Sweden
Ekholmen

Cesta do Vitsjö

June 7, 2022 in Sweden ⋅ ☁️ 12 °C

Protože jsme neměli žádnou vodu Kačka se rozhodla jsem se dojít na hřbitov a načepovat a přefiltrovat vodu tam. Voda i po filtrování byla dost nechutná a všude byly cedule že se voda být nemá. Takže šla směrem do vesnice kde byla Fara a tam jí nechali vodu načepovat. Po 3 km jsem byla zpět v přístřešku, uvařili jsme si snídani sbalili si batohy a vyrazili na další část treku. Etapa 9 Verum-Vitsjö. Naštěstí nás čekalo necelých 9 km takže jsme mohli zvolit pohodové tempo. Cesta vedla přes pole, lesy a farmy kde byli koně. A kolem 2 jezer - Srärsjön a Malmsjön. Na řece Viennå byl skanzen Gundrastorp Kvarn - mlýn/pila.
      Šli jsme přes přírodní rezervaci Ubbalts, kde byl přístřešek u jezera Vitsjön. Jelikož nám opět docházela voda a podle mapy měla být v blízké osadě, šli jsme si ji doplnit. Zdroj vody jsme ale nenašli, proto jsme rozhodli zajít asi 3km do nejbližšího města Vitsjö koupit vodu. Asi za hodinu jsme byli zpět i s vodou ,pivem a párečkem. K večeři jsme si uvařili těstoviny se sušenými rajčaty a vylepšili si je o parky se sýrem.

Ekholmen