-koffie erbij en hollen door Japan, was het nu: 10:30 uit bed rollen als een verwilderde sushirol. Nick deed er nog een schepje bovenop en kwam nóg later strompelen. Luxe!

    Maup en Sanie waren al wat eerder op pad — die zijn alvast richting de conventie gegaan om onze passen op te halen voor de komende dagen. Die passen geven toegang tot het walhalla van nerd-heaven. Dus ja, belangrijk werk.

    Rond 11:30 vertrekken Nick en ik. Het is echt zalig weer buiten: zonnetje, frisse lucht, zonnebril op — en huppakee, weer richting… jawel: Don Quijote (de Donki!). Jep, die van gisteren. En eerlijk: ik moet nog een keer solo terug, want niemand hier heeft het geduld voor die hysterische combinatie van discount, chaos en glitter die ik zó waardeer. Begrijpelijk. Maar toch jammer.

    Maup en Sanie waren klaar met hun missie en we spreken af bij het gigantische Godzilla standbeeld. Nou ja… “gigantisch”. Wij moesten met een vergrootglas op zoek. Serieus, in je hoofd is dat beest 80 meter hoog, maar in werkelijkheid is het een soort Godzilla Mini-Me. Maar goed, gevonden is gevonden! (Check de foto’s voor bewijs dat we hem niet verzonnen hebben.)

    Daarna wilde Sanie graag op jacht naar een winkeltje met matcha producten. Wat gebeurt er in plaats daarvan? Jep, weer een vreettent in. En serieus — iemand had even mogen zeggen dat de porties “to share” zijn, want dit was absurd. Kippendijen voor een heel honkbalteam. We zaten zo vol dat we er letterlijk stil van werden. En dan bij de kassa denk je: “Hebben ze alles wel gerekend?” Want die prijs was… verdacht vriendelijk. Maar ja, Japan hè.

    Na dit overheerlijke volprop festijn toch maar op Matcha jacht. Als pudding op de matcha-jacht bleek: alles uitverkocht. Blijkbaar zijn we niet de enigen met een theebladhobby.

    Dan maar door naar Akihabara — dé nerd-hemel van Tokyo. Denk: anime, games, figurines, bliepjes, lichtjes. We struinen door de straatjes, in en uit winkels, en zwerven langs zoveel prikkels dat je dopamine op overdrive gaat.

    Rond 19:00 was de koek op — vooral voor Maup en Sanie, want die hebben morgen weer een pittige dag. Dus terug naar ons huisje voor wat welverdiende rust.
    Toch weer 17.000 stappen op de teller!!

    Morgen gaan Nick en ik op missie naar Shibuya én Shinjuku. Wat we zoeken? Vending machines en stempels. Jep. Stempels. Als je weet, dan weet je.

    Tot morgen allemaal — trusteeee!

    Ps sorry vandaag wat minder foto’s dan je gewend bent, ik zal beter m’n best doen morgen 😇😇
    Read more

  • Day 14

    LETS TALK FOOD & MONEY

    April 19 in Japan ⋅ ⛅ 20 °C

    Food is life in Japan!
    Echt, op iedere tien meter vind je wel een vreettentje. Soms zijn ze zo klein dat je denkt: is dit een restaurant of de bezemkast? — maar nee hoor, er kunnen net 8 of 9 mensen zitten te slurpen alsof hun leven ervan afhangt. En ruimte? Die is er niet. Dus ja, de emmer met dweil staat gewoon pontificaal in de hoek naast je dampende kom ramen. Prioriteiten, hè?

    Voordat ik hierheen kwam had ik geen idee wat ik moest verwachten. Dus ik heb me maar gewoon laten verrassen — en dat is méér dan gelukt. Niet omdat ik geen idee had wat ik at (meestal wel hoor), maar omdat ik niet had verwacht dat álles zó belachelijk lekker zou zijn. Echt. Alles.

    Sanie is trouwens een wandelende foodguide. Die had de kaart al volgestampt met markeringen voor alles wat ook maar enigszins eetbaar was. Maar ondanks dat hebben we ons toch elke dag weer laten verrassen door gewoon ergens naar binnen te stappen. Geen planning, gewoon snuffelen, kijken en hops naar binnen.

    We hebben het allemaal gehad: van snelle afhaal tot lekker ergens zitten, van Uber Eats in de pyjama tot een midnight snack bij de McDonald’s. En geloof me: alles was goed.
    Kip, garnalen, wagyu beef (ik denk nog steeds aan je), noedels, bami, octopusballen (ja, echt), pancakes met rode bonen (vreemd, maar lekker), en natuurlijk: de heilige graal — matcha KitKats.

    En dan… money talk.
    Het kost dus niks. Serieus. Eten met z’n vieren, allemaal propvol, en dan een rekening krijgen van ¥9.860 (nee, niet ¥98.600 — typo haha) wat zo’n €60,00 is? Absurd. Daar krijg je in Rotterdam misschien twee poké bowls voor en een zucht van de bediening.
    Zelfs een colaatje uit een vending machine — ¥210, dus zo’n €1,20 — dat zijn prijzen waar we thuis alleen nog van dromen. En die automaten staan overal. Je kan je dorst letterlijk geen vijf minuten volhouden of er staat weer zo’n kleurrijke drankdispenser naast je.

    Ook in de pretparken, trouwens. Normaal zijn dat van die geldslurpers waar je een nier moet verkopen voor een frietje, maar hier? Nee joh. Entree per persoon €52,00 per dag per park — ga dat maar eens vergelijken met Disney Parijs. Dan weet je weer waarom mensen zo zuur kijken in de rij daar.

    Dus conclusie?
    Lekker. Veel. Goedkoop.
    En ik ben nog lang niet klaar met eten.
    Read more

  • Day 11

    SHIBUYA- KABUYA!

    April 16 in Japan ⋅ 🌙 13 °C

    Woensdag 16 april 2025, nog even…
    Jesus wat gaat het snel! Met deze dag erbij nog 5 volle dagen en dan eindigt dit avontuur! Oké oké, nog ff niet aan denken… laat me gewoon nog even zweten, lachen en verdwalen in deze krankzinnige stad.

    De dag begon chill. We besloten gisteravond dat we vandaag naar Shibuya gaan en teamLab willen doen.
    Daaromheen? Alles open. Maar goed – Sanie zou Sanie niet zijn als de kaart al niet strak gepland op z’n foon zat, klaar om uitgerold te worden als een schatkaart: Legowinkel, Donki, Gundam, rondhangen in Shibuya. Keuzemenu klaar. Wij hoeven alleen nog op ‘start’ te drukken.

    De reis ernaartoe? Ja, veel overstappen, maar Tokyo-style: strak geregeld, alles op elkaar afgestemd en geen seconde verspild. Je stapt uit, loopt door, trein in, trein uit. Alsof je in een perfect gesmeerde mensenmachine zit. Veel? Ja. Hinderlijk? Nope. Voor je ’t weet sta je ineens in een compleet andere wereld. Zoals nu: Shibuya.

    Zodra we uitstappen voel je het: deze wijk leeft. Alles beweegt. Alles maakt geluid. Alles flitst. En wij – rennen natuurlijk meteen als kippen zonder kop over DE crossing der crossings: Shibuya Scramble.
    En geloof me, dit is niet zomaar een zebrapad – nee nee, dit is dé Beyoncé onder de oversteekplaatsen. Honderden mensen tegelijk, van álle kanten, alsof ze meedoen aan een flashmob waar jij de enige bent die de choreo niet kent. En toch werkt het. Niemand botst, iedereen beweegt synchroon, en wij? Wij kijken vooral héél verdwaasd om ons heen en hopen niet gefilmd te worden.

    Sanie duikt een boekwinkel in, Maup en Nick gaan erachteraan en ik… ik parkeer mezelf lekker op een paaltje aan de rand van de kruising. Volle zon op m’n harses. MENSEN KIJKEN 2.0.
    En geloof me: dit is de beste reality-tv die er bestaat.

    Als iedereen weer bij elkaar is, maken we even een momentje bij Hachiko – die legendarische hond die jarenlang trouw op z’n baasje wachtte bij het station. Ja, ik weet het, tissues paraat. Maar hij staat er hoor, met z’n trouwe bakkes. Iconisch. En hoppa, weer een stempel op de bucketlist!

    Tweede stop: Don Quijote – oftewel: wat krijg je als je Kruidvat, Action, Zeeman, Temu, een gokhal en een discotheek in een blender stopt. Dit is geen winkel, dit is een ervaring.
    We waren hier al eerder, maar dit is de MEGA versie… 7 verdiepingen vol schappen met spullen waarvan je niet weet of het voor in je keuken is of in je haar.
    Ik hou me in. Echt. Ik kijk, ik verwonder me, ik vraag me af of ik het nodig heb (antwoord: nee), en dan snel naar buiten voor ik eindig met 3 schoudermassagers, glow-in-the-dark neushaartrimmers en een Hello Kitty hotdogmaker.

    Daarna pakken we de metro naar de wijk Aomi voor teamLab – en nee, dat is geen stoffig museum, dit is een digitale droom.
    Licht, kleur, water, geluid, beweging – alles reageert op je alsof je zelf even geconnect bent met het universum.
    Op een gegeven moment moeten we onze schoenen uit en lopen we tot onze knieën door het water. Vissen om ons heen, licht op het plafond, spiegels overal… je weet oprecht niet meer of je in een kunstinstallatie zit of in een lucid dream van een technokunstenaar.
    Gek? Ja. Cool? Ook ja. Nat? Zeker.

    En dan – als kers op de taart – door naar Gundam.
    Voor de niet-nerds: Gundam is Japan’s antwoord op Transformers, maar dan minder Hollywood en meer anime met gevoelens.
    En daar staat-ie dan, in volle glorie: een reus van 18 meter hoog, recht uit de anime geknald. Hij beweegt. Hij praat. Hij is basically een robot met een attitude.
    Het bewegen en praten misten wij dan weer nét, want uiteraard moesten we weer eten. En mannnnn wat hebben we lekker gevreten zeg! Dan zit je met je gezin een volwaardige maaltijd te eten en heb je net €36,00 betaald. Echt, voor het geld hoef je het hier ook al niet te laten. Wauw!

    Top! Buiken gevuld en nog een keer terug naar Shibuya, want ik wilde dit hele tafereel toch echt nog eens graag in het donker meemaken…

    Daar heb ik spijt van!!
    Waar we vanmiddag al vonden dat er kakkerlakken uit alle hoeken kwamen, zo lijkt het in de avond alsof het één groot cucaracha-festival is midden op de kruising!
    Wederom weer op m’n paaltje – vaste plek inmiddels – en genieten voor een minuut of 10. Pure chaos met een glitterfilter.

    We dwalen daarna nog wat rond in de met lef verlichte stad en gaan dan huiswaarts.
    Voetjes moe. Brein vol.

    ’t Was een mooie dag zeg!

    Morgen gaan Sanie en Maup alvast onze kaartjes voor Star Wars ophalen en slapen Nick en ik een beetje uit… nu al zin in!

    Oh ja ps: check m’n Smoothie 😜
    Read more

  • Day 192

    Tokyo, Japan…Day 2

    June 21, 2023 in Japan ⋅ ☁️ 77 °F

    Day 2 dawned bright and early.

    With a brisk walk to the Yurikamome monorail station near the cruise terminal, we once again made our way to Shimbashi. But instead of taking a metro line, this time we went to the JR [Japan Rail] train platform to go to Ueno Station. Easy peasy.

    We were perusing the Ueno Park map at the station exit when we saw Kazue, our Goodwill Guide, walking up to our meeting point. Like us, she was early, too. Greetings and salutations and we were on our way to our first stop of the day … the Tokyo National Museum [TNM].

    TNM was founded in 1872. As such, it is the oldest museum in Japan. It has exhibits that range from art to artifacts from around the world, and has the largest and finest Japanese Collection. There are six buildings on the grounds and the exhibits are rotated throughout the year. The buildings are diverse in style, making for an eclectic ambiance. One can easily spend days at TNM. We had only a couple of hours, so we focused on the Japanese Gallery … and did so at high speed and so I had to restrain my shutter clicks.

    We saw ancient art dating from 11,000 BCE to the 7th century CE; displays highlighting the arrival of Buddhism … and the arts associated with this belief; art from the Imperial Court; zen and ink paintings; arms and armors of the Samurai; painted folding screens and sliding doors, and a lot more. In the interactive gallery, we made postcards and Mui tested the weight of a replica samurai armor … heavy! My favorite exhibits were the kimonos and the silk folding screens, though there was so much more that also caught my eye. Returning to the museum and seeing what’s in the other buildings is pretty high on my “when-we-return-to-Tokyo” sightseeing list.

    The next place on Kazue’s planned itinerary was the Rikugien Gardens. But we had spotted a few places of interest on the Ueno Park Map. So, Mui took the lead and we went to see these places first.

    First up was the five story pagoda of the former Kaneiji Buddhist Temple, which was built in 1625. We found it near the zoo, peeking up above the trees. Turns out that to really see it, you have to enter the zoo. No time for that. Instead, we stopped to see the beautiful Ueno Toshogu Shrine with its gold door, so our time was not wasted. This is a Shinto shrine built in 1627 and dedicated to Ieyasu Tokugawa.

    Moving on, we walked to Bentendo Temple, also one of the remaining buildings of the Kaneiji Temple. On the map, it looked like the building was sitting in the middle of a lake. I was looking forward to reflections of the temple on the water. Alas, the pond — appropriately named the Lotus Pond — was covered in every direction with lotus leaves. A beautiful setting, and I’m glad we went to see it … but no reflections.

    Handing the reins back to Kazue, we hopped on the metro to the Komagome station. From there, we walked to the unsigned entrance of the Rikugien Gardens on a side street. Designed in 1702, the garden is a kaiyu-style daimyo garden … meaning that it has walking paths that circumnavigate the lake and it was built by a feudal lord of a shogun. We enjoyed a peaceful stroll around the pond. There was little in the way of colorful flowers — except for hydrangea — but the lush greenery was pleasing to the eye … especially when viewed from atop Fujishiro-toge, the highest artificial hill on the grounds.

    As hungry as we were, the thought of a late picnic lunch at the gardens was very appealing. But Kazue had other plans for us. We retraced our steps to the Komagome Station and hopped on a train to Asakusa. Here, we dined at Gonpachi, a restaurant overlooking the Sumidagawa … aka Sumida River. Our view included the Skytree, which has dethroned the Tokyo Tower from being the highest structure in Japan.

    We all ordered the same lunch special … soba noodles and a tempura rice bowl. Good food except that the dipping noodles were the cold version. I much prefer the hot dipping. Mui and I ordered beer to go with our meal. And we each ordered a dessert.

    It was well past 3:30p when we finished our lunch. Mui and I were ready to return to the ship. We were tired … and we now had unfamiliar transportation lines to negotiate from Asakusa back to the port. But Kazue convinced us to take a quick peek at the gate to the Sensōji Temple, famous for its big lanterns. We acquiesced and followed her. We had to walk through a packed shopping street to get to the gate, which was even more crowded.

    From the temple, Kazue escorted us to the Asakusa Station, gave us directions for the JR train we needed to take to Shimbashi in order to transfer to the Yurikamome Line. We bought the tickets, found the platform, and confirmed the station on the list. What we neglected to notice was that Shimbashi was greyed out … meaning that Asakusa Station was after Shimbashi if we got on the train from that platform not before it. Yup, we got on the train. No worries. We figured it out quickly enough, disembarked the train, walked to the opposite platform, and reversed our direction. Total time lost … no more than 10 minutes.

    Once again, by the time we got off the monorail near the cruise terminal and walked to the ship, our feet were screaming at us for some respite. We relaxed on the veranda with a glass of wine and snacks, and watched as Insignia pulled away from her berth to take us further north as we begin the final segment of our world cruise.
    Read more

  • Day 2

    Erster Tag in Tokio

    September 6, 2019 in Japan ⋅ 🌙 28 °C

    Wir sind heute nach knapp 18 Stunden Reise endlich in Tokio angekommen. Es ist ziemlich heiss hier in Tokio obwohl nur 28 grad herrschen. Unser Haus steht im stadtteil Yotsugi das aus dem Anime bzw Kinderfilm captain Tsubasa bekannt ist. Heute haben wir auch nicht mehr viel gemacht ausser unser Quartier besichtigt :DRead more

  • Day 14

    BUSSY IT WASSS (Yoda voice)

    April 19 in Japan ⋅ ☁️ 24 °C

    Waar Maup, Sanie & Tony gisteren al een volle dag hadden vertoefd op de Star Wars-conventie — waar Maup & Sanie overigens de tijd van hun leven hadden als échte nerds (got to ❤️ them) — gingen ook Nick en ik vandaag mee het strijdveld op!
    Maup was er nóg vroeger uit, want hij moest en zou in de rij staan voor de merchandise. Die spullen gaan hier namelijk zó snel over de toonbank dat je bijna denkt dat het gratis is. Spoiler: dat is het niet.

    Sanie, Nick, Tony en ik besluiten iets menselijker te vertrekken en gaan rond 10:00 op pad richting Makuhari Messe.

    Even wat side-info voor de niet-nerds onder ons:

    Star Wars Celebration Japan 2025 was basically het ultieme walhalla voor elke lightsaber-slingerende geek met een passie voor intergalactisch drama.
    Van 18 t/m 20 april barstte het Makuhari Messe-centrum uit zijn voegen van de Jedi’s, Sith Lords en stormtroopers (die overigens verdacht veel leken op vermoeide kantoormensen met helmen op).

    Wat kon je verwachten?
    Nieuwe aankondigingen zoals The Mandalorian and Grogu (baby Yoda is back, baby!), een nieuwe film met Ryan Gosling (blijkbaar kun je én knap zijn én vechten in de ruimte), én jawel: Hayden Christensen himself showde z’n Dark Side-charme. Diego Luna en Oscar Isaac sloten ook aan.
    Panelletjes, signeersessies, merch die harder vliegt dan de Millennium Falcon en meer cosplay dan op een gemiddelde Comic Con — inclusief minstens tien Darth Vaders die probeerden niet te sterven van de hitte onder hun helm.

    En omdat we in Japan zijn, kreeg het hele gebeuren een cultureel sausje: traditionele Japanse kunst, samurai-stijl lightsabers, en een Darth Vader met Mount Fuji op de achtergrond.
    Zen, maar dan met lasers.

    Tickets? Binnen no-time uitverkocht. Maar wij? Lucky bastards met een plan.

    In 2023 waren we ook al bij deze conventie, toen in Londen. Supervet — en toen ze daar aankondigden dat de volgende editie in 2025 in Tokyo zou zijn, riep Rahul meteen:
    “Wij gaan! Jullie ook?!”
    En zo begon dit hele gekke avontuur.

    Oké terug naar onze aankomst…
    Het was Maup samen met Rahul wonder boven wonder gelukt om JarJar (Funko) én de originele patches te scoren!
    Sanies hoofd toen hij zowel de pop als de patches zag? Goud waard. Ik had hem namelijk wijsgemaakt dat het Maup niet gelukt was — ja sorry, ik kon het niet laten. Top! Score voor team sarcasme.

    En daar gingen we! De menigte in!
    En. Die. Was. Heftig.
    Wauw. De boys hadden al gezegd dat het madness was, maar ik had écht niet verwacht dat het zó druk zou zijn.
    Bij elke stand: dikke rijen. Voor kopen, scoren, ruilen, ademhalen — alles.
    Nick en ik keken elkaar aan en wisten meteen… dit wordt geen hele dag voor ons.
    We love Star Wars, maar ook zuurstof.

    Aangezien Maup de dag ervoor thuisgekomen was met een supervette jas van Juba (IYKYK), wilde ik zelf ook wel even kijken. Kijken werd natuurlijk kopen en voordat ik het wist stond ik met mijn eigen Chewbacca-jas in een rij van 20 minuten.
    Creditcard? Staat inmiddels in de fik.
    Worth it though.
    We lopen nog wat rondjes en besluiten dan ook even de patch-rij te trotseren.

    Weer wat insider info:

    Patch-ruilen op de Star Wars Celebration is basically een soort guerrillaoorlog, maar dan met stoffen en borduursels.
    Je hebt de hardcore verzamelaars — Maup en Sanie dus — die zich door de menigte wringen als Sith Lords op zoek naar een zeldzame patch die je alleen krijgt als je een epische quest voltooit.
    Lees: een panel bijwonen, vijf keer buigen voor een Jedi Master en een stormtrooper knuffelen.
    Dan heb je nog de fans die ruilen alsof het om de laatste Death Star gaat:
    “Hé, wil je mijn ‘Han shot first’ patch ruilen voor een ‘Chewbacca met een donut’?”
    Het is chaos.
    Maar dan wel chaos met borduursels, nerdliefde en een heleboel force-gevoel.
    En als je jezelf niet kunt inbeelden zonder een Yoda-patch… ben je gewoon niet cool genoeg voor de Galactic Empire.

    Maup heeft, samen met Rahul (USA), zelf ook zulke patches gemaakt en uiteraard deed Sanie gewoon vrolijk mee met deze gekte.
    Dat betekent dus dat ze met z’n drieën volledig opgingen in de chaos van ruilen, wisselen, omkopen en – als het écht moest – het omleggen van een andere Jedi voor die ene exclusieve patch.
    Einde van dag 2?
    Maup en Sanie hadden zóveel patches dat ze er op z’n minst vijf spijkerjassen mee konden vullen.
    Als kleine jongetjes zo blij.
    Heerlijk om te zien dat ze hier zóveel lol in hebben en ondertussen ook gewoon even hun netwerk uitbreiden alsof het niks is.
    Patch-traders by day, social butterflies by night.

    Nick en ik? Wij dropen na het patch-geweld af.
    Er zat een outlet vlakbij de conventie, dus die doken wij even in…
    FOUT.
    Eindstand: twee paar Nike Air Max rijker.
    Ja jongens serieus, als je mij 30% korting geeft op twee paar en ik de tent uitloop met beide voor ¥11.000 (you do the math)…
    Dan is het echt hún schuld, hoor.
    Creditcard stond toch al in de fik —
    Go big or go home.

    We haalden nog even een snelle hap en voegden ons daarna weer bij de rest, die ook zo goed als klaar waren met hun dag.
    We hadden al afgesproken dat we met Rahul en zijn gezin gingen eten, dus hop — weer de metro in richting het Disney district.
    Daar lekker met z’n allen neergeploft in een soort foodmarket waar van alles te halen was en het vooral heel erg gezellig was.

    Inmiddels tijd om terug naar het huisje te gaan.
    Beentjes moe.
    Morgen de mannen nog één keer vol de Star Wars in,
    en Nick en ik…
    Nog één keertje Shibuya. Gewoon, om het af te leren.
    Read more

  • Day 13

    CATS & DODO’S

    April 18 in Japan ⋅ 🌙 20 °C

    Gaaaaaaap!
    Toen Maup véél te vroeg zijn bed uitsloop, draaide ik me gewoon nog even om. Geen stress, geen planning, gewoon nog één keertje omrollen alsof ik op een wolkje van sushi lag.

    Vandaag hadden Nick en ik een dagje samen, en besloten we om Shinjuku, Shibuya en Akihabara nog een keertje te doen. Herhaling = beter kijken + meer kopen, dat weet je.

    Dus op het gemakje: koffie, wasje draaien (ja jongens, de vakantiewas stopt niet vanzelf), nog even chillen, en rond 11:15 gingen we op pad. Vanaf Ohanajaya moesten we overstappen richting Shinjuku.

    En ondanks dat alles hier perfect geregeld is, stonden Nick en ik op het eindstation weer als twee verdwaalde dodo’s te koekeloeren naar de uitgang. Die stations hier zijn echt geen grap. Weet je nog die zij-aanzichten van een mierenkolonie uit de biologieboeken? Nou, dát. Alleen dan met airco en keiharde omroepstemmen in vijf talen.

    Trap op, trap af, smal gangetje door, roltrap op, dan weer trap AF, lopen lopen lopen, even denken… jaaaaaa! — KAK! WEER OP EEN PERRON!
    We lagen in een deuk. Elke keer weer trappen we erin. Letterlijk.

    Maar goed: we komen uiteindelijk buiten, met de zon op ons gezicht en tranen in onze ogen van het lachen. Wat een avontuur, alleen al het station uitkomen is een dagtrip.

    In Shinjuku lekker rondgewandeld — even naar de flagship store van Disney (want: priorities), we hebben het — ja, DIT KEER WEL — mega standbeeld van Godzilla gespot (en hij was écht groot, geen mini-me meer), en we struinen door een steegje dat ze hier een “foodmarkt” noemen.

    Op zoek naar een rookruimte stuiten we ineens op een PetStore… Oh nee. Nee nee nee. Dit hadden we niet moeten doen 😿 Hondjes en poesjes in hokjes. Te koop. Net levende knuffels achter glas. Waarom liepen we naar binnen?! Nu willen we ze allemaal adopteren, inpakken en meenemen naar huis! Onze harten breken een beetje — wie knuffelt deze pluizenbollen tot ze een baasje vinden?

    Het zag er gelukkig wel schoon en verzorgd uit (Japan hè, uiteraard), maar toch. We liepen de winkel uit met een gekneusd hart en een verpletterende drang om thuis onze katten extra te vertroetelen.

    Nou, foodMARKT is een groot woord. De zaakjes zitten letterlijk op nog geen anderhalve meter tegenover elkaar. Je kan je bestelling aan de overkant doorgeven zonder op te staan. En tóch: zo knus, zo gezellig, zo… Japans.
    Krap, ja. Maar met karakter.
    Ik love it.

    Ook spotten we daar die mega 3D kat, je weet wel — dat beest dat zo geprojecteerd is dat het lijkt alsof ‘ie elk moment z’n bolletje van het gebouw af wil meppen. Echt, zo levensecht dat je bijna “af!” tegen ’m roept. Geweldig om te zien! En ja… ondertussen mis ik ons eigen poessie ook wel een beetje hoor. Gelukkig hoor ik af en toe dat ze thuis dik verwend worden. Ze liggen lekker lui bij oma Y op schoot alsof ze royalty zijn. Logeerpartijtje deluxe!

    Na Shinjuku heeft Nick nog een missie: een vending machine vinden waar mini-draaitafels in zitten. Jep, je leest het goed. Kleine. Draaitafels. In. Een. Automaat. Dus hoppa, door naar de vending capital van Tokyo: Akihabara — ja hoor, alweer! Maar dit blijft gewoon een speeltuin voor nerds, dus wij klagen niet.

    De metro gaat weer als een zonnetje — ja, binnenkomen is nooit het probleem. We sjezen naar binnen als ervaren reizigers. Alleen bij het uitstappen gaan we weer even full-on stuntelend duo. Geen idee waarom het ons steeds overvalt alsof we voor het eerst een OV-chipkaart zien. Maar hé, het ging wél sneller dan vanmorgen, dus… progressie!

    Terwijl we op zoek gaan naar die vending shop stuiten we opeens op een Cat Café.
    😻
    We kunnen het niet weerstaan en duiken naar binnen. Strikte regels hoor: schoenen uit, handen desinfecteren — maar hé, we mogen knuffelen! Dit is echt een paradijs voor katten. Ze zitten overal: in dozen, op rekjes, achter kussens, boven je hoofd, naast je been… GE-WEL-DIG. Onze eigen katten zouden dit dus echt fan-tas-tisch vinden!

    Je krijgt een tijdslot van 30 minuten, en voor je het weet is het alweer voorbij. Maar wát een lieverds zeg, en allemaal zo chill. Alsof ze hun eigen spa runnen.

    Met een gevuld hart (en een paar kattenharen op ons shirt) weer naar buiten, op zoek naar die vending shop… maar… eerst eten!
    Zonder Sanie moeten we blijkbaar zelf opletten wanneer het tijd is om te vreten.
    😹

    Om de hoek vallen we meteen met onze neus in de boter: een potato swirl kraampje! We bestellen er allebei eentje — serieus, die dingen zijn langer dan mijn onderarm. Een aardappel die de sportschool heeft gezien.
    Maar ohhhwwww… hij is heeeeerlijk! Vingers aflikken en weer door!!

    Eindelijk komen we bij de vending shop — wat zeg ik — er blijken gewoon meerdere shops naast elkaar te zitten. Een hele straat vol met die schattige, chaotische, Japanse gadgets-automaten. We hoppen van de een naar de ander, als twee kinderen in een snoepwinkel met een missie.
    Tot Nick ineens roept: “DIE!”
    Dé machine.
    De heilige graal onder de draaiende doosjes. De mini-draaitafel.

    Nu alleen nog geluk hebben dat het ook daadwerkelijk uit de machine komt.
    First try… nope.
    Second try… nope.
    Third try…
    JA HOOR!
    Met z’n hand in de lucht en z’n gezicht vol glundergeluk staat-ie daar. Alsof hij net een Grammy heeft gewonnen in capsuleformaat.
    Serieus — met zoiets kleins zó blij kunnen zijn.
    Opvoeding: check.

    De dag vliegt voorbij en we besluiten lekker terug te gaan richting Ohanajaya.
    Ondertussen houden we contact met de mannen, die vandaag los zijn gegaan op de Star Wars conventie. En ook zij hebben de dag van hun leven gehad. Lightsabers, patches, nerd energy ten top — NERDS UNITE! 🤓
    Ze blijven nog tot 17:00 hangen voor een laatste rondje patches ruilen en springen daarna ook de metro in.

    Zodra we weer thuis zijn, trek ik gelijk de koffers recht, gooi wat spullen op hun plek, beetje opruimen.
    En dan — alsof ze me ruikt — stuurt Sanie alweer een appje:
    “Wil je zo garnalen?”

    Euhmmm… wat denk jij?!

    JA.

    Garnalen. Zweetvoetjes. Vending machines. Godzilla. Kattencafés. Trap op, trap af.
    Kortom:
    Weer een topdag in Tokyo.
    Tot morgen!
    Read more

  • Day 2

    Musée Tora-san

    April 7 in Japan ⋅ ☀️ 16 °C

    Visite d'un musée toujours à Shibamata sur une série de film très connu au Japon (50 films ), un peu comme la série des Gendarmes en France et la popularité de Louis de Funès .
    Visite à l'écart des quartiers très touristiques mais très prisée des japonais.
    Cela représente aussi la vie de ce quartier à l'époque avec des petites mises en scène très jolies.
    Read more

  • Day 11

    En ehrwürdige Abschluss

    June 13, 2024 in Japan ⋅ ☁️ 25 °C

    Mini Tour vom Dunnschtig hät nach all dene creepy Erfahrige denn en richtig schöne Abschluss ghaa.
    De Peter hät mir en buddhistische Tempel zeiged, wo chli abglöge (nöd verlaah!) und wunderschön isch.
    Da drüber hani scho brichted, aber no kei Fotis ufeglade. Drum jetzt no es paar Iidrück vom Tempel...
    Read more

  • Day 2

    Temple Shibamata Taishakuten et alentour

    April 7 in Japan ⋅ ☀️ 17 °C

    Beau temple bouddhiste

Join us:

FindPenguins for iOSFindPenguins for Android