Den 13 China town

January 1, 2017 in Singapore ⋅ ⛅ 25 °C

Pomocou dvoch autobusov, pesky a dvojiteho metra sme skoncili po riadnom case v China town - cinskej stvrti. A tam sa zacala zabava.
    Paradna atmosfera cinskej trznice, milion cinskych lampionikov. Konecne sme pokupili nejake magnetky na pamiatku. Obchodov so serepetickami je tu nespocitatelne.

To najdolezitejsie vsak bolo zohnat nieco pod zub. Nasli sme nejake velikanske nakupne centrum, kde cele vrchne poschodie boli rozne obchodiky (snad 50) predavajuce jedlo. Ale co z toho cinania dokazali spravit je nepredstavitelne.
    Vacsina obchodikov mala max. 3x3m aj menej a v tom bolo vsetko od kuchyne, cez zasoby, riad, umyvanie riadu a surovin, proste vsetko. Nasa hygiena by z toho na mieste zinfarktovala. Doteraz nechapem ako to prezila Danka.
    Varilo sa na vsetkom (od plynu az po otvoreny ohen - predstavte si to u nas v nejakom nakupnom centre).
    Tetka z vedlajsieho obchodiku, ktoru sme pozorovali pri nasom jedeni umyvala riad ciastocne pri vedlajsom stole mimo obchodu (tam uz sa nezmestila) a umyvala vo velkom. Cca 30 lyziciek naraz formou prehadzovania medzi troma sudmi (v prvom najspinavsia a postupne cistejsia voda). Po vybrani z posledneho riad cisty (v jej ponimani) a islo sa na taniere, misticky a pod. vsetko rovnakym sposobom. Ta atmosfera dokreslena este prislusnymi pachmi, hlukom, spinou je nezachytitelna ani pismom ani fotografiami.
    Danka s Tomcom odchadzali stadial uplne sokovani, ale najedeni a s pocitom riadneho a necakaneho zazitku.