Sweden
Bolberöd

Druhý trek

June 6, 2022 in Sweden ⋅ ☁️ 18 °C

Ráno po snídani jsme si sbalili batohy na druhý trek a vyrazili autem na parkoviště u kavárny kde jsme byli předešlý den. Od parkoviště jsme šli už po značené cestě Skane 1 Etapa 8 Osby - Verum. Než začala cesta v lese šli jsme skrz centrum a přes průmyslovou zónu. Začátek lesa nás mile překvapil mokřadem. Viděli jsme suchopýr a poprvé rosnatku. U osady Solbacka jsme se zastavili abychom si chvíli odpočinuli cca po 9 km a dali jsme si svačinu u Devited Rock. K dalšímu přístřešku nám chybělo 7 km. Rozhodovali jsme se jestli zkusíme přebrodit řeku nebo půjdeme po neznačené cestě. Nakonec jsme se rozhodli pro neznačenou cestou. Došli jsme k neudržovaném u přístřešku kde původně vedlo Skane. Jelikož jsme měli málo vody a u přístřešku nebylo možné ji doplnit a okolí bylo neudržované a ošklivé tak jsme se rozhodovali co dál. Dali jsme si Summit a vydali jsme se k dalšímu přístřešku vzdálenému 11 km. Mohli jsme buď přebrodit řeku nebo se vrátit stejnou cestou asi 3 km a pokračovat dál . Řekli jsme si že zkusíme přebrodit . Bohužel k řece vedl hustý břízový háj a nebylo možné se jím prodrat . Asi po hodině jsme usoudili že nejlepší varianta bude se vrátit . V okolí bylo dost opuštěných domů a opuštěná továrna k tomu začalo pršet . Tohle všechno pomohlo k tomu že jsme se rozhodli cestu zkrátit po silnici. Cestou jsme narazili na ptačí pozorovatelnu ze které jsme viděli jeřáby. I když zdálky jsme si nejdříve mysleli že jsou to pštrosy. Po celkových 23 km jsme došli do vesnice Verum. Prošli jsme kolem kostela a farmy a dorazili unavení a mokří do přístřešku. Ten den jsme se rozhodli nevzít s sebou oscarovou pilu a u přístřešku byla jenom takova tupá mrcha a nebylo k dispozici žádné dřevo. V lese bylo všechno mokré takže rozdělat oheň bylo dost těžké. Uvařili jsme si večeři a vypotřebovali jsme všechnu vodu. Přístřešek byl blízko bažiny takže nás ještě žrali komáři. Do spacáku jsme zapadli po 10 hodině a usnuli.Read more

Bolberöd, Bolberod