Den 16 lanovka a sky bridge

January 3, 2017 in Malaysia ⋅ ⛅ 29 °C

Najvacsia atrakcia ostrovu Langkawi, kabinkova lanovka na takmer 800m vysoku pomaly kolmu horu spolu s Sky Bridge to bol dnesny plan.
    Vstali sme extremne skoro, aby sme tam boli co najskor. V ramci vstupenky sme si zakupili aj nejake dalsie atrakcie. Samotna lanovka bola uchvatna i ked sla velmi strmo hore. Kedze okolo Langkawi je 90 dalsich mini ostrovcekov a samotne Langkawi je dost hornate, tak cely vyhlad stal za to. Z lanovky sa este dalo prejst na Sky bridge, znamu atrakciu, uzky (asi 1,2m) most prepajajuci 2 vysoke hory. Most je navyse zaveseny na lanach, takze s nim aj malicko citelne hojda. Navyse na casti mostu bola sklenena podlaha. Tomco sa na nu odvazne postavil.
    Uz na lanovke to bolo pre takych ako ja o zivot a ten most - mal som dost, ale zvladol som to. Samozrejme ti, co nemaju z nicoho strach a fyzikalne pojmy ako rozne medze pevnosti, unavy materialu a pod. im nic nehovoria si po moste skackali ako keby pod nami nebola zopar 100m priepast.
    Cesta dole bola este horsia. Zaciatok lanovky je ako pad do hlbociny (klesa to velmi strmo a velmi rychlo). Cele sme to vsak prezili a dole sme potom odskusali rozne futuristicke kina, 4D cestu Jurskym parkom a 6D cestu niekde po Marse, kde nas kvalitne vytriaslo. Za cca 10 eur na osobu sme si potom kupili atrakciu, pri ktorej sme mali cestovat v case. Realita pastelkami sme si vymalovavali rybicky, ktore potom plavali v akvariu, ktore sa premietalo na stenu ;) - teda boli tam este nejake ine cinnosti, ale viac menej ziaden zazrak ;) No nic v tomto sme sa sekli.
    Cela dolna cast bola navyse postavena ako orientalna dedinka. V domcekoch boli rozne predajne serepeticiek, jedal a dalsie atrakcie.

Malajzijci sa inak zase predviedli. Cca okolo obeda, ked bolo vsade najviac ludi zacali v najhustejsom mieste (kde sa predavali vstupenky a bola kopa ludi) umyvat chodnik. Liali tam z hadice take prudy vody, ze vytvorili 1m siroky potok, na ktoreho preskocenie uz trebalo tiez nejake dannosti...

Cestou domov sme sa este zastavili na vodopadoch Seven Falls. S Tomcom sme aj vosli do vody a urobili foto priamo pod vodopadmi. Keby sme mali plavky, ktore sme si nebrali, lebo malo prsat, tak sme si mohli aj zaplavat.

Samozrejme za cely den nepadla ani kvapka!

Danku sme v tejto lokalite este chceli nahovorit na zipline (spustanie sa na lane v riadnej vyske, ktore je ukotvene medzi vysokymi horami). Nebolo to vsak zdaleka lacne a Danka nechcela ist sama.

Cestou od vodopadov sme stretli rodinky opiciek, ale boli dost plache.