Japan
Makkari

Dzień 7-8

February 3 in Japan ⋅ ☁️ -6 °C

Dalszy ciąg katowania przez nas niekończących się dostaw świeżego śniegu, ( który czasami utrudnia nam powroty do naszego schroniska meneli) bez większych przygód na stoku. W ciągu ostatnich 3 dni skatowaliśmy tak nasze uda że do Polski wrócimy posiadając dwa wielkie kloce które nie będą mieścić się w żadne spodnie. Zazwyczaj końcówki dnia wyglądają tak że po prostu zwozimy dupsko do parkingu byle jakim stylem na oparach sił w nogach, dla przykładu ja byłem wczoraj już tak wiotki że pokonał mnie mały garbik w puchu. Nie miałem sił żeby go zamortyzować i po prostu było słychać klik klik wiązań a potem ja robiący przewrót do przodu, narty zostały tam gdzie były. Poza stokiem dalej walczymy z zamówieniami w restauracjach ale już bez opcji z szopami, zamawiając sushi liczyliśmy na typowo polskie małe porcje tego dania, niestety tu ku naszemu przerażeniu są one większe. Więc gdy kelnerki non stop donosiły kolejne talerze byliśmy spanikowani ilością żarcia, na nasze szczęście jedna z opcji zamówiona przez nas już się skończyła uff.
      Z ciekawostek w jednej z ramenowni na tablicy obsługa umieszcza pieniądze klientów z różnych stron świata i znalazła się też nasza rodzima dyszka z 8 gwiazdkami :)
      Wracając do naszej chatki odkryliśmy ku naszemu przerażeniu że toaleta nam się przytkała, fartem całą ekipę na ten wieczór ryż sushi przybetonowal więc obyło się bez dramatów. Na drugi dzień udało nam przetkać kibel po japońsku czyli jako tako hue hue. Pani z obsługi naszego domku powiedziała że jeśli się to powtórzy to najwyżej zamienią nam domek na inny.
      Na jutro planujemy rest i zwiedzanie Sapporo

Makkari