Spain
Playa d'en Bossa

Here you’ll find travel reports about Playa d'en Bossa. Discover travel destinations in Spain of travelers writing a travel blog on FindPenguins.

Hurahh, Schuhe aus und ab durch die Brandung latschen... doch ähh wasn des. Scheisse. Der komplette Strand ist zugequallt Sowas haben wir noch nie gesehen. Eine Quallendichte, das ich mich frage wie ich die 5m Brandung schadlos überstanden habe. Alles liegt voll mit Quallen, in jeder Welle sind Quallen zu erkennen. Naja was solls. Hat ja nur gefühlt 100°C im Schatten. Ächz. Gibts halt ne kalte Dose Cola für 3,75€ an der Strandbar bei irgendwelchem Chill Jazz Gewummer mit immerhin beachtlicher Soundqualität, während Kinder Kubikmeterweise Quallen mit ihren Netzen den sichtlich begeisterten Eltern bringen. Toll ist auch die touristensichere Quallenflagge, die wir Deppen direkt am Eingang übersehen haben.Read more

(Wanderung 5) Ameisen

October 19 in Spain

Ernteameisen (Mesor Barbarus) auf dem Rückweg. Leider haben wir nichts mehr gesehen was auf Schwärmen hindeutet. Vor 3 Tagen sahhen wir wie Mänchen von den Arbeiterinnen zurückgehalten wurden. Allerdings im Norden der Insel

Za Guettou do Ushuaïi

July 30 in Spain

V pondělí jsme vyrazili za Davidem Guettou do klubu Ushuaïa. Lístky jsme měli koupené už z Čech a přiznáváme, byl to i jeden z důvodů, proč jsme se rozhodli jet na Ibizu 😊. Jeden lístek stál 55 Euro a očekávání bylo veliké... No, nejdříve jsme museli do klubu nějak dorazit. Akce byla od 17 hodin do půlnoci, ale prý se rozjíždí pomalu, takže nemá cenu spěchat. Měli vystoupit 4 DJs – Lovra, Hugel, Afrojack a David Guetta. Rozhodli jsme se jít pěšky (nakonec i zpět), abychom si prohlédli pláže a pobřeží. Takže když jsme po hodině ve 32 stupních dorazili konečně na místo, naprosto nás otrávila místní ochranka, která nejprve vyhodila dost hrubě slečnu před námi (že prý si není podobná na ID), pak něco řešili s dalšími lidmi před námi a pak jsme na řadu přišli my a naše batohy. Zatímco u předchozích vyhazovačů bylo vše ok (samozřejmě jsme si nastudovali, co můžeme mít s sebou), tak jednomu černochovi jsme skutečně do oka nepadli a mínil nás vyhodit kvůli velikosti kabelky a batohu. Nakonec se za nás naštěstí zaručil jiný člen ochranky a pustili nás dovnitř, ale celá akce byla opravdu dost nepříjemná a zkazila nám celkem náladu. Ochranka je tam v takové pozici, že proti ní vůbec nic nezmůžete, i když máte pravdu. Trochu jsme s idiocií ochranky počítali dopředu, jelikož nás varovaly recenze na internetu, ale takovou scénu jsme rozhodně nečekali (každopádně již dostali recenzi na Google i od nás). Batoh, který je opravdu malý, jsme měli s sebou hlavně proto, že jsme si v něm nesli plavky, jelikož součástí klubu je i bazén...
    Rozhodli jsme se spravit si náladu a koupit si drinky - víno a gin s tonikem za krásných 26 Euro. Vítejte v Ushuaïa 😀! Abychom to zkrátili, za zvuku ostatních DJs jsme čekali do 22:10 na hlavní hvězdu Davida Guettu, který předvedl sice pěknou show, ale hudebně to za nás nebyla žádná sláva. Když už to vypadalo na nějaký jeho známější hit, tak šup do toho mixnout nějaké to duc duc a protáhnout to alespoň na 5 minut 🙈. Ale zážitek to určitě byl, klub byl narvaný k prasknutí (kapacita je cca 4 000 lidí) a lidi tančili jak o život (evidentně pod vlivem tanečních drog 😊). My byli ve 2:30 rádi, že jsme na pokoji - po 6 hodinách stání (sednete si jen, pokud máte VIP lístky) a 2 hodinách cesty tam a zpět 😀. Asi nejsme takoví 'party people', jak jsme si o sobě mysleli 😀.

Wandern und Sonnenuntergang

March 1, 2017 in Spain

Am Mittwoch habe ich eine schöne Wanderung mit "Walking Ibiza" gemacht, einer illustre Wandertruppe die sich regelmäßig zum hiken trifft. Die Wanderungen werden von der Britin Sheila organisiert, die während der Wanderung auch viel zur Tier- und Pflanzenwelt erzählt. Dank Facebook spürte ich diese Gruppe auf; glaub ich sollte FB doch wieder reaktivieren, zumindest für Gruppen und Eventkram. ;)
    So ging es um 10.00 Uhr morgens bei strahlendem Sonnenschein los und dann über Stock und Stein. In dieser Gruppe lernte ich auch so allerlei nette Leute kennen die mir noch weitere Tips für meinen Ibiza Urlaub gaben. Am Ende der 3 Std. Wanderung gab es noch frisch gemachten super leckeren selbstgebackenen Kuchen von Sheila und Kaffee. Geiler Zuckerschock und echt liebevoll gemacht.
    Am Abend machte ich noch einen weiteren Walk zu einem alten Wachturm am Südstrand ses Salines. Wunderschön, mal wieder einen Sonnenuntergang in all seiner Pracht zu sehen. Und am Ende wurde der Himmel lila...

Typická Ibiza :-)

July 30 in Spain

Zatím si po včerejšku lížeme rány, ale určitě očekávejte podrobný report z naší párty v klubu Ushuaïa 😉.

Salzfelder

July 1, 2016 in Spain

Die Salzfelder sind wirklich groß. Leider kann man nicht so weit an die Felder heran, dass man die Vögel genauer betrachten kann. Wenn man Glück hat, kann man hier nämlich unter anderem Flamingos sehen. Wir konnten sie nur aus einiger Entfernung sehen.

Platja den Bossa, Playa d'en Bossa, Platja d'en Bossa, Плайя-Ден-Босса