Vanaf Milsbeek wandel je al snel het afwisselende landschap van De Diepen en het Koningsven in, waarna het pad omhoog loopt richting de beboste hellingen van de Sint Jansberg. Het gebied heeft een prachtige mix van bossen, open plekken en een oud landgoedkarakter, dankzij historische tuinen, vijvers en lanen.
De route is grotendeels onverhard en licht heuvelachtig, met af en toe een stevige klim. Dat komt doordat de Sint Jansberg deel uitmaakt van een stuwwal uit de ijstijd, wat zorgt voor mooie uitzichten en veel variatie onderweg.
Het pad onderlangs de berg is ook een mooi stuk: rustig, groen en bijna sereen. Uiteindelijk keer je tevreden terug in Milsbeek — stevige kuiten, frisse lucht en een hoofd vol mooie natuur.Read more