Malaysia
Bukit Sungai Besi

Nočni market

May 3, 2023 in Malaysia ⋅ 🌧 28 °C

Za zadnji večer v KL se z Adriaanom odpraviva na nočni market malo izven centra. Taksist naju skensla in se odločiva it kar z metrojem. Metro vožnja sicer še gre, problem so malezijski pločniki oz. vprašanje njihovega obstoja😆. Google maps tudi nič ne pomaga, kaze ti, da prečkaj 4pasovnico, splezaj čez tunel in po bližnjici pojdi čez 7nadstropno parking garažo🫣. Malo je hecno, malo pa tudi scary, a hvalabogu so vozniki navajeni tako domačih kot turistov prečkati sredi ničesar. Ko se končno privlečeva do marketa, si za predjed vzameva palačinkast wrap z arašidi, ocvrto čebulo in kislo repo! Zanimiva kombinacija, a zelo okusna. Adriaan nato proba njegove najljubše instant noodle, ovite v rice paper in popečene, potresene z norijem! Jaz komaj zgrabim vegi steam dumplinge ko začne grmet in bliskat. A midva sva prišla pripravljena, hitro oblečeva najini palerini in nadaljujeva. Žalostna kmalu ugotoviva, da sta najini palerini bolj modni dodatek kot dejanska zaščita pred tropskimi nevihtami. Skrijeva se pod streho, skupaj z premočenimi lokalci. ☔
      Ko se mickeno umiri izkoristiva možnost da stečeva do štanta z ledenim čajom, saj se obama lušta osvežilna pijača. Tam spoznava Leeja, noro simpatičnega fanta, ki nama pripravi ledeni čaj, meni passion fruit okus, Adriaanu lemongrass. Klepetamo, da čas hitreje mine in naredimo en Selfie (prva fotka smo mi 3je, Adriaan, Lee in jaz)😊.

Pasar Malam Taman Connaught

April 5, 2023 in Malaysia ⋅ ☁️ 28 °C

Nočni market, ki je odprt samo ob sredah. Že okoli šestih se nabere na stotine ljudi, večinoma domačinov, ki pridejo na sprehod po najdaljšem trgu v Kuala Lumpurju, ki je dolg kar 2km.
      Strežejo 99% hrane, tu pa tam pa lahko najdeš kakšne torbice ali čevlje.
      V skupini nas je bilo kar veliko vegank/vegetarijank, in najprej nas je malo skrbelo, da za nas nič nebo. So se nam vse skrbi razblinile že po petih minutah, ko smo našle polnjen ocvrt tofu in zelenjavne palačinke😋.
      Safe to say da smo se vsi ornk dobro najedli (check photos for proof).

Bukit Sungai Besi