Netherlands
Verzetsstrijderspark

5. den: Apeldoorn

August 12, 2023 in the Netherlands ⋅ ⛅ 22 °C

Dnes s pani M skore vstavanie a vo dvojici sme vyrazili na sobotnajsi lokalny trh v Enschede. Zacalo prsat, ale trh fungoval so vsetkym ovocim, zeleninou, syrmi, pekarenskym tovarom, jedlom, kabelkami, topankami….. Plus ponuka cerstvych ryb, nakladanych, a tiez na mieste robili krevety, krabie tycinky a tresku. Tak sme vyskusali a boli naozaj fantasticke, super ranajky. Medzitym prestal mensi dazd … a zacal vacsi, poriadny. Mali sme len jeden dazdnik, co som uz klasicky viac-menej nasilu zobral z auta, co nakoniec predsa len ocenila aj pani M. V blizkom obchode sme museli kupit dalsi dazdnik … moje latkove tenisky to aj tak nezvladli a zvysok cesty som bol ako v bazene (zvysok dna som fungoval v cervenych plazovych slapkach, co doteraz sluzili ako prezuvky na doma - ked uvidite dalsi program dna, zivo si predstavite, aky dojem som budil). Dobre najedeni sme este nakupili syry, klobasky, kolaciky. Cvachtajuc (najma ja) sme valili nazad, aby sme stihli odchod na sweet market (hlavne cakes) do Apeldoornu. Prijemny fest, poochutnavali sme, sladke aj pekne stiplave (napr. aj karamel s carolina reaper 🌶️ - paradny matros). Nakupili sme domov nejake pochutiny (ja paradne omacky). Absolvovali sme zaujimavy workshop o robeni pizze. Potom kratka prechadzka centrom Apeldoornu a navrat domov na trochu oddychu. O siedmej nas uz cakala vecera s all you can eat v lokalnom podniku Sensazia. Este predtym dosli Dennisovi rodicia - zoznamenie fajn, prijemne. Veceru sme absolvovali spolu a naozaj to bolo all you can eat. Ochutnali sme vsetko od sushi, cez wok, gril, steaky, zraloka az po ovocie a zmrzku. K tomu pivo, vino, nealko … nie kazdy vsetko samozrejme, to sa nedalo 😅. Prejedeni (ale spokojni) sme doma este balili a stihli aj kratku kartovu hru. Zajtra nas vsetkych caka dlha cesta domov. My domov a Reb s Dennisom na dovolenku 😂.Read more

Verzetsstrijderspark