Smer Ko Jum

February 6, 2019 in Thailand ⋅ ⛅ 36 °C

Ráno požičiame motorky pochybných značiek a pomocou množstva šnúrok, špagátikov, laniek a pavúkov upevníme na nich celú našu bagáž.

Tomčo so svojou chorobou navštívi doktora Sombona (pamätáš Danka?) a ten mu prezradí, že jeho aktuálna choroba nie je vôbec výnimočná. Nabalí mu igelitku liekov a ubezpečí ho, že do dvoch dní je fit, čo samozrejme pri Tomčovom pesimizme, čo sa chorôb týka považujem za vrcholne nereálne.

S motorkami vyrážame k asi 2h cesty vzdialenému mólu, kde naložíme motorky po úzkej drevenej lávke na drevenú longtail boat. Na jednej motorke musím väčšinu plavby sedieť, aby pri vlnách nedošlo k dominovému efektu a všetko to nepopadalo. Po necelej hodinke plavby vystupujeme na ostrove Ko Jum. Na celej lodi sme boli jediní turisti.

Lenivý ostrov, ktorý sme navštívili pred dvoma rokmi v nás zanechal skvelé spomienky. Preskúmali sme ho však len minimálne a pešo. Teraz, keď sme ako jedni z mála našli spôsob ako na ostrov prepašovať motorky, otvárajú sa nám úplne iné možnosti. Toto je totiž ostrov, kde nechodí žiaden trajekt, nie je tu ani jedno auto a jediná šanca ako tu dostať motorky je na osobnej lodi...