Portugal
Ilheu de Alvaro Rodrigues

Corvo túra - Peti beszámoló 1. rész

September 3, 2023 in Portugal ⋅ ☀️ 24 °C

Kata olyan szépen leírta hogy nehéz utána bármit hozzátenni, de igyekszem :)

A mai nap nagyon izgalmas volt, felosztanám több részre.

1. Hajózás Flores körül
      Hajnalban hallgattam, hogy esik az eső, csapkodnak a hullámok, megnéztem mindenféle előrejelzést, délelőtt másfél, délután ma 3+ méteres hullámok, na gondoltam ebből nem lesz semmi. Eredetileg hétfőn akartunk menni Corvora, de hétfőn az időjárás miatt nem vállalta senki, csak ma. Próba szerencse, ők a profik, csak tán úgy visznek ki hogy egyben is hoznak vissza.
      Reggel kávé, szendvics abban a kávézóban ahol 4 éve is voltunk, akkor is bejött, most is jó lesz. Az volt.
      Kikötő, Marcus, akivel megyünk jó arc, semmi izgulás. 3 nagyobb csónakkal megyünk, olyan mint a rodeo bika, a miénkben 2 sor ülés, combbal meg kézzel tudsz kapaszkodni. Mentőmellény esőkabát fel, indulás. Elején kicsit para volt nekem, hullámok, sziklák, de a lenyűgöző látvány hamar feledtetni, nem győztünk fotózni, videózni, szájat tátani.
      Mi is volt? Több száz méter magas sziklafalak tövében mentünk, amikről itt ott vízesések zubogtak le, bele az óceánba, néha a csónakba, mert volt hogy alá mentünk. Barlangok a sziklák tövében, amikben több métert ingadozik csendben a víz, emelgeti a hajót. Földöntúli szikla formák és a sziklafalak között hajózás, lyukas sziklák, megint vízesés, monumentális falak és az óceán.
      Majd ott hagytuk Florest, irány Corvo.
      Útközben egyszer csak megálltunk, delfinek tömege úszott a hajó, csónak körül, ugráltak a vízben, játszottak. Mint valami gagyi giccs filmben 😁
      1.20 perc után kezdett közeledni az óceánból kiemelkedő Corvo, mint valami jurassic park sziget, a tetején a kis felhő sapkával.

1. rész vége, hogy tudjak elég képet pakolni.
      Videó nem fért ide, szóval link:

Ilheu de Alvaro Rodrigues