Najvyssi bod v Thajsku 2565 m.n.m.

December 20, 2017 in Thailand ⋅ ⛅ 22 °C

Na motorkach vystupame do hor. Je to snad miliarda zakrut, pricom z jednej zakruty sa okamzite vchadza do druhej, rovinky minimalne.

Zastavujeme sa vo vyske 2150m n.m., kde obdivujeme pagody, ktore boli vybudovane pri zivotnych vyrociach krala a kralovnej. Najviac nas soknu eskalatory, ktore k nim vedu. To vsetko vo velkej zahrade plnej kvetov. Na pocudovanie je tam 7 stupnov nad nulou, aj ked pri pohybe na motorke to nie je sranda. V zahrade su zas fialky, hortenzie, rododendron a kopa dalsich rozkvitnutych kvetov a vsetko v tej teplote kvitne.

Stadial pokracujeme az na najvyssi vrchol Doi Thanon nejakych 2565m n.m.
    Samozrejme na oficialnom vrchole objavujeme este vyssie polozene miesto, kde sa samozrejme vyskrabeme, aby sme boli este o nejakych 20m vyssie.

Klesanie na motorke znamena prejst cca 20km a pocas toho klesnut o dobrych 2000m nizsie. To vsetko samozrejme v miliarde zakrut. Zaciname s oziabanymi usami a ked zastaneme uplne dole na pumpe, je tak teplo, ze sa mozeme vyzliekat pomaly do plaviek.

No a samozrejme s nasim stastim sme sa naucili par zazracnych thajskych slovicok a pri ich spravnom pouziti sa nam podarilo prejst 4x checkpoint (kontrolny bod so zavorou), kde sa platilo za vstup do parku. Usetrili sme asi 20 eur na osobu.

Na pumpe poobdivujeme "splachovacie" WC (vid. foto; vpravo do zliabku permanentne priteka voda a splachuje sa so zelenou lopatkou, s ktorou sa ta voda naberie a naleje do WCka).

Z pumpy chce uz ist ako veduca motorka Tomco, nakolko sa mu nepaci, ze sme sli prilis rychlo (okolo 60kmh) a vraj velmi fukalo.
    Hned ako vyrazime Tomco prida na 80kmh. Zopar krat atakuje 90kmh a pri obiehani robime dokonca 100kmh rekord. No rozumej Tomcovi, co vlastne chcel...
    Inak popisne na motorke to je taka rychlost, ze ked si omylom nechate otvorenu kapucnu na vetrovke, tak na krku kvalitne pocitite, na akom principe funguje padak.